Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Komańcza okiem maurycego

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Komańcza okiem maurycego

Postautor: maurycy » 2014-09-24, 10:12

W pierwszy dzień urlopu, w poniedziałek, w chwilę po czwartej startuje w kierunku Bieszczad. Jadę busem Interpalm z Bielska B.
W Andrychowie dosiada się Kris75 z dwa razy większym plecakiem ode mnie.
Zastanawiam się co on tam ma ...
Wprawia mnie to w lekkie kompleksy :rol.
W Krakowie przesiadamy się do jeszcze szybszego busa lecącego na Sanok.
Tam już trzeci świat :P. Wszystko jakby zwolniło. Czeka na nas autobus starej daty, za to cena za bilet duża wyższa. Bielsko.B - Kraków 16 zeta, Kraków - Sanok - 32, Sanok-Komańcza aż... za jazdę starym prykiem.
Jeszcze w Sanoku zamawiam grochówkę. Okazuje się, że prawie w całości jest na marchewce :D . Za to całkiem smaczna, ale chyba dla wegetarian bo zupełnie bez kiełbasy). Przy stoliku zawieramy znajomość z miejscowym podstarzałym lovelasem. Całkiem sympatycznym. Pózniej co rusz kogoś ciekawego poznajemy.

Obrazek
witamy w Komańczy :). Na miejscu jesteśmy wczesnym popołudniem. Słoneczko mocno grzeje, więc nie tracąc czasu, zaraz po zakwaterowaniu ruszamy na pierwszy rozruch.

Obrazek
chyba najsłynniejsza cerkiew w Komańczy, a może nawet w Bieszczadach. Od cerkwii wychodzimy znakowaną ścieżką na Popów Wierch, gdzie na szczycie mieści się drewniany taras, z rozległym widokiem na okolice.

Obrazek
O taki, z fajnym widokiem na Leżajsk :lol.
Stamtąd schodzimy czerwonym szlakiem do schroniska PTTK Komańcza. Nie polecam. Kuchnia zamknięta , wydają tylko wrzątek. Noclegi po 35 zeta( bez możliwości negocjacji). Poza tym zero turystów - za to same pielgrzymki, bo zaraz obok mieści się klasztor gdzie internowali kard.S.Wyszyńskiego.

Obrazek
wracamy na kwaterę. Od schroniska mamy najwyżej 500 m w dół. Mogę śmiało polecić : agroturystyka Komańcza Letnisko 18 , noclegi po 20 zł ( z własnym śpiworem ). Czysto, miło i domowo :)
Towarzyszą nam cztery młode kotki, które karmimy kościami po kurczaku.

Obrazek
na drugi dzień mamy zaplanowany treking w rejonie Chryszczatej. Zaczynamy z centrum Komańczy czerwonym szlakiem do Duszatynu. W rezerwacie przełomu rzeki Ostawa natykamy się na opuszczony, powojenny most kolejki wąskotorowej.


Obrazek
przystanek Duszatyn/Leżajsk :) Stamtąd kierujemy się na jeziorka Duszatyńskie. Okolica przepiękna, jest sielsko i anielsko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na szczycie Chryszczatej. Oprócz betonowego obeliska jest tam całkiem fajny schron gdzie można przenocować.

Obrazek
udało nam się ' upolować ' żubra na dziko :)

Obrazek
opuszczona baza smolarzy w rejonie przeł. Żebrak . Totalne zadupie

Obrazek
blockhaus a la Duszatyn. Kierujemy się na Mików.

Obrazek
okolice Mikowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek
osada Smolnik gdzie kończymy trekking. Do Komańczy wracamy kolejno trzeba stopami dżipem, busem i Audi 80.
Na stopa czekamy po kilka minut, a w jednym przypadku 3 sekundy. Ludzie ze wschodu są bardzo uczynni :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-26, 09:43 przez maurycy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-09-24, 10:28

Będę szczery (czasem bywam do bólu): piękne ujęcie cerkwi w Komańczy i koni.
Pierwsze zdjęcie to totalna porażka: zupa na gwoździu jeszcze ujdzie, ale browary i papierosy - niech komentarzem będzie przedostatnie zdjęcie babci :)
kris75

Postautor: kris75 » 2014-09-24, 10:54

Wiadome,że będziesz pierdolił od rzeczy bo ty abstynent jesteś i tylko dwa małe piwa wypijasz w roku. A nie piszesz ile wina wypijasz na rok. :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-09-24, 11:09

kris75 pisze:Wiadome,że będziesz pierdolił od rzeczy bo ty abstynent jesteś i tylko dwa małe piwa wypijasz w roku. A nie piszesz ile wina wypijasz na rok. :)
Bo to moje wina, moje wina, moja bardzo wielka wina :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-09-24, 12:50

A ten żubr (żywy,nie ten w szkle) to na pewno żubr,nie kot czy pies? :DD Tak żeby co niektóry nie pomylił żubra z psem czy kotem. :DD
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-09-24, 16:07

Te, wy obaj, dziady jedne, zamknijcie już te wirtualne ryje! Umiecie tylko pierdzielić nie na temat! Jeden bardziej inteligentny od drugiego, ale choćbyście w kostiumy płetwonurków powłazili, to i tak słoma z nich będzie wychodzić.

Ujęcie żubra robi wrażenie. Jeziorka też.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-09-24, 16:27

na początku tego roku mieliśmy jedną wielką śmieciarę forumową - chwastka, do której czasem doskakiwała lucyna. Teraz mamy cepra, syfiącego gdzie popadnie, na co często daje się złapać np. Mirek (i Ty sokole, czasem również :P).

Najgorsze, że reakcja jest dokładnie taka sama jak rok temu - czyli zero. Gdzie się spojrzy to dupcenie nie na temat. A potem płacz, że forum upada (już któryś raz z kolei).

PS>ładne zdjęcia, można powiedzieć, ze takie "tradycyjne" ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2014-09-24, 18:43

Pudelek pisze:Najgorsze, że reakcja jest dokładnie taka sama jak rok temu - czyli zero. Gdzie się spojrzy to dupcenie nie na temat. A potem płacz, że forum upada (już któryś raz z kolei).

Ja wolę nie czytać takich postów, po co się gównem za przeproszeniem brudzić.

A za zdjęcie żubra szacun...mnie z początku aż zatkało...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-09-24, 18:45

Pudelek pisze:Teraz mamy cepra, syfiącego gdzie popadnie
Pudel, to żeś się wysilił na komentarz w P.S. i porównaj go z moim chociażby wpisem z 10:28.
I kto tu zaśmieca? Pozwoliłem sobie na jedną odpowiedź degeneruchom i drugą teraz tobie.
Może moderator wyrzuci do kosza bezsensowne wpisy łącznie z twoim Pudelku!
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2014-09-24, 19:23

Fajnie.
Bieszczady zawsze mi się podobały. Złaziliśmy te tereny z "Dolem" ,znaczy Dzikiem Piotrkiem to były czasy :D. Brnęliśmy w błocie po kolana w totalnej "dupówie" do Bazy Rabe chyba. Żona moja obecna była wtedy z nami, to były wyprawy :D. Aż się wzruszyłem .
Foty fajne , Babcia rządzi , żuber extra to te inne jeszcze dzikie Biesy
Ostatnio zmieniony 2014-09-24, 19:23 przez TataOjciec, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-09-24, 19:52

Ujęcie z babcia rasowe i...uniwersalne :)
TataOjciec pisze:Złaziliśmy te tereny z "Dolem" ,znaczy Dzikiem Piotrkiem to były czasy :D . Brnęliśmy w błocie po kolana w totalnej "dupówie" do Bazy Rabe chyba. Żona moja obecna była wtedy z nami, to były wyprawy

Ciorliśmy pięknie, z reszta parę lat wcześniej jeszcze bardziej i chyba dłużej :-)
Jak oglądam gdziekolwiek fotki z tych rejonów które maurycy z krisem mają w relacji to właśnie najsympatyczniej wspominam Bieszczady. Nie połoniny, nie Wetlina i Ustrzyki i.t.p. ale te totalne zadupia, zabłocone i rzadko odwiedzane.
Brawo Panowie, kawałek fajnego Świata w relacji :ok
Awatar użytkownika
mrozu
Posty: 10
Rejestracja: 2014-04-27, 10:53
Lokalizacja: Pszczyna

Postautor: mrozu » 2014-09-24, 20:32

maurycy, a mnie kiedy zaprosisz na wycieczkę? Jakoś ostatnio się nie odzywasz.
Jak wrócisz z Komańczy i innych zadupi to daj znac może znajdę czas i gdzieś się kopniemy.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-09-24, 23:02

mrozu pisze:maurycy, a mnie kiedy zaprosisz na wycieczkę? Jakoś ostatnio się nie odzywasz.
Jak wrócisz z Komańczy i innych zadupi to daj znac może znajdę czas i gdzieś się kopniemy.

Myślałem, że po naszych ostatnich maratonach tatrzańskich, nie będziesz już więcej chciał ze mną chodzić ;)
kris75

Postautor: kris75 » 2014-09-25, 19:42

Pudelek pisze:na początku tego roku mieliśmy jedną wielką śmieciarę forumową - chwastka, do której czasem doskakiwała lucyna. Teraz mamy cepra, syfiącego gdzie popadnie, na co często daje się złapać np. Mirek (i Ty sokole, czasem również :P).

Najgorsze, że reakcja jest dokładnie taka sama jak rok temu - czyli zero. Gdzie się spojrzy to dupcenie nie na temat. A potem płacz, że forum upada (już któryś raz z kolei).

PS>ładne zdjęcia, można powiedzieć, ze takie "tradycyjne" ;)


Sam nie potrafi nic sklecić to bruździ innym , to jest chwast numer dwa.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-09-26, 20:38

kris75 pisze:
Pudelek pisze:na początku tego roku mieliśmy jedną wielką śmieciarę forumową - chwastka, do której czasem doskakiwała lucyna. Teraz mamy cepra, syfiącego gdzie popadnie, na co często daje się złapać np. Mirek (i Ty sokole, czasem również :P).

Najgorsze, że reakcja jest dokładnie taka sama jak rok temu - czyli zero. Gdzie się spojrzy to dupcenie nie na temat. A potem płacz, że forum upada (już któryś raz z kolei).

PS>ładne zdjęcia, można powiedzieć, ze takie "tradycyjne" ;)


Sam nie potrafi nic sklecić to bruździ innym , to jest chwast numer dwa.

:brawo1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości