Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Do śmiejących się gór - Błatnia

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Do śmiejących się gór - Błatnia

Postautor: kris_61 » 2014-05-12, 09:33

Pewnie zastanawiacie się dlaczego taki temat postu? ;) Odpowiedź jest zawarta w znanym wierszyku Wincentego Pola.

Dla wszystkich piechurów górskich i sympatyków fotografii jesień w górach jest szczególnie urocza i fotogeniczna, dlatego wśród piosenek turystycznych istnieje podkreślenie tej tezy chociażby w utworze pt. "Pocztówka z Beskidu".

Jednak chyba z mojego punktu widzenia góry są piękne o każdej porze roku, nawet wiosną - jak to wyraził Wincenty Pol w poniższym utworze.


W góry! w góry, miły bracie!
Tam swoboda czeka na cię.
Na szałasy do pasterzy,
Gdzie ze źródła woda bieży,
Gdzie się serce z sercem mierzy,
I w swobodę człowiek wierzy!
Tutaj silniej świat oddycha,
Tu się szczerzej człek uśmiecha,
Gdy się wiosną śmieją góry.


Wincenty Pol - Pieśń o Ziemi Naszej

Po przebytej wiosennej wycieczce zgadzam się z Polem. A i oto konkrety.

Trasa: Brenna Centru - Pod las - szlak czarny Polana "Pod Las" skrzyżowanie szlaków - Błatnia - zielony Błatnia - )( Pod Trzema Kopcami - żółty - Przeł "Pod trzema Kopcami" - )( Karkoszczonka - Brenna Bukowa - żółty - Brenna Centrum bez szlaku nad potokiem Brennicy.

Kilka fotek, by nie zanudzać zbytnio ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle, ale jeśli macie ochotę na więcej, to zapraszam tutaj: http://szlakiibezdroza.blogspot.com/2014/05/do-smiejacych-sie-gor-batnia.html
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-05-12, 09:53

Urokliwe, widokowe i często odwiedzane miejsce.Radziłbym w schronisku nie żywić się ,mam kilka niezbyt miłych wspomnień.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-12, 09:59

Może Ci na Błotnym zamiast gulaszu dali błoto :-)

Pol to był swój chłop, czuł klimat i rozumiał dusze nasze spragnione górskich widoków i swobody-że tak to ujmę
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2014-05-12, 10:20

Piotrek pisze:Może Ci na Błotnym zamiast gulaszu dali błoto :-)

Pol to był swój chłop, czuł klimat i rozumiał dusze nasze spragnione górskich widoków i swobody-że tak to ujmę


Oj chyba masz racje ;) Na szlaku od Brennej nie spotkałem nikogo, za to w schronie było pełno, na dodatek była to chyba jakaś zagraniczna wycieczka, bo godali po angielsku. :o-o
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-05-12, 10:32

Piotrek pisze:Może Ci na Błotnym zamiast gulaszu dali błoto :-)

Pol to był swój chłop, czuł klimat i rozumiał dusze nasze spragnione górskich widoków i swobody-że tak to ujmę
Raczej przypaloną gumę,tak w przybliżeniu smak miały potrawy.O chlebie ze smalcem też nic dobrego nie mogę powiedzieć,smakowało mi tylko :piwo :piwo Mam też dobre wspomnienia z Błatniej,baardzo dawne wspomnienia,prawdopodobnie za poprzednich gospodarzy.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2014-05-12, 10:41

mirek pisze:
Piotrek pisze:Może Ci na Błotnym zamiast gulaszu dali błoto :-)

Pol to był swój chłop, czuł klimat i rozumiał dusze nasze spragnione górskich widoków i swobody-że tak to ujmę
Raczej przypaloną gumę,tak w przybliżeniu smak miały potrawy.O chlebie ze smalcem też nic dobrego nie mogę powiedzieć,smakowało mi tylko :piwo :piwo Mam też dobre wspomnienia z Błatniej,baardzo dawne wspomnienia,prawdopodobnie za poprzednich gospodarzy.


Mirku a tak myślałem o Tobie, że może Cię gdzieś B.Ś spotkam, bo to Twoje rejony :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-05-12, 10:50

Mówią że góra z górą się nie zejdzie,ludzie tak.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2014-05-12, 19:35

Bajkowa ta zieleń!
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2014-05-13, 09:39

mirek pisze:Mówią że góra z górą się nie zejdzie,ludzie tak.
Pewnie się jeszcze trafimy ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12318
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-05-13, 12:36

Miałeś farta z pogodą. Byłem dwa tygodnie wcześniej i szarawo miałem...
A odwiedziłeś jaskinię w Stołowie? Fajne miejsce. Moze nie sama jaskinia (bo mnie to akurat nie kręci) ale jej otoczenie.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2014-05-13, 21:08

sokół pisze:Miałeś farta z pogodą. Byłem dwa tygodnie wcześniej i szarawo miałem...
A odwiedziłeś jaskinię w Stołowie? Fajne miejsce. Moze nie sama jaskinia (bo mnie to akurat nie kręci) ale jej otoczenie.
W tym roku z pogodą to jak gra na loterii ;)
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-05-13, 23:47

Brenna- Błatnia.. fajny szlak na poobiednie wędrówki, które czasem uskuteczniam :) ...ale czasem z Jaworza polezę ;)
Mirek...ja tam się żywię od x-lat i nic mi nie dolegało.... jadłem i chleb ze smalcem i oscypki z żurawiną ...i zawsze smakowały wyśmienicie
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-05-14, 08:45

forse pisze:Brenna- Błatnia.. fajny szlak na poobiednie wędrówki, które czasem uskuteczniam :) ...ale czasem z Jaworza polezę ;)
Mirek...ja tam się żywię od x-lat i nic mi nie dolegało.... jadłem i chleb ze smalcem i oscypki z żurawiną ...i zawsze smakowały wyśmienicie
To albo masz farta albo tak zwany strusi żołądek,albo to było za poprzednich gospodarzy. :DD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości