Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Mały mix

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Mały mix

Postautor: Piotrek » 2014-12-01, 21:23

W zasadzie nic wielkiego, raczej plątanie się po okolicy ale że kilka ciekawostek się trafiło więc wspomnę.

Na początku masakra którą bobry urządziły w lasku nad rzeką. Kilka stanowisk bobra w tym roku odwiedziłem ale to mnie trochę zaskoczyło bo jakoś nie przypominam sobie by ono tu wczesniej było.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A później już szlakiem potuptałem kawałek by dość szybko z niego uciec w polne dróżki
Obrazek

A wszystko po to by trafić to pewnego miejsca co zwie się "Stowek na Kosyrach pod Hyśkowcem" będący użytkiem ekologicznym. Kiedyś w okresie podstawówki często z kumplami tu bywaliśmy a teraz okazało się, że nie od razu potrafiłem trafić w to miejsce. Ale w końcu się udało :)

Wcześniej jednak było kilka ładnych skałek
Obrazek
Obrazek

A oto i ów "Stowek...." (nastąpiła też zmiana aparatu, co widać po rozmiarach fotek, bo w małpce siadła mi bateria :rol )

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Gdy znów doczłapałem do szlaku przez chaszcze i mokradła pogoda zrobiła się przyjemniejsza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sam szlak w pewnym momencie robi sie dość stromy i mroczny
Obrazek

Ale w końcu dochodzi do szczytowania. Zna ktoś ten szczyt? ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później już lekko w dół, spacerkowo się idzie i z widokami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu nastąpiła pomroczność jasna. Muzyczka grała, głowa zamyślona i jakoś poszedłem nie tam gdzie trzeba, ale nie ma tego złego- kilka ładnych miejsc się znalazło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Później kombinacją różnych kierunków dochodzę na właściwą trasę i w dół ku końcowi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to tyle. Szału nie ma, wysokość tez mizerna, suma podejść cholera wie jaka ale przyjemnie było się przejść :-)
więcej fotek-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/stowek112014/
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-12-02, 07:36

Szczyt poznaję :)

Ale gdzie się znajduje ów stawek ?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-12-02, 12:37

Co to za bestia? Grojec?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-12-02, 12:55

Ten sam.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-12-02, 16:28

Basia Z. pisze:Ale gdzie się znajduje ów stawek ?

To właściwie jest torfowisko, w nazwie jest Stowek (choc nie mam bladego pojęcia skąd w ogóle ta cała nazwa...na Kosyrach pod Hyśkowcem, może jakieś bardzo lokalne nazwy miejsca?)
Użytek znajduje się mniej więcej w miejscu gdzie czerwonymi kreskami zaznaczyłem
Obrazek

Żeby dokładniej zlokalizować to najlepiej w geoportalu po działkach 8578/1 8578/2

tu schemat granic użytku na tych działkach
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-12-02, 16:28 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-12-02, 22:02

To przechodziłam całkiem niedaleko bo szłam szlakiem ze szczytu w kierunku browaru a potem asfaltem do Wieprza.
Jeszcze mnie interesuje gdzie te bobry tak się zadomowiły i gdzie są takie ładne drewniane chałupy.
Ostatnio zmieniony 2014-12-02, 22:04 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2014-12-03, 08:49

Co do bobrów, to w Sosnowcu na Bobrku i na Białej Przemszy ( wokolicach Trójkąta Trzech Cesarzy) też ich ślady widziano...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-12-03, 21:38

Bobry znajdują sie tuż przy moście na Sole (na lewym brzegu, ślady widoczne z mostu), na mapce powyżej to ten most przez ktory biegnie żółty szlak z Browaru na Grojec.

Natomiast domki i chaty znajdują się w dzielnicy Sporysz. Poniżej zaznaczyłem mniej więcej ten rejon, sporo tam starych chałup, piwnic, jest piec hutniczy. Bardzo przyjemnie się tam chodzi bo uliczki wspinają się po stokach Grojca
Obrazek

Wspomniany piec hutniczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-12-04, 08:09

W tym piecu nie raz, nie dwa wytapiane były tanie wina.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości