Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sory taki mamy klimat - zielona jesień w B.Wyspowym ;)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Sory taki mamy klimat - zielona jesień w B.Wyspowym ;)

Postautor: sprocket73 » 2014-10-21, 09:32

W słoneczną niedzielę wyskoczyliśmy w Beskid Wyspowy licząc na jesienne kolory... a tu taki klops ;)

Obrazek

Obrazek

Mieliśmy nadzieję, że chociaż w lesie poczujemy jesienne klimaty, ale las trochę przypominał wiosenny, z dywanem zeschłych liści po zimie i świeżymi listkami na drzewach.

Obrazek

Obrazek

Wyszliśmy na Kamiennik, z którego na północ widać dość daleko i płasko.

Obrazek

Zbliżenie na Jezioro Dobczyckie.

Obrazek

Na Kamienniku może i byłyby jesienne kolory, gdyby wiatr nie pozrywał prawie wszystkich liści.

Obrazek

Dnie są już krótkie. Widok na Grodzisko i Ciecień tonące w wydłużającym się cieniu Kamiennika.

Obrazek

Ciekawa chmurka nad Kamiennikiem.

Obrazek

Odwiedziliśmy Strzępka :(

Obrazek

W sumie piękny dzień i piękna pogoda, ale pozostał pewien niedosyt barw.
Dwa lata teamu w tym samym czasie w B.Wyspowym było tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-10-21, 11:50

Barwy jesieni nieporównywalne. Też wybrałam się do okolicznych mi lasów, będąc pewna, że będzie już jesiennie, a tu taki sam psikus jak u Was.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-10-21, 11:52

O kurczę ;) Czyli jeszcze nie spóźniłam się na jesień w Wyspowym? :-)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-10-21, 12:52

Dla mnie też to jest dziwne.
Taka mało kolorowa jest ta jesień. Nie wiem czy to przez mokre lato, czy jakieś inne anomalia klimatyczne, ale w dolnej części gór (tak do około 900-1000 m n.p.m.) liście są jeszcze całkiem zielone, a wyżej już ich całkiem nie ma. Buki stoją gołe i bezlistne.

I dwa lata temu, dokładnie o tej porze w Beskidzie Żywieckim oraz w Górach Strażowskich i w zeszłym roku w Beskidzie Sądeckim było całkiem inaczej.

12 październik 2013, rejon Błyszcza w Beskidzie Sądecki:

Obrazek

20 październik 2012, górka o nazwie "Szare"

Obrazek


21 październik 2012, Góry Strażowskie:


Obrazek


Obrazek

Obrazek

W tym roku byłam między innymi bardzo blisko od Strażowskich (około 20 km) a kolory zupełnie inne.
Musze wreszcie zrzucić z karty zdjęcia z sobotnio-niedzielnego wypadu i coś napisać.
Ostatnio zmieniony 2014-10-21, 12:53 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-10-21, 13:13

Polecam przejrzenie relacji z naszego pierwszego zlotu - tam to były kolorki!!!
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-10-21, 14:47

Basia Z. pisze:Taka mało kolorowa jest ta jesień. Nie wiem czy to przez mokre lato, czy jakieś inne anomalia klimatyczne,

Zgadza się, na południu na pewno coś się "poprzewracało", bo i zeszłą zimę miałam zimniejszą (momentami lodowatą -30st.) w centrum niż mieszkańcy południa, tak samo lato - było dużo lepsze niż na południu (choć baaaardzo upalne), a na północy to już w ogóle rewelacja. No i teraz też mamy kolorowo - w miastach, bo w lesie to też jakoś tak zielono:
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości