Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Wiolcia » 2024-09-16, 20:21

Jasne, trochę żartowałam. Generalnie mało zdjęć sobie robię i szkoda mi na to czasu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Piotrek » 2024-09-20, 22:41

Wiolcia pisze:Oldschoolowy - czyli znów metryka się kłania...
Ale mam nadzieję, że myślisz o spaniu na bazach i łażeniu z plecakiem :)

Dokładnie o to mi chodziło, o łażenie w stylu nieco już zapomnianym.
Niby ludzie dalej robią długie trasy itp ale jakieś to wszystko za bardzo...kolorowe :).
Nie wiem, może to przez współczesne, dość jaskrawe ciuchy, albo te cukierkowe zdjęcia z telefonów.... Nie żebym jakoś się rozżalał nad tym spostrzeżeniem ;) ale swoje dawne łażenie po kilka dni (tak jak i to z Twojej relacji), a obecne, słodziutkie i relacjonowane na żywo jakoś jednak inaczej wygląda.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: sprocket73 » 2024-09-20, 23:44

Praszywka Mała najlepsza! Może dlatego, że najlepsze światło, no i te trawy.
Zauważyłem, że w wakacje było bardziej jesiennie niż teraz. Po ostatnich deszczach wszystko się pięknie zazieleniło, a trawy wykoszone i łączki zielone. Samotnych wędrówek nie ma się co bać... chociaż w sumie moje zawsze są z psem, to czy można je nazwać samotnymi, chyba nie do końca.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1285
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Coldman » 2024-10-01, 09:23

Worek Raczański jest najlepszy na wyprawy od schroniska(namiotu) do schroniska. Piękne tereny :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Wiolcia » 2024-10-01, 19:26

Piotrek pisze:
Wiolcia pisze:Oldschoolowy - czyli znów metryka się kłania...
Ale mam nadzieję, że myślisz o spaniu na bazach i łażeniu z plecakiem :)

Dokładnie o to mi chodziło, o łażenie w stylu nieco już zapomnianym.
Niby ludzie dalej robią długie trasy itp ale jakieś to wszystko za bardzo...kolorowe :).
Nie wiem, może to przez współczesne, dość jaskrawe ciuchy, albo te cukierkowe zdjęcia z telefonów.... Nie żebym jakoś się rozżalał nad tym spostrzeżeniem ;) ale swoje dawne łażenie po kilka dni (tak jak i to z Twojej relacji), a obecne, słodziutkie i relacjonowane na żywo jakoś jednak inaczej wygląda.

Myślisz, że to kwestia stroju i słodkich zdjęć? Ciekawe... Ale faktycznie, tak to nieraz wygląda. A ludzie pod zdjęciami dopytują o kurtkę czy inny ciuch, który ktoś ma na sobie. Ja jakoś nigdy na to nie zwracałam uwagi...

sprocket73 pisze:Praszywka Mała najlepsza! Może dlatego, że najlepsze światło, no i te trawy.
Zauważyłem, że w wakacje było bardziej jesiennie niż teraz. Po ostatnich deszczach wszystko się pięknie zazieleniło, a trawy wykoszone i łączki zielone. Samotnych wędrówek nie ma się co bać... chociaż w sumie moje zawsze są z psem, to czy można je nazwać samotnymi, chyba nie do końca.

Wakacje były suche, stąd te widoki. Już pod koniec czerwca to zauważyłam, gdy łaziłam (także samotnie) po Beskidzie Niskim. Liczyłam na świeżą, soczystą zieleń, a było... różnie. No taki mamy klimat.
Z psem to zawsze raźniej. Na pewno nie samotnie. A z psem takim jak Tobi to już w ogóle wyjątkowo.

Coldman pisze:Worek Raczański jest najlepszy na wyprawy od schroniska(namiotu) do schroniska. Piękne tereny :D

Akurat schroniska nie były celem, ale rzeczywiście, sporo ich tam i można ładnie zaplanować trasy. W sumie wpadłam tylko na chwilę do schroniska na Przegibku, na Wielką Raczę w ogóle nie szłam, a Rycerzową minęłam bez wchodzenia. No ale jak tam się często bywa, to już inaczej się na to patrzy.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Wiolcia » 2024-10-03, 21:00

Dzień drugi bazowej przygody :)

Obrazek

I relacja: http://www.kuzniapodrozy.pl/hala-gorowa ... ow-wierch/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Adrian » 2024-10-04, 06:00

Co by się nie działo, ważne że aparat cały :lol ;)

Walnełaś kawał trasy, ze sporą ilością podejść, jest moc ! :brawo1
marekw
Posty: 3863
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: marekw » 2024-10-04, 07:02

Poważny kawałek trasy urobiłaś.Ktoś tu pisał,że to forum dinozaurów :) .Nie jeden młody by wymięknął,w dodatku z większym plecakiem.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1285
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Coldman » 2024-10-04, 10:22

Forma jest, to już dla mnie byłoby niezłe wyzwanie, ale jak są warunki to się idzie :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Wiolcia » 2024-10-04, 14:19

Adrian pisze:Co by się nie działo, ważne że aparat cały :lol ;)

Taak, co tam noga, ręka, mózg na ścianie - ważne, że Nikon uratowany :)
Adrian pisze:Walnełaś kawał trasy, ze sporą ilością podejść, jest moc ! :brawo1

marekw pisze:Poważny kawałek trasy urobiłaś.Ktoś tu pisał,że to forum dinozaurów :) .Nie jeden młody by wymięknął,w dodatku z większym plecakiem.

Coldman pisze:Forma jest, to już dla mnie byłoby niezłe wyzwanie, ale jak są warunki to się idzie :D

Pierwotnie miałam spać w Chacie na Zagroniu, ale wtedy pominęłabym Górową pewnie (która na wstępnym etapie trasy w sumie wyleciała mi z głowy), bo odcinek byłby za krótki. No i jakoś tak wyszło tych kilometrów. Jak się podzieli w głowie trasę na krótsze kawałki i wie, że można w każdym momencie zejść w doliny, idzie się jakoś lepiej :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: sprocket73 » 2024-10-04, 15:41

To teraz jest ciepła woda w tych bazach i łazienki???
30 lat temu na Górowej był "prysznic leśny", woda miała szansę nagrzać się w szlaufie jak był ciepły słoneczny dzień i nie była lodowata dla pierwszej osoby biorącej prysznic, pod warunkiem, że się ja bardzo oszczędzało (opryskać, zakręcić, namydlić, odkręcić, spłukać).
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: Sebastian » 2024-10-04, 17:40

marekw pisze:Poważny kawałek trasy urobiłaś.Ktoś tu pisał,że to forum dinozaurów :) .Nie jeden młody by wymięknął,w dodatku z większym plecakiem.

Wiolcia się właśnie wypisała z klubu dinozaurów :) Piękny odcinek trasy zrobiony. Ha, na Rycerzowej byłem raz w życiu i to właśnie zimą.
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 136
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Babskie solo po górach, czyli od bazy do bazy

Postautor: _laynn » 2024-10-05, 09:10

Wiolu piękna trasa. I szacun za odległość, ja byłem z siebie dumny po 24km w Kamiennych więc tym bardziej szanuję Twój kilometraż :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości