Beskid Żywiecki - klasyk w wersji rodzinnej - Rysianka, Lipowska...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Beskid Żywiecki - klasyk w wersji rodzinnej - Rysianka, Lipowska...

Postautor: Wiolcia » 2024-10-01, 19:36

Rzeczywiście trasa klasyk. Pięknie Wam pogoda siadła i pojawiły się widoki, jakie lubisz (czyli żółte kołyszące się trawy przy wejściu na Halę Pawlusią).
I tak sobie myślę, że jeszcze w tym roku na Rysiance nie byłam, a ostatnio to chyba rok w rok się zdarzało.
Na Soszowie spałam w poprzedni weekend. Faktycznie warunki mocno schroniskowe (takie, jak kiedyś w schroniskach, bo teraz to różnie z tymi schroniskami bywa). Najbardziej jednak zadziwiło mnie jedzenie - dosyć oryginalne menu :)
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 136
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Beskid Żywiecki - klasyk w wersji rodzinnej - Rysianka, Lipowska...

Postautor: _laynn » 2024-10-02, 10:49

Wiolu co to za manu? Wtedy nie było frytek - jako fastfoodowego jedzenia, były eko-talerze, które przemakały (zupa) i niby można było je zjeść...ale nie były dobre :D
Łóżka się poprawiły, czy dalej się zapadają?

Warunki trafiły się idealnie takie jak chciałem - było ciepło, było bezchmurne niebo. Ja ostatnio wracam do niej. I jeszcze na pewno wracać będę - kiedyś też raz na rok bywałem, może to wróci?
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3488
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Beskid Żywiecki - klasyk w wersji rodzinnej - Rysianka, Lipowska...

Postautor: Wiolcia » 2024-10-02, 12:24

Menu bardzo niestandardowe. Na próżno szukać tam kotletów, kurczaka czy innych popularnych obiadowych dań (poza pierogami i zupami, i czymś tam jeszcze, czego nie jadam zazwyczaj w schroniskach). Była za to kaszanka (z jajkiem sadzonym), wątróbka, bigos, potrawa chyba na bazie kaszy gryczanej. Jak na główne dania to dość nietypowo.
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 136
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Beskid Żywiecki - klasyk w wersji rodzinnej - Rysianka, Lipowska...

Postautor: _laynn » 2024-10-02, 16:29

No to teraz mnie tam nawet końmi nie zaciągną. Jak to kurczaka i schabowego nie ma?
;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości