głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Zlot Szybkich Podróżników 2024

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1221
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Coldman » 2024-07-09, 09:38

Hej
Postanowiłem się w tym roku wybrać na zlot Szybkich Podróżników. Miejsce spotkań podróżników, prelekcji z podróży po całym świecie i wszelakiej integracji. Pojechałem dzień wcześniej i trafiłem dzięki koledze Sebastianowi na szczyt Ochodzitej 894m n.p.m - najwyższego szczytu Międzygórza Jabłonkowsko-Koniakowskiego. Wejście to 10 minut na luzie. Niestety pogoda nie wskazywała na fajny zachód słońca.
Obrazek

Obrazek

Nie liczyłem na widok na Tatry. Już za 3 tygodnie tam będę :D
Obrazek

A tutaj na środku w kadrze Wielka Czantoria. To jest najlepsze zdjęcie z tego zachodu słońca, wszystko za chmurami.
Obrazek

Na Ochodzitej prowadzony jest wypas owiec, mocno mnie to zaskoczyło.
Obrazek

Rozstawiłem tarpa niedaleko ławeczki i miałem taki piękny widoczek.
Obrazek

Gdyby nie psy pasterskie szczekające kilka godzin, to by noc upłynęła całkiem przyjemnie.

Wstałem o 4:00 na wschód słońca. Jakieś kolorki się zaczęły pokazywać pośród chmur.
Obrazek

Obrazek

Wschód trwał krótko, słońce szybko schowało się za chmurami.
Obrazek

Poszedłem spać dalej ruszyłem się jakoś po 08:00, nie chciało mi się wstawać fajnie się wylegiwało pod tarpem.
Na poniższym zdjęciu Brama Wołoska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upał szybko stawał się dokuczający, lampa już od rana.
Obrazek

Musiałem zagospodarować wolny czas, zaparkowałem sobie na przełęczy Szarcula i z ciekawości poszedłem żółtym szlakiem zobaczyć platformę widokową widoczną na mapie turystycznej. Po drodze napotkałem na ciekawe instalacje, jakieś lampy, zejścia pod ziemię. Jakieś tu pompy są z tego co udało mi się wyczytać.
Obrazek

A to już skromny widok z platformy widokowej, a raczej ambony.
Obrazek

Następnie podjechałem sobie zobaczyć Jezioro Czerniańskie - sztuczny zbiornik wody w celu uzyskania wody pitnej.
Obrazek

Tak wygląda początek Wisły, miejsce gdzie Wisełka łączy się z Malinką. Słabo to wszystko tu porobione, dobrze, że chociaż jedną tabliczkę postawili. W porównaniu z końcem Wisły jest tutaj straszna bieda.
Obrazek

Najciekawszy był ten znak w wodzie i typ, który próbował to wyciągnąć :D
Obrazek

Dalej zaparkowałem na Szarculi i ruszyłem z dużym plecakiem na zlot do Przysłopu pod Baranią Górą.
Upał strasznie palił.
Ochodzita
Obrazek

Warto iść tym szlakiem wzdłuż Czarnej Wisełki
Obrazek

Doszedłem sporo przed zlotem, żeby wszystko na spokojnie ogarnąć. Oto plan zlotu.
Obrazek

Nie będę tu opisywał w całości zlotu byłoby tego zbyt dużo. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa, już mnie tyłek bolał od słuchania tak wielu świetnych górskich historii :D Wiele inspiracji i nowych pomysłów na wycieczki. Spotkałem wiele osób, które wcześniej śledziłem w mediach społecznościowych. Z pewnością w przyszłym roku też tu zajrzę. Ale Pudelek dobrze mówił, że zabawa tutaj dużo kosztuje :D
Poniżej parę zdjęć z całości.
Obrazek

Jednym z punktów programu była wycieczka na Baranią Górę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zakończeniu w niedzielę powrót z małą ekipą na dół i do domu. Dobrze, że chociaż ta trasa do schroniska miała 7km, bo tak to, bym prawie nic nie przeszedł po tych górach, przez cały weekend :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Pudelek » 2024-07-09, 12:35

Coldman pisze:najwyższego szczytu Międzygórza Jabłonkowsko-Koniakowskiego.


tylko nie mów tego miejscowym. Nie ucieszyliby się na wieść, że nie są już góralami śląskimi ale międzygórzanami :D

PS>Znajomy przewodnik stwierdził, że nowy podział jest tak idiotyczny, że praktycznie nikt w jego fachu go nie używa, a już tym bardziej okoliczni mieszkańcy
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9681
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Adrian » 2024-07-09, 17:53

Youtuberski świat na takich zlotach się pojawia :) kręcisz się między gwiazdami :D
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1221
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Coldman » 2024-07-11, 00:32

Pudelek pisze:
Coldman pisze:najwyższego szczytu Międzygórza Jabłonkowsko-Koniakowskiego.


tylko nie mów tego miejscowym. Nie ucieszyliby się na wieść, że nie są już góralami śląskimi ale międzygórzanami :D

PS>Znajomy przewodnik stwierdził, że nowy podział jest tak idiotyczny, że praktycznie nikt w jego fachu go nie używa, a już tym bardziej okoliczni mieszkańcy


Mi tam się podoba :D
Adrian pisze:Youtuberski świat na takich zlotach się pojawia :) kręcisz się między gwiazdami :D


Fajnie, że udało się na spokojnie pogadać z Leszkiem Piekło i poznać parę newsów na temat GSB
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Piotrek » 2024-07-11, 20:27

Szkoda tych wschodów na Ochodzitej.
Jakkolwiek jest to już górka zniszczona przez lokalną krótkowzroczność, to jeszcze ma pewną moc widokową.


Pudelek pisze:, a już tym bardziej okoliczni mieszkańcy


Miejscowi zazwyczaj i tak olewają podziały stare czy nowe, bo oni po prostu są "na swoim" albo "łu siebie" :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: buba » 2024-07-24, 17:13

na zlot Szybkich Podróżników


Skąd taka nazwa? Ma to cos wspólnego z "szybkością" - w sensie są to miłośnicy górskich biegów na czas czy może raczej "wszędzie samolotem bo tak najszybciej"? ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1221
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Coldman » 2024-07-27, 19:32

buba pisze:
na zlot Szybkich Podróżników


Skąd taka nazwa? Ma to cos wspólnego z "szybkością" - w sensie są to miłośnicy górskich biegów na czas czy może raczej "wszędzie samolotem bo tak najszybciej"? ;)



Szybki to Rafał prowadzący kanał Szybkie Podróże. Ta ksywa pochodzi z wojska odwalił pewną akcję i dostał ksywe
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: sprocket73 » 2024-07-27, 22:58

"U siebie" to są niedźwiedzie - tak przeczytałem na FB.
Dlaczego uczestnictwo w zlocie jest drogie? Jeżeli jest drogie to czy był tam też Ceper?
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1221
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Zlot Szybkich Podróżników 2024

Postautor: Coldman » 2024-07-29, 01:01

sprocket73 pisze:"U siebie" to są niedźwiedzie - tak przeczytałem na FB.
Dlaczego uczestnictwo w zlocie jest drogie? Jeżeli jest drogie to czy był tam też Ceper?


Bo człowiek leniwy i kupuje w restauracji :D Zawsze można było wziąć worek z pasztetami i chlebem tostowym :D
Ja nie znam Cepra, więc może tam był.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości