Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

20 09 2022 Slavic i Kamenity,Beskid Śląsko-Morawski.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

20 09 2022 Slavic i Kamenity,Beskid Śląsko-Morawski.

Postautor: Mirek » 2022-09-25, 19:26

Tak po prawdzie cała sprawa ma się tak że nabyłem nowe buty do górskiego deptania i mus je było wypróbować, trafiło na niezbyt dobrą pogodę i dobrze.Całą drogę mógłbym nucić piosnkę Kory i Maanamu CZEKAM NA WIATR CO ROZGONI CIEMNE SKŁĘBIONE ZASŁONY. :usm Tym razem przekraczam granicę pieszo w Chałupkach do Bohumina,pieszo bo przejazd koleją kosztuje 15 zyla.W Bohuminie autobus wiezie mnie do Nowego Bohumina na stację kolejową.
Obrazek

Obrazek
Spóźnienie autobusu powoduje godzinną (jak na razie) stratę.Przystanek Navsi , tu kolejna pond godzinna strata.

Obrazek
Pogoda taka będzie mi towarzyszyła prawie cały czas,mnie to nie przeszkadza i byle nie padało.W Horni Lomna ruszam na szlak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Slavic co raz bliżej, chmury też. :usm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki stan szlaku będzie często mi towarzyszyć, tak jak chmury i deszcz.

Obrazek

Obrazek
Siakeś zabudowania wyłaniają się z lasu.Miś jest na miejscu, gdzie ta chata?

Obrazek
Stoi taki budynek.

Obrazek
Rozmawiam z budowlańcami, okazuje się że stara chata jest rozebrana,przynajmniej do końca roku nie przyjmują turystów ze szlaku tylko impry typu wesela lub stypa.Ruszam dalej, do Chaty Kamenity.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chata Kamenity, wg, rozkładu jazdy powinna być zamknięta, na szczęście rozkład trochę nieaktualny.Gopodarz zapodaje kubek herbaty pojemności małego wiadra. :DD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i czas ruszać dalej, do przystanku autobusowego tylko 2,5 km,nie ma się co spieszyć Tym bardziej że na chwilę zaświeciło słonko.

Obrazek
Już tylko kilkaset metrów do końca, w oddali grzmi i widać nadciągającą nawałnicę.w ostatniej chwili wpadam do wiaty przystankowej,ulewa aż dzwoni o drewniany dach.
Obrazek

Obrazek

Coż buty zdały egzamin, jak dalej będą się sprawować zobaczymy, za 2 tygodnie następny sprawdzian w górach, gdzieś między Ochodzitą, Skalanką i Rachowcem.Tylko buty trzeba zaimpregnować, to by było na tyle. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-09-25, 21:09

Czemu nie zrobiłeś foty tego nowego budynku, który stoi w miejscu schroniska, widziałem na mapy.cz, że to solidny duży budynek ...

Miałem iść dzisiaj na pętlę Ostry, Slavicz i Kozubowa, ale jakieś przeziębienie mnie dopadło ...

Ty nie masz strachu przed pogodą, brawo Ty :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości