Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Pasmo Pewelskie wiosną

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-05-29, 17:14

Dobromił pisze:I nie za "tych" zim.

Tylko przypomnę, że zimą zawsze należy mieć na nogach raki w trosce o zdrowie ratowników.

A co do bezpieczeństwa rowerów - oczywiście żartowałem.
Rower przypięty do ogrodzenia kościoła to rzecz święta!
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 17:14 przez sprocket73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-29, 17:38

No dobrze - to nawet auta trzeba będzie łańcuchem przypinać do kościelnych ogrodzeń. Święte auta nie podlegają kradzieży.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-05-29, 21:25

Jakie za nisko. Zapomniało się ile śniegu dowaliło zeszłej zimy? . Wiochy były przez tydzień odcięte od świata. Jeszcze nie koniec świata i nie jedna porządna zima przed nami ;)
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 21:25 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2020-05-30, 19:27

Piękne okolice i zdjęcia! :) Ta soczysta zieleń, kwiaty, coś pięknego.
W tym roku wiosną raczej już nie będę w Beskidach... chciałbym pojawić się latem :)

PS do wykonania tych fotografii używałeś jakiś filtrów na obiektyw, czy kolory to efekt obróbki?
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-05-30, 20:54

opawski1 pisze: do wykonania tych fotografii używałeś jakiś filtrów na obiektyw, czy kolory to efekt obróbki?


Chyba wszystkie zdjęcia są robione z filtrem polaryzacyjnym, który w taką pogodę, jaka wtedy była, szczególnie podbija kolorystykę zdjęć. Zdjęcia robię w RAW, co mi pozwala przy wywoływaniu uniknąć przepaleń przy dużych kontrastach, czyli np. zachować wszystkie szczegóły nieba przy jednoczesnej dobrej ekspozycji tego, co poniżej. Ponadto kilka z późniejszych zdjęć, tych z większym zachmurzeniem, było robionych z filtrem połówkowym szarym, który ułatwił dobre naświetlenie zdjęcia zarówno w zakresie nieba, jak i gór poniżej.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-06-03, 19:07

Na tej trasie nie widziano jeszcze mojej wrednej gęby i po zdjęciach widać, że warto tam się wybrać. Mnie najbardziej zaskoczyło nieznane mi oblicze Romanki. Takie stożkowate i ,,spiczaste" a nie ,,wypłaszczone" szczytowo-graniowo, jak to zwykle się ją widzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości