Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Dział Wsparcia

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Adrian » 2024-09-16, 17:14

Dobromił pisze:https://zrzutka.pl/rvky27

https://www.siepomaga.pl/powodzie

Dzień dobry.

Jeśli ktoś chce, to może wspomóc.

Dziękuję.


Dzięki Łukaszu za podpięcie linków do wpłat, przyłączam się i jeżeli ktoś może, niech wspomoże, bo straty są i będą ogromne ...

Dzięki.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Tępy dyszel » 2024-09-16, 17:33

"Krótka piłka" bo bank ten sam co "mój"
Też zachęcam każdego do wpłat.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Adrian » 2024-09-16, 19:11

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów obejrzałem wiadomości, to jest straszne, wszystko zniszczone i zalane :-(

Opawski się odezwał, u niego wszystko w porządku ... dużo zniszczeń, pozrywane drogi i odcięte miasta.

Trzymamy za nich kciuki.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1267
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Coldman » 2024-09-16, 22:41

Ja również cały czas śledzę wydarzenia i serce się kraje. Kurde nie mam wolnego, a bym tam z chęcią każdemu pomógł. Teraz trwa akcja umacniania wału w Nysie.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Adrian » 2024-09-17, 07:33

Opawski tak opisał sytuację ...

"Jest w porządku. Akurat mieszkam w najwyższej części Prudnika, mnie nie zaleje, centrum też jest wysoko. Gorzej dół miasta, tam wszystko pływało, dwie fabryki zatopione, kilka ulic. Jeden most pieszy popłynął
Wczoraj całkowicie był też odcięty dojazd do miasta, bo pozalewalo wszystkie drogi dojazdowe. Można było wyjechać tylko w kierunku Pokrzywnej i Czech. Odcięta była też druga część miasta za rzeką.
Kilka godzin nie było prądu i wody. Dziś prądu nadal nie ma połowa miasta. Przejazd już jest, woda nadal wysoko, ale opada powoli.
I co najważniejsze tama w Jarnołtówku stoi! Poszedł jakiś fake news w wiadomości ogólnopolskie, że tame przerwało... to byłaby masakra dla Jarnołtówka, Pokrzywnej i dalej Prudnika, Racławic...

Znisczenia będą, szczególnie we wsiach doliny Złotego Potoku, na pewno pozrywało drogi...

Jeszcze gorzej jest w Głuchołazach, tam rzeka dosłownie przeplynela przez centrum miasta... I zerwała wszystkie mosty. Zostal tylko kolejowy i uszkodzona kładka piesza.."
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Dział Wsparcia

Postautor: buba » 2024-09-17, 23:55

A tymczasem w Oławie... Każdy chętny znajdzie miejsce, aby pobawić się w piasku ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Dział Wsparcia

Postautor: Pudelek » 2024-09-18, 14:53

Za takie fake newsy ucinałbym jajca, w Opolu też sieją codziennie panikę...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Dział Wsparcia

Postautor: buba » 2024-09-18, 16:28

Pudelek pisze:Za takie fake newsy ucinałbym jajca, w Opolu też sieją codziennie panikę...


Oj tam zaraz tak brutalnie! Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy! A zdjęcia są w 100% autentyczne.

Worków z piaskiem i nowo powstałych wałów jest w Oławie na chwilę obecną wiecej niż wody w rzekach! Pryzmy pod niebo! Może niektórzy panikują - nie wiem, ale póki co ogólnie jest atmosfera jednego wielkiego festynu. Nawet kiełbaski rozdają i ciasteczka. Brakuje tylko beczek z piwem - kazdy musi we własnym zakresie ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości