Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-09-26, 06:07

No właśnie, damska byłby chyba lepsza dla faceta :lol
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-04, 21:10

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... s,79cfc278
Cyt.:"Do sprawy na Twitterze odniósł się Edward Snowden. Były agent CIA stwierdził, że przez awarię Facebooka "świat stał się zdrowszy"."

Snowden to niegłupi facet i sporo wie.

W zasadzie mogłoby tak zostać (utopia).
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-04, 21:15

Prezes pisze:https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/globalna-awaria-facebook-whatsapp-instagram-nie-dzialaja/7yf4c2s,79cfc278
Cyt.:"Do sprawy na Twitterze odniósł się Edward Snowden. Były agent CIA stwierdził, że przez awarię Facebooka "świat stał się zdrowszy"."

Snowden to niegłupi facet i sporo wie.

W zasadzie mogłoby tak zostać (utopia).


To jak wyśmiewanie się z tragedii ludzkiej ! Rozwody, samookaleczenia, kłótnie i Bóg wie co jeszcze!?
Gorsze niż lockdawn w pandemii
Oczywiście żartuje, a na jego miejsce i tak by powstało zaraz coś nowego ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-04, 22:00

Kupa ludzi na FB, Twitterach, YT itd zarabia na życie.
Im z pewnością nie ulży, gdy ten świat "będzie zdrowszy".
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-04, 22:03

Niewątpliwie. Na narkotykach, prostytucji, hazardzie oraz handlu bronią również masa ludzi zarabia na życie.
Widzę oczywiście różnicę, zauważam jedynie, że bycie źródłem zarobku niekoniecznie nobilituje.
Ostatnio zmieniony 2021-10-04, 22:05 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-05, 07:37

Na sprzedaży obrazów, rzeźb, ręcznie robionej biżuterii, usługach przewodnickich, fotografii artystycznej itd. też.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-05, 07:56

To wszystko dało się przez bardzo wiele lat (lub wieków) robić z powodzeniem bez użycia zbuka.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-10-05, 08:44

Prezes pisze:To wszystko dało się przez bardzo wiele lat (lub wieków) robić z powodzeniem bez użycia zbuka.


Ale teraz "powodzenie" może być mniejsze bez użycia tego narzędzia. Sensownego użycia. Świat poszedł do przodu.

Reszta jest nie ważna. Tylko ktoś przez parę godzin rozdzierał szaty.

P.s. Nastały takie czasy, że burgery robią za wyrafinowane posiłki, McDonalds za elegancki lokal, a komunikatory społeczne za ważne "fundamenty" życia. Z każdego z powyższych można skorzystać raz na kilka dni, miesięcy, lat. A na codzień lekceważyć.
Ostatnio zmieniony 2021-10-05, 08:58 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-05, 09:14

Powodzenie (w wymiarze finansowym) może być dokładnie takie same. Istnienie tego „narzędzia” wymusza jego używanie - jak konkurencja zacznie, to też musisz, żeby nie zostać z tylu. Popyt na produkty i usługi nie zmienia się z powodu istnienia zbuka. Co najwyżej można szybciej sprzedać więcej towarów lub usług o niższej jakości i nie wytwarzać już tych droższych, bo to zajmuje czas i się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-10-05, 09:19

Prezes pisze:Co najwyżej można szybciej sprzedać więcej towarów


No i do tego dla większości się temat sprowadza.

I po co nad tym się tyle pochylać ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-05, 09:29

Zapewne z tego samego powodu, z jakiego dyskutujemy na dowolny inny temat. Ludzie wymieniają poglądy i czasem próbują innych przekonać do swoich racji. No, może to rzeczywiście już schyłkowy sposób prowadzenia dyskusji, współcześnie chodzi jednak bardziej o lajki.

Mnie skala działania kilku globalnych przedsiębiorstw sprawujących de facto większość kontroli nad zasobami internetu niepokoi.
Wiadomo już, że umiejętnie korzystając z ich zasobów można mieć wpływ np. na wyniki wyborów.
Wiadomo, że jeśli odpowiednia osoba napisze jednego tweeta czy posta, to może skokowo zmienić w kilka chwil kurs kryptowaluty i tym samym stan oszczędności milionów ludzi (na razie dotyczy to kryptowalut, ale wkrótce z całą pewnością innych aktywów).
Wiadomo, że z łatwością można śledzić i gromadzić dane o aktywności milionów ludzi.
Wiadomo, że dane narzędzie może być wykorzystywane umiejętnie do prowadzenia biznesu, ale jednocześnie być nowoczesnym opium dla mas, zaburzając szczególnie u młodych ludzi odbiór rzeczywistości i umiejętność normalnego komunikowania się z ludźmi.
Wiadomo też wreszcie, że media społecznościowe są idealną platformą do szerzenia bez żadnej kontroli poronionych idei, w tym antyszczepionkowych.

Jeśli komuś to nie przeszkadza, to OK - mnie nie do końca pasuje.
Ostatnio zmieniony 2021-10-05, 09:30 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-05, 14:07

W czasie gdy jeszcze o FB nawet nie słyszałem, to już mnie prześwietlali. W zwykłym Tesco, gdzie dając kartę do zbierania jakichś punktów co pewien czas pocztą dostawałem bony rabatowe na wybrane produkty. Okazało się, że znajomy tez ma kartę, a dostaje bony na zupełnie inne produkty. Każdy z nas oczywiście na takie, jakie najczęściej kupuje czyli dedykowane.
Tak więc obserwacja w dowolny sposób ludzi, ich śledzenie, nawyków, preferencji to już trwa i trwa. Ale słusznie wskazujesz, że robi się to co raz bardziej nachalne i ingerujące w życie, politykę itd.
Z tym, że tego cofnąć się niestety nie da. To musiała by być jakaś wielka rewolucja częściowo cofająca nasz wstecz.

Ale ogólnie, nie - nie przeszkadza mi to. Mówiąc wprost wali mi to :), z tego powodu, że nie jestem w stanie już się z tego wyplątać w życiu codziennym. Więc głowy sobię tym nie zaprzątam.
Bardziej obawiam się, że jakiś uj weźmie na mnie kredyt bo panienka w banku nie sprawdzi dokładnie, niż to że google czy FB zaglądają w jakim mieście idę do WC
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2021-10-05, 15:32

Jako komentarz do powyższego (ściągnięte z fujzbuka):

Obrazek
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2021-10-05, 16:01

I jeszcze polecam w temacie "Paradyzję" Janusza A. Zajdela. Oraz inne.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-10-05, 16:19

Z nowszych pozycji polecam po prostu "Matrix" (pierwszą cześć, reszta to trochę odcinanie kuponów). Film w pewnym sensie proroczy.
PS
I oczywiście polecam czerwoną (nie niebieską) pigułkę.
Ostatnio zmieniony 2021-10-05, 16:23 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości