Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Piwo...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2019-11-09, 21:20

Na zdrowie z pochmurnych gór
Obrazek
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-20, 21:18

Po kilku miesiącach czas odkurzyć temat :-) Już w innym dziale zamieściłem wzmiankę, teraz trochę rozwinę. O ile bardzo sobie cenię około kilkunastu małych browarów, tak od dłuższego czasu jestem coraz bardziej rozczarowany słabą dostępnością ich piw, rosnącymi cenami, słabą przewidywalnością tego, co znajdę na półce. Do tego - teraz w K-cach ostał się już tylko jeden porządny sklep specjalistyczny... Zmieniłem w ostatnich tygodniach podejście do piwa - i nabywam je albo w Auchan albo w Żabce.
Nie widzę wśród lokalnych browarów pomysłu, jak wyjść do klienta w tych trudnych czasach - może tak dobrze im się wiedzie... Ta oferta do mnie nie trafia:
https://kraftklub.pl/?s=pinta&dgwt-wcas ... gwt_wcas=1

O kraft teraz tylko lekko zahaczam... Wśród polskich koncerniaków do picia, wg mnie, nadają się: portery, pszeniczne z Okocimia, Jasne Okocimskie (biało-zielona naklejka), Belgijskie z Żywca. I tyle... Coś nowego pojawiło się z Żywca i Tych, ale nie piłem. Może ktoś coś dorzuci do tego wykazu?
Często sięgam po piwa czeskie - szczególnie cenię takie piwa jak: Holba, Bernard i Pilsner Urquell.
Natomiast najczęściej sięgam teraz po zwycięzcę w kategorii: stosunek ceny do jakości - Grodziskie White IPA :-) Z tego browaru jeszcze warto skosztować: zielona APA i bezalkoholowe Mango Ale.
No i Fortuna: Miłosław Sosnowe APA, Miłosław Pilzner, Bezalkoholowe IPA.
Skąd taka zmiana? Nie dlatego, że jest tak źle. Dlatego, że może być...
Niemniej jednak, marzę o chwili, gdy zjadę z szosy w Tarnowie do sklepu na Krakusa :-)
I o tym, gdy pojedziemy z kolegą do Wieprza zwiedzić browar... Kiedy to będzie? :ryb
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-04-20, 22:31

Kumpel, który w piwach "siedzi" jest zadowolony. Pije znakomite wyroby kraftowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Ale on wie gdzie kupować.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-20, 23:45

kristoff73 pisze:O ile bardzo sobie cenię około kilkunastu małych browarów, tak od dłuższego czasu jestem coraz bardziej rozczarowany słabą dostępnością ich piw, rosnącymi cenami, słabą przewidywalnością tego, co znajdę na półce. Do tego - teraz w K-cach ostał się już tylko jeden porządny sklep specjalistyczny... Zmieniłem w ostatnich tygodniach podejście do piwa - i nabywam je albo w Auchan albo w Żabce.

w Żabkach - przynajmniej u mnie - wybór jest słaby i drogie to. Natomiast Auchan już kilka lat temu, kiedy jeszcze małe browary były mało znane, zaczął mocno poszerzać swoją ofertę. Piwa zagraniczne i niszowe. Obecnie uważam, że jeśli nie szukamy jakiegoś szczególnie interesującego nas piwa, to wizyt w takim hipermarkecie w zupełności wystarczy, bo znajdziemy tam piwa z kilkunastu albo i kilkudziesięciu polskich browarów tego typu.

kristoff73 pisze:Coś nowego pojawiło się z Żywca i

IPA pszeniczna z Żywca. Bardziej pszenica niż IPA, nie najgorsze, ale lepiej już to w Żywcu wychodziło.

kristoff73 pisze:Często sięgam po piwa czeskie - szczególnie cenię takie piwa jak: Holba, Bernard i Pilsner Urquell.

Holba to tak naprawdę jest sikacz. Smaczny, przyznaję, często piję, ale to znakomite piwo w górach czy w knajpie, zwłaszcza lane, ale nie szukajmy tam cudów ;) Bernard ma kilka ciekawych odmian, nawet IPĘ i inne. Natomiast Pilsnera ja nie rozumiem - owszem, mogę wypić, ale zachwyty nad nim to mógłbym wznosić z 15-30 lat temu... Teraz oni idą w ilość, moim zdaniem. I te ceny - w czeskiej knajpie Pilsner zawsze musi być najdroższy z jasnych pełnych, nawet jeśli nie jest najlepszy...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-21, 05:49

Kumpel, który w piwach "siedzi" jest zadowolony. Pije znakomite wyroby kraftowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Ale on wie gdzie kupować.


I super. Ale, jak dla mnie, czasy, gdy krafty się "zdobywało", daaawno już minęły... Przestało mnie to bawić.

Natomiast Pilsnera ja nie rozumiem - owszem, mogę wypić, ale zachwyty nad nim to mógłbym wznosić z 15-30 lat temu...


Nie zachwycam się tym piwem, ale doceniam za stałość na przestrzeni lat, czego na pewno nie da się powiedzieć o np. Żywcu, które kiedyś (long time ago) było gorzkie, a teraz smakuje jak woda z mydłem. :nie
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-21, 09:23

Ja z kolei Żywca doceniam - bo jako pierwszy koncern zaczął w Polsce robić coś innego niż standardy. Jego APA, IPA, Pszenica czy Saison są naprawdę przyzwoite i w przyzwoitej cenie. A do tego Porter, którego ciągle chwalą jego smakosze oraz browar w Cieszynie, który działa jak "tradycyjny" mały zakład. Ani Kompania ani Okocim do tego poziomu nie doszli.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-21, 09:28

APA czy IPA z Żywca są w przyzwoitej cenie, ale to jednak nie jest dla mnie prawdziwe kraftowe piwo, coś tak pośrodku, za to wyroby z Browaru Cieszyn są faktycznie znakomite. Głównym atutem IPA z Żywca jest cena. Ja jednak wolę trochę dołożyć do lepszej jakości. Piw nie piję dużo, więc mój portfel nie cierpi, choć nie jest tak gruby jak takiego jednego gościa ;)
Ostatnio zmieniony 2020-04-21, 09:28 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-21, 10:10

Oczywiście masz rację, dlatego napisałem, że to przyzwoita - moim zdaniem - IPA, bo za taką cenę znakomitej nie kupimy ;) Ale jeśli potrzebuję piwa np. na wyjazd albo gdzieś na zadupiu na nie trafiam w sklepie, to wtedy jest świetną odtrutką na sikacze...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-21, 10:14

To się zgadza. Na zadupiu trudniej o znakomite piwa, ja przez długie lata pijałem różne Książęce, jako że były dostępne w lokalnych sklepach (Kompania Piwowarska), zwłaszcza lubiłem ciemne łagodne.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2020-04-21, 18:07

Pudelek pisze:Ja z kolei Żywca doceniam

Właśnie idę wypić Portera :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-21, 18:15

Żywiecki Porter jest super. Zdrowie! A piliście kiedyś porterówkę?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-21, 18:17

Tak.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2020-04-21, 19:15

Zawsze robię w grudniu.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-21, 19:16

Myślałem, że was zaskoczę.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2020-04-21, 19:25

Toż to forum pijaków.Góry przy okazji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości