Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2022-01-16, 16:31

Pudelek pisze:Źle to rozegrano, to woda na młyn wszelkim płaskoziemcom.

Niewątpliwie. Ale jeśli już mleko się wylało, to lepiej, że posprzątali. Gdyby pozwolili mu zostać, to IMO byłoby znacznie gorzej.
Tak dla przypomnienia:
- długi czas nie było jasne, czy będzie mógł jechać ze względu na brak szczepień
- cudownym :lol zbiegiem okoliczności otrzymał kilka tygodni przed turniejem dodatni wynik testu na COVID, na podstawie czego ubiegał się o skorzystanie z tzw. "medical exemption", czyli wyjątku pozwalającego w określonych sytuacjach wjechać do Australii niezaszczepionym
- dziwnym trafem (co się okazało już po przyjeździe do Australii) po uzyskaniu tegoż pozytywnego wyniku testu nie przestrzegał zasad izolacji, co wielu każe wątpić w sam fakt infekcji
- pojawiły się też kontrowersje odnośnie faktycznej daty i statusu testu opisane przez dziennikarzy
Były też błędne informacje o podróżowaniu we wniosku wizowym, chociaż tu akurat skłonny jestem uwierzyć, że był to zwykły błąd.
Trudno nie zauważyć, że gdyby nie "gniew ludu" po powzięciu informacji o "medical exemption", cały ten syf w ogóle nie ujrzałby światła dziennego. Przyjechałby, zagrał i tyle.
Czasem więc głosu ludu warto słuchać ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-16, 17:47

Przecież ja nie piszę, że on powinien tam zostać, tylko powinien zostać deportowany wyłąćznie z powodów wizowych - co zupełnie by wystarczało (poświadczenie nieprawdy, brak izolacji, wątpliwości co do samego testu - w myśl australijskich przepisów to podstawa do wydalenia), a nie z powodu jego poglądów, a ta druga narracja obecnie jest najsilniejsza. Po co dorabiać ideologię do prawa? W tej chwili wygląda to tak "niby miał wszystko w porządku, ale my go nie wpuścimy i tak, bo wyborcy tego chcą". Słabo.

Moim zdaniem przy tak podejrzanych papierach, które on przedstawił, od samego początku nie było większych szans na jego występ, przecież on został zwolniony z pierwszego aresztu deportacyjnego wyłącznie z powodów formalnych, a nie, że nagle pojawiła się możliwość startu. To wyłącznie media podgrzewały temat pod tytułem "a może wystąpi?", władze migracyjne cały czas były na "nie" i to bez gniewu ludu.
Ostatnio zmieniony 2022-01-16, 17:48 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2022-01-17, 22:26

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-01-17, 22:44

Czyli nici z alkowy....
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-17, 22:56

Czekam na artykuł o covidovej rzeżączce :P

PS>W GW jeszcze nie skumali, że codziennie straszenie w dawce wyjątkowo nadmiarowej przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-01-18, 21:16

Filmik, jakby ktos chcial obejrzec, 8 minut trwa. Wypowiedz jednego pana z Francji. Według niektorych naukowiec i autorytet medyczny, wedlug innych zapewne płaskoziemca i powinni go zamknąć w psychuszce..

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... JHZUpFWUJB

Jeśli ktos zna francuski to moze powiedziec czy jest dobre tłumaczenie ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-01-18, 22:28

Obejrzałem.
Wierzę "w konflikt interesów" ekspertów. Pewnie niejeden ustawił się do końca życia na tej pandemii. To samo z firmami farmaceutycznymi. Wierzę, że było za mało czasu, żeby przebadać szczepionkę tak starannie jak wymagały tego procedury i prawo.
Mniej wierzę w te dziesiątki tysięcy zgonów, które spowodowała szczepionka. Te statystyki mogą być tak samo naciągane jak zgony z powodu covid.
Wiele osób z grona moich znajomych przechodziło niedawno covid. Zbiegiem okoliczności dwie osoby, które przechodziły ciężko, nie było zaszczepionych. Pozostali zaszczepieni byli i przechodzili lekko. To taka niereprezentatywna prywatna statystyka.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2022-01-19, 09:18

Jakoś się nie dziwię. Znów maski na otwartej przestrzeni. Gdzie?
https://next.gazeta.pl/next/7,173953,28 ... =BoxOpLink
Cyt.:"(...)Minister zdrowia Vladimir Lengvarsky zapowiedział, że restrykcje będą obowiązywać przez maksymalnie 4 tygodnie.(...)"
Ehe... Sprawdzę za miesiąc :lol
Ostatnio zmieniony 2022-01-19, 09:20 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-01-19, 09:21

Luz, jak można zachować 2 metry dystansu na otwartej przestrzeni, to nie trzeba nosić maseczek.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-19, 16:37

Prezes pisze:Znów maski na otwartej przestrzeni. Gdzie?

niedawno zrezygnowano z masek w otwartej przestrzeni na Malcie, ale widać, że kolejne kraje chcą się pobawić w tę paranoję

Sebastian pisze:Luz, jak można zachować 2 metry dystansu na otwartej przestrzeni, to nie trzeba nosić maseczek.

a jak ktoś inny nie zachowuje, to trzeba na szybko ją ubrać? :> Takie przepisy obowiązują w większości krajów, w Polsce też (1,5 metra), ale ich egzekwowanie jest prawie niemożliwe, bo idąc ulicą można by je co chwilę ściągać i zakładać jak ktoś się zbliża
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2022-01-19, 18:49

buba pisze:Filmik

Ciekawe, że Prezes i Pudelek nie mają na jego temat nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2022-01-19, 19:04

Nie oglądałem (szkoda mi na to 8 minut) - to nie mam nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-01-19, 20:46

A u mnie wyskakuje komunikat "Ten format video nie jest obsługiwany". Najwyraźniej komputer chce mi oszczędzić traumy :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-01-19, 20:57

Prezes pisze:Nie oglądałem (szkoda mi na to 8 minut) - to nie mam nic do powiedzenia.


Pudelek pisze:A u mnie wyskakuje komunikat "Ten format video nie jest obsługiwany".


Poproście bubę o streszczenie i konstruktywne wnioski.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-01-19, 21:45

Obejrzałem.
W zasadzie mam takie samo zdanie jak Sprocket
Wierzę "w konflikt interesów" ekspertów. Pewnie niejeden ustawił się do końca życia na tej pandemii. To samo z firmami farmaceutycznymi. Wierzę, że było za mało czasu, żeby przebadać szczepionkę tak starannie jak wymagały tego procedury i prawo.
Mniej wierzę w te dziesiątki tysięcy zgonów, które spowodowała szczepionka. Te statystyki mogą być tak samo naciągane jak zgony z powodu covid.
Wiele osób z grona moich znajomych przechodziło niedawno covid. Zbiegiem okoliczności dwie osoby, które przechodziły ciężko, nie było zaszczepionych. Pozostali zaszczepieni byli i przechodzili lekko. To taka niereprezentatywna prywatna statystyka.


Ale to jest tak, że na dwoje babka wróżyła :)
Można wymienić naukowców po jednej i drugiej stronie tylko, że gdyby przyjąć, że tylko jedna "opcja" mówi prawdę/ma rację to która?. Dlaczego ta, a nie inna? ;)
Wypowiedzi naukowców o skrajnych poglądach na covid, sczepienia itp można przytaczać dziesiątkami filmików i jak sobie człowiek każdy osobno obejrzy to z każdym się zgodzi ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości