Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Fajny film wczoraj widziałem(am)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-05-14, 22:11

Żaden z linków nie reprezentuje danych mogących przeczyć tezie (jeśli mamy tą samą na myśli).

Telefonie, wypowiedź Mirjam tak naprawdę nie jest ani trochę lewacka i ani przez moment nie sprzyja tolerancji wobec krzywdzenia dzieci. Jest logiczna, spójna i prowadzi do wniosków, nad którymi warto się zastanowić. Nie wiem, czy jej słuchałeś, czy opierasz się tylko na streszczeniu z Najwyższego Czasu - jeśli tak, to szkoda, bo streszczenie jest kiepskie i wybiórcze.

Czytałem Najwyższy Czas i bywałem na spotkaniach UPR w czasach, kiedy niektórzy dzisiejsi poszukiwacze wrogów Ojczyzny i tropiciele lewactwa jeszcze nawet w gacie nie szczali. Ale po pierwsze, z tego się wyrasta, po drugie - to już nie partia, nie ta gazeta i nie ta klasa, co kiedyś niestety.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-05-14, 22:12

Jak zwykle sieczka wyrwana z kontekstu.
Film z 1982r.
Zdjęcia lodówki, na których nie ma lodówki.
Wygląda na to, że Che i Fidel to twoi idole w temacie homofobii. Też byś wyrzucał "takich" z kraju, a może nawet coś więcej ...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-05-14, 22:18

Część polskich katolików obraziła tęcza nad obrazkiem "matki boskiej", a nie klecha obmacujący ich dzieci i wnuki... Dramat!

Może wróćmy na właściwe tory... Fajny film wczoraj widziałem... "Tylko nie mów nikomu".
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-14, 22:33

Nie jestem jakimś szczególnym fanem "nczasu" tym bardziej JKM.

Prezesie.

Każda choćby najmniejsza próba usprawiedliwienia czy wręcz legalizacji pedofilii ( a o tym się przebąkuje tu i ówdzie) wywołuje mój sprzeciw.

Super że Sekielski nagłaśnia problem pedofilii, nigdy o tym za dużo.
Szkoda że nie zauważa np. że wymienieni w filmie księża to pedofile ze skłonnością do chłopców -pederaści.
Szkoda że miast wygrzebywać historie z przed 50 lat w zaciszu czytelni IPN nie zajmie się np. gangami zajmującymi się wykorzystaniem nieletnich i dzieci dla prostytucji.

Ale to byłoby ryzykowne.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-05-15, 17:23

W przypadku księży/kościoła sytuacja jest nie co inna.
Ksiądz/kościół to z założenia ostoja moralności, duszpasterz dający jak najwyższą gwarancję tej moralności. To przewodnik dla wiernych, który ma prowadzić przez życie i dawać przykład. Po księżach i kościele oczekuje się przede wszystkim "czystości" moralnej, uczciwości, wzoru i przykładu, i własnie dlatego kwestia pedofilii w kościele (oraz jej ukrywania i tuszowania) jest tak dla ludzi bolesna. Bo to nie jest krawiec który nierzetelnie skroił materiał albo zły nauczyciel w podstawówce tylko ucieleśnienie wiary i najwyższych wartości.
Wiadomo, że pedofile są wśród róznych ludzi/grup społecznych i zawodowych, w kościele również, tylko kościół powinien się z tym na bieżąco, przykładnie i bezwzględnie rozliczać by mieć czyste sumienie, nie niszczyć swojego obraz i nie podważać jego sensu. A tak nie jest, co właśnie podważa wiarygodność tej instytucji oraz tworzy pęknięcie wśród ludzi wierzących własnie w tą nieskazitelność kościoła.
Fakt pedofilii wśród księży jest odrażający ale równie odrażające (a nawet jeszcze bardziej) jest krycie tego od lat i utajnianie przez całą instytucję.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-15, 18:56

Piotrek pisze: równie odrażające (a nawet jeszcze bardziej) jest krycie tego od lat i utajnianie przez całą instytucję.


"– Przeglądałem archiwa IPN-u. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB – przekonuje Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/P ... owali-z-SB


Te materiały z definicji były tajne i nie podlegały upublicznieniu. Żadna instytucja nie jest z natury doskonała. Nawet w "Staatssicherheit " niszczarki się psuły.

"Oficerowie Stasi nie zdążyli ich zniszczyć, chociaż w siedzibach MfS

niszczarki dokumentów pracowały

dzień i noc, dopóki nie odmówiły posłuszeństwa. "

https://www.tygodnikprzeglad.pl/stasi-c ... a-pandory/


Ps.Wkleiłem ponownie. Ciekawy historyczny rys. Warto się zapoznać.
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 20:54 przez telefon 110, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-05-15, 20:39

Drugi link nie działa.

Natomiast tu jest ciekawa rzecz do poczytania ;)
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/pedof ... ia/ldcf18c
Premier Mateusz Morawiecki usprawiedliwiał dziś w Sejmie Kościół tym, że część księży pedofilii współpracowała z SB. W Australii też? Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypominał z kolei o 500 plus, jakby to miało komukolwiek wynagrodzić szkody moralne. (...)
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 20:40 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-05-15, 22:15

Bardzo ciekawa. Zwłaszcza fragment o pięćset. Tak mi się luźno skojarzyło - a jakby ksiądz złożył wniosek o 500+ (spełniający kryteria), to w zasadzie nie ma podstaw do odmowy?

A tymczasem - co profesor, to jednak profesor:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT
Rach-ciach i po problemie. Jaka tam panie dzieju pedofilia?
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-15, 22:46

Prezes pisze:A tymczasem - co profesor, to jednak profesor:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT
Rach-ciach i po problemie. Jaka tam panie dzieju pedofilia?


Ten profesor to jakiś nieuk.

Zamiłowanie do chłopców to efebofilia - szlachetny nałóg wywodzący się ze starożytnej Grecji.

A pederaści jeno obserwują i miewają później mokre sny.

https://nczas.com/2018/12/15/szokujaca- ... rku-video/

Inny profesor Hartman pisze że trza być wyrozumiałym.

https://nczas.com/2019/05/15/hartman-at ... o-szatana/
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-05-16, 01:50

Prezes pisze:a jakby ksiądz złożył wniosek o 500+ (spełniający kryteria), to w zasadzie nie ma podstaw do odmowy?


Raczej by były. A właściwie nie spełniałby kryteriów od początku: dziecko powinno być przy nim, mieszkać z nim - jeśli jest przy mamie, to ona dostanie.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-05-16, 07:15

Taki cytat z "przeprosin" :

"Ponadto po raz kolejny oświadczam, że w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię."

To wcześniej było przyzwolenie ?

P.s. Na szczęście jeszcze nie ma ( ? ) wypowiedzi typu : "A czemu do tej pory te tzw ofiary o tym nie mówiły? Poczuły teraz interes?"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-05-16, 07:42

telefon 110 pisze:Szkoda że nie zauważa np. że wymienieni w filmie księża to pedofile ze skłonnością do chłopców -pederaści.


Jakie znaczenie dla ofiar ma to , że ich oprawcy to pederaści albo nie pederaści ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-05-16, 11:58

Dla ofiar nie ma żadnego znaczenia ale dla pijaru tak.
Pederasta tak nie bulwersuje jak pedofil, a przecież sprawę trzeba jakość wypolerować.

Wiesz, jak wyjdzie, że Ci z domu zabrałem telewizor to już inaczej brzmi, niż że jestem złodziejem i Ci chatę opierdoliłem ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-05-16, 12:06

Piotrek pisze:Wiesz, jak wyjdzie, że Ci z domu zabrałem telewizor to już inaczej brzmi, niż że jestem złodziejem i Ci chatę opierdoliłem ;)


Brakuje mi paru płyt …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-05-16, 12:23

Oddam Ci, jednak zrobię sobie nową gipsówkę na ścianach :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości