Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-07, 11:22

Tymczasem dzisiaj 3003 przypadki, 75 zgonów. Grubo. Jakoś nie wierzę w zapewnienia o bezpiecznej ilości łóżek, sprzętu i personelu.
Dbajcie o siebie, ludzie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-07, 14:09

Wczoraj byłem w Górach Opawskich. W schronisku duże plakaty nakazujące wszystkim nosić maseczki. Oczywiście pani za barem jej nie miała. Po czeskiej stronie w spelunie i w restauracji obsługa także ich nie nosi (choć tu nie jestem pewien, czy muszą). W czeskim sklepie klient ma mieć maseczkę, właściciel podwiesił ją pod brodą.

Pomijam w tej chwili kwestię czy noszenie maseczek jest wszędzie konieczne czy nie oraz jak to wygląda prawnie - to jest tylko potwierdzenie, że Polska nie jest jakiś wyjątkiem jeśli chodzi o posiadanie wszystkiego w dupie.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-07, 14:36

Nawet 75 zgonów dziennie niby C-19, ale nie odbiega od łącznych statystyk (C19 + C19-) z wielu lat.
W pierwszej kolejności należy leczyć osoby, które uważają, że jest nadzwyczajny wirus - proponuję łagr (skutecznie wyleczy) lub obiekt zamknięty bez klamek od wewnątrz.
Do łatania budżetu posłużą mandaty za brak maseczki (mały ludzik wczoraj nie nosił). W końcu dziurę budżetową powstałą w wyniku rozrzutności i marnotrawstwa dobrej zmiany trzeba czymś zasypać.
Darek wsparł już wiosną, teraz liczę na szerszą pomoc. Pomożecie?
:ryb
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-07, 16:19

Pudelek pisze:Polska nie jest jakiś wyjątkiem jeśli chodzi o posiadanie wszystkiego w dupie

No, wyjątkiem nie.
Ale widziałem transmisje meczów tenisowych z Paryża, na których rzadko rozmieszczona publiczność miała maski w komplecie (nie zauważyłem NIKOGO bez). Widziałem też migawkę z rodzimego meczu żużlowego, na którym było prawie dokładnie odwrotnie. I nie sprowadzałbym tu wszystkiego do porównania średniego profilu widza tych dwóch dyscyplin.
Zresztą... walka z wiatrakami. Jak już kiedyś wspomniałem - tylko pała albo blady strach działa na pewną część naszego (jak słusznie zauważyłeś, nie tylko naszego) społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-10-07, 18:34

Testują, to przypadków więcej. Proste.

Tak czy siak, faktu istnienia tego wirusa, nie neguje.

Jednak sposoby walki z nim, noszą pełna znamiona przestępstw na masową skalę, które skutkują ,,lekiem" gorszym niż sama choroba.

Aha...były przypadki w mojej rodzinie. Oczywiście wszystkie bezobjawowe , w tym 83-latka. Czy był wirus, czy tylko tak testy wykazały, kwestia retoryczna.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-07, 18:52

Tępy dyszel pisze:Tak czy siak, faktu istnienia tego wirusa, nie neguje.
Jedyny jego przejaw = muszę znosić paczki 10-25 kg kurierowi DPD (winda w remoncie) - lekko nie mam (przywykłem).
Tępy dyszel pisze:Czy był wirus, czy tylko tak testy wykazały, kwestia retoryczna.
Laboratoria są profesjonalne, np. 23 negatywy jako 23 pozytywy wśród pracowników szpitala w Zabrzu. Dopuszczalne byłoby to tylko w przypadku black&white fotografii zebry lub obrazu "górnik na obiedzie w domu".
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-07, 19:05

Tępy dyszel pisze:Testują, to przypadków więcej. Proste.

No właśnie nie.
Porównaj sobie wykres dziennej liczby testów (od maja niewiele wzrasta) z krzywą przyrostu zakażeń.
https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,1 ... rects=true
To się ma nijak do jakichkolwiek proporcji.

IMHO nadal g... wiemy, dlaczego - ale argument o możliwych zakażeniach przenoszonych w szkole i do domu przez bezobjawowe dzieci do mnie trafia. Tym gorzej, bo pomimo to i mając dwójkę dzieci w domu jestem za utrzymaniem stacjonarnego trybu nauki.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-07, 19:38

Prezes pisze:Widziałem też migawkę z rodzimego meczu żużlowego, na którym było prawie dokładnie odwrotnie.

ale akurat nie ma potwierdzeń o masowych zakażeniach wśród kibiców, podobnie jak w przypadku innych akcji, które dzieją się na wolnym powietrzu. Jako źródła zakażeń w tej chwili pokazuje się głównie szkoły, kiedyś imprezy, choć z tym podobno było trochę przejaskrawione. I miejsca pracy. Kumpel, o którym pisałem, ma potwierdzonego dziś covida (żona i dzieci nie). Zarażony od koleżanki z biurka w tym samym pomieszczeniu. Co ciekawe, mimo, że od piątku jest na izolacji, to oficjalna kwarantanna zaczyna się dopiero jutro.

Prezes pisze:Porównaj sobie wykres dziennej liczby testów (od maja niewiele wzrasta) z krzywą przyrostu zakażeń.
https://biqdata.wyborcza....eRedirects=true
To się ma nijak do jakichkolwiek proporcji.

wykres jest tylko dla osób posiadających prenumeratę. Natomiast niewątpliwie obecnie testuje się więcej niż np. miesiąc temu. Dziś padł pod tym względem rekord - 44 tysiące.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-07, 19:49

Mnie się wykresy pojawiły za friko. Dzisiaj tych testów było dużo, ale wcześniej ilości były porównywalne ze średnią z lipca czy sierpnia. Natomiast zakażeń jest kilkukrotnie więcej, niż wtedy.
W kwestii porównania żużla z tenisem chodzi mi raczej o pokazanie różnicy w podejściu do pewnej dyscypliny i odpowiedzialności - jak widać są miejsca czy kraje, gdzie się da.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-07, 20:13

Kwestia ilości testów to jedno, inna sprawa jest taka, że ponoć obecnie celniej się testuje, co jest zasługą lekarzy POZ, bo sanepid niby robił to bardzo na ślepo. Co oczywiście nie zmienia faktu, że wzrost zachorowań jest realny - skoro tak jest na całym świecie, to w Polsce nie będzie inaczej i żadne zaklęcia koronosceptyków tego nie zmienią.

Prezes pisze:W kwestii porównania żużla z tenisem chodzi mi raczej o pokazanie różnicy w podejściu do pewnej dyscypliny i odpowiedzialności

no proszę Cię - to tak jakbyś porównywał np. kibiców boksu na olimpiadzie i mordobicia na KSW ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-08, 07:59

https://wyborcza.pl/7,162657,26377772,b ... BoxMMtImg3
Ooo... A przecież jeszcze parę dni temu wszystko było cacy i żadnego zagrożenia, że się łóżka skończą?
Państwo z tektury, ochrona zdrowia z papieru. Za to propaganda czerpie z najlepszych wzorców.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2020-10-08, 11:19

Prezes pisze:
Pudelek pisze:Polska nie jest jakiś wyjątkiem jeśli chodzi o posiadanie wszystkiego w dupie

No, wyjątkiem nie.


Bywa różnie. Kolega, który wyjechał na wakacje do Grecji, opowiadał, jak na statek - wybierali się na jakąś wycieczkę - wparowała policja: kontrola maseczek, mandaty, i to nie groszowe, tylko rzędu setek euro. I nie było 'zmiłuj się'

Prezes pisze:Jak już kiedyś wspomniałem - tylko pała albo blady strach działa na pewną część naszego (jak słusznie zauważyłeś, nie tylko naszego) społeczeństwa.


A na część, i to skuteczniej, podziała 'niezgoda społeczna'. Mam wrażenie, że gdy zwracam uwagę ludziom wchodzącym do budynku, że powinni odkazić ręce - sama mam maseczkę i wchodząc odkaziłam - to jakoś inaczej reagują niż gdy portier im zwróci uwagę.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-08, 15:34

Od soboty cały kraj strefa żółta. Wszędzie maski.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-08, 15:49

A jeszcze niedawno niektórzy eksperci twierdzili, że na zewnątrz to w zasadzie bardzo trudno się zarazić.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-08, 18:54

W sumie to wiecie co...i dobrze. Podziękować tym co to ku...a nagle konstytucje zaczęli czytać. Oczywiście wybiórczo.
Mam nadzieję, że Ci szybko zapłacą.
:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości