Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-05-14, 17:28

Ubezpieczyciele to znani płaskoziemcy, foliarze i antyszczepionkowcy! :P

https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszk ... yczny.html
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 17:31 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-05-14, 19:36

Mylisz się bubo. Ubezpieczyciele to oszuści i złodzieje pod ochronnym płaszczem wymiaru (nie)sprawiedliwości. Przestępcy chcą tylko pobierać składki za iluzoryczne ubezpieczenie, o wypłatach nie mam mowy. :sna4

bubo, jak dajesz radę na wielodniowych wyjazdach z Pudlem? Różnice poglądowe widać gołym okiem, chyba że Pudel to piata kolumna w temacie szczepień i po prawdzie ino "paszport" chce... :-)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-05-14, 19:59

ceper pisze:Ubezpieczyciele to oszuści i złodzieje pod ochronnym płaszczem wymiaru (nie)sprawiedliwości. Przestępcy chcą tylko pobierać składki za iluzoryczne ubezpieczenie, o wypłatach nie mam mowy.


Nie sposob sie nie zgodzic....

ceper pisze:
bubo, jak dajesz radę na wielodniowych wyjazdach z Pudlem? Różnice poglądowe widać gołym okiem, chyba że Pudel to piata kolumna w temacie szczepień i po prawdzie ino "paszport" chce... :-) [/color]


Z Pudlem sie znamy juz kilkanascie lat i jest bardzo duzo tematow na ktore sie nie zgadzamy! :lol No ale dajemy rade i nawet jeszcze nigdy sie nie pobilismy! :P

A jaki jest powod i cel szczepien Pudla to juz on sam sie musi wypowiedziec!
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 20:30 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-05-14, 21:47

Zaprawdę powiadam, że (...) trza kastrować. :pis Zanim przekażą swe geny dalej. :!
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ch/rt0gr28
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 21:54 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-05-14, 22:14

ceper pisze:Różnice poglądowe widać gołym okiem, chyba że Pudel to piata kolumna w temacie szczepień i po prawdzie ino "paszport" chce...

Generalnie nie mam problemu ze szczepieniami, tak jak nie mam problemu z wizytą u lekarza czy braniem tabletek. Ale rzeczywiście "paszport" jest najważniejszy, a jeśli przy okazji będę miał mniejszą szansę złapać jakieś świństwo, które by mi popsuło potencjalny wyjazd, to tym lepiej :) Tym bardziej, że szczepienia wykorzystuję jako okazję do wycieczki :lol

buba pisze:Z Pudlem sie znamy juz kilkanascie lat i jest bardzo duzo tematow na ktore sie nie zgadzamy!

zawsze powtarzałem, że nie zgadzać się to jedno, ale przedstawić powód do niezgody to drugie. Są osobniki, przy których nawet nie ma co otwierać gęby, bo wymiana zdań polega na darciu mordy albo obrażaniu. Na szczęście z takimi ostatnio nie mam kontaktu ;)

A jeśli chodzi o temat szczepień i pandemii: dziś Czechy i Węgry podpisały umowę o wzajemnym uznawaniu szczepień, więc podobna umowa z Polską jest zapewne także bliska. A więc jest szansa, że zaczipowani już w czerwcu będą mogli ruszyć na knedliki i Łysą Górę. Chyba przy pierwszej takiej okazji od razu się upiję ;)
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 22:17 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-05-14, 22:23

Mnie dziś dziabnęli Johnsonem, więc jednorazowo.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-05-14, 22:29

To do Rumunii na razie nie wjedziesz, ponoć Bukareszt jednodawkowych nie uznaje ;) Za to Czesi chcą wpuszczać po, uwaga, 22 dniach od PIERWSZEGO zaszczepienia. Czyli początek czerwca...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-05-14, 22:43

Prawdę mówiąc jedyny dalszy wyjazd jaki mi się kroi to do Kórnika pod Poznaniem :-) , na urlop w lipcu. I mam nadzieję, że nie będzie kłopotu z kolejnymi falami, obostrzeniam itd w tym czasie.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2021-05-15, 07:27

Tymczasem słowackie władze w swej łaskawości pozwoliły ludziom wychodzić po 21:00 z domu:
https://www.money.pl/gospodarka/slowacj ... 3248a.html

Nawet nie wiedziałem, że mieli godzinę policyjną, w wielu krajach politycy się naprawdę rozsmakowali w trzymaniu ludzi na smyczy :o-o
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-05-15, 12:07

Podobno Słowacy byli nawet dumni z tego, że są tak trzymani za mordę, a Polskę traktowali jako niebezpiecznych wariatów, skoro nie było twardego lockdownu. Myślę, że jednak kwestie kulturowe i historyczne mają w tej kwestii znaczenie: niemal cała opowieść o narodzie słowackim to jest jakaś silna, obca władza, która trzyma Słowaków twardo i oni prawie nigdy się nie buntowali...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Zbyszko
Posty: 33
Rejestracja: 2021-05-09, 13:37
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Postautor: Zbyszko » 2021-05-16, 20:50

Pudelek pisze:Podobno Słowacy byli nawet dumni z tego, że są tak trzymani za mordę, a Polskę traktowali jako niebezpiecznych wariatów, skoro nie było twardego lockdownu. Myślę, że jednak kwestie kulturowe i historyczne mają w tej kwestii znaczenie: niemal cała opowieść o narodzie słowackim to jest jakaś silna, obca władza, która trzyma Słowaków twardo i oni prawie nigdy się nie buntowali...
To po prostu wygląda czasami tak śmiesznie, że porównanie ich do Białorusi nie robi różnicy :rol
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-05-16, 21:01

Są pewne podobieństwa, choć jednak to zupełnie inny kaliber. Białoruś miała demokrację przez całe trzy lata istnienia swojego narodu, po czym radośnie z niej zrezygnowała na rzecz państwa w rękach jednego człowieka. W Słowacji coś takiego miało miejsce po rozpadzie Czechosłowacji, ale jednak Słowacy się otrzeźwili.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Zbyszko
Posty: 33
Rejestracja: 2021-05-09, 13:37
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Postautor: Zbyszko » 2021-05-16, 21:09

Owszem mówimy o sytuacji tylko i wyłącznie jaka została wprowadzona przez władze na terenie Słowacji. Żeby nikt nie miał innych roszczeń :usm
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2021-05-16, 21:28

Przecież taka sytuacja była wprowadzana w prawie każdym kraju europejskim i, poza wyjątkami, nie powodowało to większych buntów. W Polsce też miał być jeden wielki strajk przedsiębiorców, a skończyło się wielkim bąkiem. A w następnych wyborach ci sami przedsiębiorcy zagłosują na tych, co ich zamykali, bo "to tacy dobrzy gospodarze".
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Zbyszko
Posty: 33
Rejestracja: 2021-05-09, 13:37
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Postautor: Zbyszko » 2021-05-16, 21:32

Nie wiem w polityczne sprawy się nie mieszam. :fajka :ryb

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości