Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

V ZLOT GBG - 9-10 marca 2019 - Stryszawa koło Suchej Beskidzkiej

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-02-26, 08:32   

Dokopalem się do tematu zapisów na tamten zlot. Masakra. Tam też organizator sie zwinal. Aż musiałem sprawdzić czy sam się wpisywalem na listę chętnych. Niemniej ostatnio było dobrze i teraz wierzę, ze będzie podobnie.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-02-26, 08:46   

Pewnie nie będzie mi nigdy dane uczestniczyć w podobnym zlocie, ale zapytam z ciekawości: na czym polega organizacja? Czy organizator musi zabrać kosę, aby wykosić kawałek łąki pod namiot? Czy bierze również siekierkę, aby urąbać trochę drewna/chrustu/? A może także wiadro z wodą, które służy na początku jako zbiornik wody, zaś potem jako basen na pulpę?
Niewątpliwie organizacja tych zlotów jest bardziej pracochłonna...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2019-02-26, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8337
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-02-26, 15:15   

ceper napisał/a:
na czym polega organizacja?

musisz tłumaczyć właścicielowi przybytku dlaczego zamiast 20 osób zjawiło się 8... Pół biedy kiedy jeszcze nie ma zaliczek...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-02-26, 15:55   

Pudelku, rozchodzi mi się o zloty pod gwiazdami, czyli typu Hala Górowa, Jasień, itp.
Tu nie ma zaliczek ani rezerwacji (własny namiot, karimata).
W schroniskach jest dla mnie jasne, że wskazane są zaliczki, chociaż w sezonie to i tak gleba bywa zajęta.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8337
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-02-26, 16:10   

Na bazach namiotowych typu Hala Górowa to jak najbardziej są rezerwacje. W niektórych bywa tak tłoczno, że się nie wbijesz nawet na karimatę. No chyba, że bierzesz swój namiot, ale wtedy to sobie możesz spać gdzie chcesz, a nie na bazie...
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2019-02-26, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-02-26, 17:06   

Rozumiem, że w "Piątce" jest cyrk z miejscami, ale w Stryszawie?? Z 50 miejsc noclegowych pewnie większość przez większość roku stoi odłogiem :D
Sam nie wiem o co chodzi z tym organizowaniem zlotu? Podaje się daty i zgłaszają się chętni, którzy jeżeli przyjadą to płacą i bawią się dobrze lub nie przybywają - ich strata- i nie płacą. Podobnie z meldunkiem i nawet transportem, bo wszyscy robią to we własnym zakresie. Żeby jeszcze był autokar podstawiony :D to wiadomo jest kupa załatwiania...lista, ubezpieczenie, faktury.
Nie wiem w czym problem i skąd skłonności do fochów? Część forumowiczów jest rozdrażniona i agresywnie nastawiona do innych człowieków. A to ma być i jest w fazie wstępnej zabawą. Prawda??
Może słowo ZLOT napawa lękiem "organizatorów"?
_________________
in omnia paratus...
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8337
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-02-26, 17:13   

Są obiekty, a PTSM w tym się wyróżniają, że jak się wcześniej nie zapowiesz, to zastaniesz zamknięte drzwi. Więc ja mogę zrozumieć, że oni chcą wiedzieć ile osób się spodziewać i kiedy... Zresztą jak robione były zloty na sudeckim to chyba w niektórych miejscach schr. młodz. chcieli zaliczki. Więc to nie zawsze jest takie proste jakby się wydawało, czasy, że czekają z otwartymi ramionami na każdego kto podpełznie odeszły w przeszłość...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5578
Wysłany: 2019-02-26, 18:44   

Ja póki co jestem nastawiony pozytywnie. Rozmawiałem z Panią, bo było tu napisane, że na piątek trzeba sobie załatwiać indywidualnie. Nie wyczułem cienia problemu ze strony właścicielki, same konkrety i na temat. Wspomniałem o psie - zapytała tylko, czy grupa akceptuje.
Tak, że nie demonizujmy tej Pani, przynajmniej na razie ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-26, 18:59   

sprocket73 napisał/a:
Ja póki co jestem nastawiony pozytywnie. Rozmawiałem z Panią, bo było tu napisane, że na piątek trzeba sobie załatwiać indywidualnie. Nie wyczułem cienia problemu ze strony właścicielki, same konkrety i na temat. Wspomniałem o psie - zapytała tylko, czy grupa akceptuje.
Tak, że nie demonizujmy tej Pani, przynajmniej na razie


Ja potwierdzam, Pani była bardzo miła i sympatyczna, ja dzwoniłem na komórkę i chyba ze mną nawet rozmawiała prowadząc samochód, tak mi się coś usłyszało, a mimo to cierpliwie i szczegółowo ze mną rozmawiała. :-) Chociaż mogła w sumie być pasażerem, mówiła, tylko, że teraz jest w trasie i nie może zapisać mojego nazwiska i żebym jej go sms'em przesłał.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2019-02-26, 19:54   

Skoro tak chwalicie Panią to może też zadzwonię?? :D Nie żebym jechał w piątek , ale tak sobie, żeby pogadać :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-02-26, 20:52   

Ale narobiliście zamieszania , a tak się chciałem przywitać z Darkiem :rol , no cóż może innym razem . Nie wiem Sokole czy jedziesz z Ceperem i Visionem przez Zator tak jak mi mówiłeś ale jeśli tak to będę stał na przystanku w Przeciszowie o umówionej godzinie ;) .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2019-02-26, 20:55   

Czy ktoś dysponuje może miejscem w samochodzie i byłby w stanie zgarnąć mnie w sobotę rano z Czechowic?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-02-26, 21:01   

Urwis Ja jadę z Wiktorem i Sebkiem ale pojedziemy przez Przeciszow. Szczegóły obgadamy dwa dni przed. Mialem jechac z ceprem ale zaczął kombinowac wiec jade z Wiktorem.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-02-26, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-02-26, 21:04   

Tatrzański urwis napisał/a:
tak się chciałem przywitać z Darkiem
Bez pół litra nie podchodź. Z drugiej strony wątpię, aby zmarnował taką okazję. Słynny urwisie zbereśniku (napisałem prawie poprawnie).

Z transportem jeszcze mogą być drobne zmiany, bo laynn się waha (wówczas byłaby nadpodaż wolnych miejsc w autach). Ja tam problemów z dojazdem nie widzę. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2019-02-26, 21:04   

Nie będę na zlocie , ale w kwestii PTSM to mogę się wypowiedzieć .
Byłem w schronisku PTSM na pewnej imprezie . Także tam jako uczestnik musiałem wpłacic zaliczkę za pobyt . To mnie nie dziwi , bo akurat tam było więcej chętnych niż miejsca .
Oczywiście przed imprezą tą oczytałem się , jakie wymagania ma kierownik obiektu . Jak to człowiek zobaczył t o mało nie zgłupiał . Zero akoholu , cisza nocna ...etc . etc .
Można powiedzieć kierownik ludojad .
Śmiesznie wyglądali dorośli ludzie , pijący piwo z torebek papierowych pod czujnym okiem kierownika patrzącego z balkonu na uczestników . To było w piątek .
Rozmawiałem z tym panem tak na luzie , wspominając czasy gdy jak kawaler łaziłem po tych ternach . Facet okazał się człowiekiem przemiłym i powiedział mi czemu na początku jest takim służbistom . Bo nigdy nie wie kogo będzie gościł .Co ludzie potrafią wyczyniać to ludzkie pojęcie przechodzi ,Pijaństwo , bijatyki , awantury , interwencja policji , zadymiarze i cwaniaki co dopiero za parę dni odbierają samochody z parkingu....On jako gospodarz jest odpowiedzialny za obiekt .
Popatrzył na nas z góry i powiedział , że tak zdyscyplinowanej grupy to dawno nie widział .
Tyle go widzieliśmy aż do niedzieli ..
A w sobotę były śmiechy , gitara , alkohol ( w normie ) i tańce do późna..
Oczywiście kierownik obiektu rozmawiał we wszystkich kwestiach z organizatorem spotkania .
Gospodarze obiektów pewnie spotkali się w wielu przypadkach z ciekawymi pomysłami gości .
Nic nie zmyślam , bo są na to świadki...np.MALGO .
Pozrawiam.
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group