Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Upalne pola z lodowatym powiewem - wspomnienia z pewnej wycieczki rowerowej w opolskim

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-03, 23:07   Upalne pola z lodowatym powiewem - wspomnienia z pewnej wycieczki rowerowej w opolskim

Przy okazji porządkowania zdjęć przypomniała mi sie taka historia:

Czyli o tym, że dziwna przygoda, która zapadnie wyjątkowo w pamięć, może cie spotkać za miedzą.. Gdzieś prawie koło domu... Niekoniecznie na drugim końcu świata, w miejscu niedostępnym i egzotycznym..

Rzadko jeżdże na wycieczki sama.. Wyjątkiem są pobliskie wycieczki rowerowe.

Wlasnie wtedy jechalam sobie sama. Z Łosiowa przez pola do Nowej Wsi Małej. Upał ponad 30 stopni, bezchmurne niebo - czyli tak jak lubie najbardziej. Pylista, pusta droga przez pola pełne maków, chabrów i rumianków...











Jade, słonko piecze w gębe, owiewa czasem cieply wietrzyk niosacy zapach czerwcowych pól.. Nagle i niespodziewanie wjeżdzam w paskudnie zimny prąd powietrza.. Tak jakbym wlazla pod podmuch źle ustawionej klimatyzacji. Nie, to nie byl mily chłodny wietrzyk dajacy ulge w upalny dzien. Paskudnie lodowaty powiew, jakby przeniesiony z mroźnego stycznia.. Co jest u licha??? Chyba trzy czy cztery obroty rowerowych pedałow i znów wjeźdżam w cieple tchnienie pól letniego dnia. Ale jakos dziwnie nieprzyjemnie mi sie zrobiło... Zlazlam z roweru na chwile, rozglądam sie po polach. Nigdzie wokół ani cienia ani rzeczki, znad której mogłoby tak dmuchnąć... Znów wszędzie milo i cieplutko. I nagle patrze - stoi sobie zarośnieta polna kapliczka! Lubie kapliczki - zwłaszcza takie przy polnych, mało uczęszczanych, pylistych drogach.. Zarosly ją trawy, tylko krzyz sterczy.







Zapomniałam juz całkiem o niemiłym "prądzie powietrza" i pełzne sobie do kapliczki. Odgarniam trawy ... ale to nie kapliczka.. To krzyz upamietniajacy śmierć dziewięciorga dzieci... prawie 60 lat temu...



Może tez był taki upalny i słoneczny dzien jak dzisiaj??? Ciekawe z której wioski byli? jak wygladaly wtedy okoliczne wsie? Kurcze, jakby żyli - byli by teraz troche starsi od moich rodzicow...

Przelacialo mi przez myśl aby sie cofnac w strone Łosiowa i zobaczyc czy zimny prąd wciaz tam jest..? Ale zabrakło mi odwagi.. i ochoty aby dlużej kontemplowac to miejsce.. Wskoczyłam na rower i w Nowej Wsi Małej byłam jakos bardzo szybko.. Tylko pył sie podniosł znad polnej drogi ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2019-11-03, 23:11   

Buba, Ty to masz ciągle jakieś paranormalne przygody ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-03, 23:23   

Buba, ale w jednej ze świeżych relacji tatrzańskich dzisiaj padło takie zdanie:

Cytat:
W teorii duchy mają różne ograniczenia. Nie mogą od tak sobie straszyć gdzie popadnie. W filmie Fallen miały zasięg jedngo oddechu, czyli niewiele ponad 200 metrów


Więc temat można by rozwinąc... Ja po takim przezyciu (podobnie zresztą jak po tej akcji z placem zabaw) to jakbym wsiadł na rower to jakby mi czas zmierzyli to by sie okazało, ze wyścig pokoju wygrałem.
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-03, 23:24   

sprocket73 napisał/a:
Buba, Ty to masz ciągle jakieś paranormalne przygody ;)


Nie... ciagle nie... Tylko czasami ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-03, 23:25   

sokół napisał/a:
to jakbym wsiadł na rower to jakby mi czas zmierzyli to by sie okazało, ze wyścig pokoju wygrałem.


Nie wiem, bo licznika nie posiadam, ale mam pewne przypuszczenia, ze moglam wtedy dotrzymywac kroku RobertowiJ zjezdzajacemu z gorki ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-03, 23:29   

Warkocze Ci stanęły dęba? :D
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-04, 00:09   

sokół napisał/a:
Warkocze Ci stanęły dęba? :D


Niestety nie mial kto mi fotki cyknac, a o ustawianiu samowyzwalacza nie myslalam ;) Zatem - nie wiem :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-11-04, 08:34   

Zdjęcia maków i ten rower w kadrze, super !
Historia nieprzyjemna...
Może kiedyś Wam opowiem co mnie spotkało jak mieszkałam w Bielsku, w kamienicy blisko Banialuki, ale póki co nie mam odwagi... :batman
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-04, 08:37   

Dawaj, to czas przeszły... Ty się już balas. To my też chcemy.
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-11-04, 08:42   

Nie ma bata...Nie napiszę o tym.
Mogę kiedyś opowiedzieć.
Dwa tygodnie dojeżdżałam z Cieszyna do pracy, tak się bałam.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-04, 14:58   

Izabela napisał/a:
Nie ma bata...Nie napiszę o tym.
Mogę kiedyś opowiedzieć.
Dwa tygodnie dojeżdżałam z Cieszyna do pracy, tak się bałam.


Juz tyle napisalas! Dawaj reszte! Bedzie ci lżej jak to z siebie wyrzucisz!
(A strach i zle moce rozłożą sie rownomiernie po nas wszystkich! :P )
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-11-04, 15:42   

Jak się kiedyś spotkamy to opowiem.
Mogę tylko napisać, że miałam do czynienia z "cienistym człowiekiem".

A w sumie co mi szkodzi...

Jak mieszkałam w Bielsku to w w drzwiach pokoju stanęła ogromna postać o konturach człowieka w pelerynie, nie miała rąk, nie miała twarzy. Była jak usypana z popiołu, nie miała nóg.Poruszała się w dziwny sposób, płynęła. Była schylona, bo była większa niż futryny drzwi. W pokoju były dwie osoby dorosłe i widzieliśmy dokładnie to samo. Ta postać nachyliła się nade mną i pamiętam strach jaki czułam. Ta druga osoba, jak to wszystko się działo mówiła do mnie i relacjonowała co widzi. Ja byłam jak sparaliżowana, klatka stop. Powiedziała po chwili , że to coś w nią weszło.Do rana nie było mowy o spaniu. Postać którą widzieliśmy przypominała mi Golema Po dwóch dniach od zdarzenia ściana w pokoju w nocy była ciepła, a był to środek lata. Przez dwa tygodnie nie pokazałam się w tym mieszkaniu. Strach sam minął, nigdy więcej już tego czegoś nie widziałam.
Ostatnio zmieniony przez Izabela 2019-11-04, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-11-04, 18:48   

O matko... co za historia... Ciekawa jestem czy byl to taki zwyczajny, przypadkowy dzien - czy mial on w sobie cos wyjatkowego? np. ktos umarl ze znajomych, byla jakas rocznica, byl huragan za oknem itp

Izabela napisał/a:
Powiedziała po chwili , że to coś w nią weszło


Wlazło i wtedy zniknelo? O ja cie... No to na miejscu tej osoby to juz calkiem mozna by zwątpić.. Nie miala potem jakis dziwnych "objawow"?

Izabela napisał/a:
Przez dwa tygodnie nie pokazałam się w tym mieszkaniu. Strach sam minął, nigdy więcej już tego czegoś nie widziałam.


Rozumiem, ze potem wrocilas do tego mieszkania? :o-o
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-11-04, 19:08   

buba napisał/a:
O matko... co za historia... Ciekawa jestem czy byl to taki zwyczajny, przypadkowy dzien - czy mial on w sobie cos wyjatkowego? np. ktos umarl ze znajomych, byla jakas rocznica, byl huragan za oknem itp

To był normalny dzień. Nic nie zwiastowało, że coś takiego mnie spotka.

Izabela napisał/a:
Powiedziała po chwili , że to coś w nią weszło


Wlazło i wtedy zniknelo? O ja cie... No to na miejscu tej osoby to juz calkiem mozna by zwątpić.. Nie miala potem jakis dziwnych "objawow"?

Ta osoba nie bała się tak jak ja, co było dla mnie dziwne, ale miała przez dłuższy czas problemy ze snem. Wlazło i zniknęło i już nigdy się nie pojawiło.

Izabela napisał/a:
Przez dwa tygodnie nie pokazałam się w tym mieszkaniu. Strach sam minął, nigdy więcej już tego czegoś nie widziałam.


Rozumiem, ze potem wrocilas do tego mieszkania? :o-o


Wróciłam do tego mieszkania. Na futrynie drzwi powiesiłam hamsę - izraelski talizman, który podobno ochrania przed złem i był spokój. Myślę, że to pozytywnie wpływało na moje myśli i czułam się po prostu bezpieczniej.
Ostatnio zmieniony przez Izabela 2019-11-04, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2019-11-04, 22:50   

Nie ma co ..Wołać ksiedza...
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group