Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Uniwersalna kurtka w góry

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5822
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-05, 20:55   

Coś z tym jest. Ja 80% ciuchów sportowo-górskich mam ze sklepu na D i nie jest to towar do D.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-06, 00:46   

laynn napisał/a:
ale w Beskidy czy w Tatry nie uważam, że trzeba kupować kurtki za 2tys złotych.
Pewnie jak bym jechał w Alpy, Himalaje, no może w Andy, to bym szukał takich "uniwersalnych" kurtek.


Lyann dotknął sedna sprawy. Co bardzo mi sie podoba :) .
Za dużo kombinowania jak na takie góry typu popierdółki.
Trza się ubrać w cokolwiek żeby było ciepło i po krzyku, a te wszystkie patenty i parametry, i softy, i wibramy, i wintery, i antylaxigeny to kit do wyciągania kasy.

W rzeczywistości to wygląda mniej więcej tak:
- turysta wychodząc na Baranią Górę, Pilsko, Skrzyczne itp. ma na sobie sprzętu za 2 tyś albo i więcej
- drwal, baby od sadzenia lasu, chłopy od czyszczenia przepustów wychodząc na Baranią Górę, Pilsko, Skrzyczne itp. mają kurtki ortalionowe, gumioki, i herbate w butelce

Obie grupy zdobywają te miejsca bez problemu, z tą a różnicą, że te baby i chłopy jeszcze muszą zapierdzielać fizycznie.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-11-06, 10:31   

Piotrze, jest jeszcze inna opcja, ja ją stosuję. Mam kilka takich kurtek z tej półki, co kolega tutaj wymienił, kilka softshelli, polarów, spodni, natomiast nigdy nie dałbym za kurtkę 2000 zeta, choćby nie wiem, jak było u mnie z kasą.

Za takie wypasione kurteczki z Norrony, Haglofsa to ja dawałem swego czasu w przedziale 100-150 zeta, więc mogłem sobie pozwolić na trzy bądź nawet cztery.

I jest to jakieś wyjście, zresztą znam osobiście jednego forumowicza, co ma spodnie trekkingowe z ceną sklepową rzędu 1200 zeta, a drugi ma kurtkę z Norrony, a oboje dali za te cacka chyba po stówce. Także można? Można.
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-11-06, 18:27   

Jeśli chodzi o kurtkę w góry to jako użytkownik (od ponad roku) Toyoty Yaris podpisuję się pod opinią sprocketa i Sebastiana :)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2021-11-06, 21:14   

Tak po prawdzie, to ja bardzo rzadko ubieram kurtkę. Nie wiem czy wyjdzie średnio raz na parę lat. Odkąd robię zdjęcia, uważnie śledzę prognozy pogody. Więc kurtka się nie przydaje.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5822
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-06, 21:22   

To prawda, klimat się ociepla, kurtka staje się powoli przeżytkiem.

_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14335
Wysłany: 2021-11-06, 21:24   

Czasami mózg też wydaje się niepotrzebny.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-06, 21:49   

Żeby to jeszcze gołe laski chodziły zimą rozebrane....
Ale chłopy?. Fuj.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-06, 21:51   

sokół napisał/a:
Także można? Można.

Pewnie że mozna :-)
Ja to tylko tak napisałem, jako spostrzeżenie :-) . W żaden sposób nie zamierzam wnikać, kto ile kasy na ciuchy wydaje. Ani tym bardziej kpić czy potępiać.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-29, 01:07   

Ja też po wielu latach używania jednej cienkiej kurtki z jakąś membraną na cały sezon. Dojrzałem do decyzji, żeby kupić coś jeszcze na zimę. ;) Generalnie do tej pory mi ta jedna wystarczyła, ale do samego zwyczajnego trekkingu. I też jednak trochę mam przekonanie, że jak coś jest do wszystkiego to może nie jest do niczego, ale idealnym rozwiązaniem nie jest. Ostatnio odczułem to dwa razy na wschodach słońca, gdzie stoi się jedną czasem dwie godziny w jednym miejscu i zaczyna być jednak zimno. Tak też stałem się posiadaczem puchówki, która mam nadzieję na takie okazje wyczekiwania w jednym miejscu godzinę czy dwie się sprawdzi.

Nabyłem taką:

https://8a.pl/kurtka-puch...-jacket-cl-blue

Szczerze mówiąc, zamierzam też w niej chodzić normalnie po mieście czy do pracy. Pożyjemy i zobaczymy czy się sprawdzi. ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9361
Wysłany: 2021-11-29, 11:08   

Oby działała jak należy :)

Ja już długo przymierzam się do pochówki z Decathlonu, ale co tam jestem to nie ma mojego rozmiaru ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-29, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5822
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-29, 17:34   

Vision napisał/a:
Ja też po wielu latach używania jednej cienkiej kurtki z jakąś membraną na cały sezon. Dojrzałem do decyzji, żeby kupić coś jeszcze na zimę. ;) Generalnie do tej pory mi ta jedna wystarczyła, ale do samego zwyczajnego trekkingu. I też jednak trochę mam przekonanie, że jak coś jest do wszystkiego to może nie jest do niczego, ale idealnym rozwiązaniem nie jest. Ostatnio odczułem to dwa razy na wschodach słońca, gdzie stoi się jedną czasem dwie godziny w jednym miejscu i zaczyna być jednak zimno. Tak też stałem się posiadaczem puchówki, która mam nadzieję na takie okazje wyczekiwania w jednym miejscu godzinę czy dwie się sprawdzi.

Też mam puchówkę i też się idealnie się sprawdza na wschody słońca, albo na dużą zimę. Puchówka nie przepuszcza powietrza, więc mi się w niej maszeruje pod górę ciężko, bo się szybko zagrzewam, ale potem, w górze jest nieoceniona. Puchówka jest też idealna na silny wiatr, żadna inna kurtka wg mnie lepiej nie chroni od pizgawicy.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 117
Wysłany: 2021-11-29, 18:48   

W zimę kurtka narciarska (nie widać tego po niej, że jest narciarska) z membraną 10.000, pod spodem tylko termoaktywna koszulka. Komfort przy wietrze, śnieżycy i mrozie do -20'C.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5822
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-29, 19:11   

TripSeeker napisał/a:
W zimę kurtka narciarska (nie widać tego po niej, że jest narciarska) z membraną 10.000, pod spodem tylko termoaktywna koszulka. Komfort przy wietrze, śnieżycy i mrozie do -20'C.

Totalnie niepraktyczne, bo nie pozostawia żadnego pola manewru. Zimą tylko ubiór "na cebulkę" - trzy warstwy, a nawet cztery w duży mróz. Dodatkowo warstwa powietrza między ubraniami stanowi jeszcze jedną izolację cieplną.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1915
Wysłany: 2021-11-29, 19:26   

TripSeeker napisał/a:
W zimę kurtka narciarska (nie widać tego po niej, że jest narciarska) z membraną 10.000, pod spodem tylko termoaktywna koszulka. Komfort przy wietrze, śnieżycy i mrozie do -20'C.

Chętnie poznam przykłady, ile razy, gdzie i przez ile godzin sprawdziłeś to rozwiązanie.
Wraz ze szczegółami odnośnie ocieplenia kurtki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime