Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ubezpieczenie w góry...

Autor Wiadomość
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-09-24, 17:02   

Na EKUZ ponoć niechętnie patrzą za granicą / wiem na podstawie Norwegii / ale zawsze można powiedzieć że nie ma się gotówki i niech się rozliczają z NFZ :)
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-12-22, 15:46   

 
 
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-22, 17:55   

Zaczytałam się w ten ich regulamin i jak zwykle piszą takim bełkotem, że tylko sami potrafią to zrozumieć. Ktoś mi może powiedzieć jak to jest np w takiej sytuacji: jeżdżę sobie po górach rowerem np w Beskidach i czy ubezpieczenie obsługuje ewentualny wypadek?

Regulamin Alpena po polsku gdzieś ktoś ma? Ktoś się orientuje czy to w ogóle w PL też obowiązuje? Np. taką sytuację jak opisałam powyżej?
Ostatnio zmieniony przez Lawena 2013-12-22, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2013-12-22, 20:52   

Alpen obowiązuje na całym świecie.

http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=120 pod tym linkiem możesz pobrać regulamin w pdfie po polsku
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-22, 22:09   

adrians_osw napisał/a:
Alpen obowiązuje na całym świecie.


W Polsce przecież nie, bo i po co? ;)

Lawena napisał/a:
jeżdżę sobie po górach rowerem np w Beskidach i czy ubezpieczenie obsługuje ewentualny wypadek?


Nie rozumiem pytania, co by miało takowe ubezpieczenie obsługiwać? To jest ubezpieczenie głównie pokrywające akcję ratunkową, czyli to co w Polsce jest w sumie darmowe. Koszty pobytu w szpitalu też Ci pokryją, bo w końcu opłacasz co miesiąc odpowiednie składki (chyba) ;)

Lawena napisał/a:
Ktoś się orientuje czy to w ogóle w PL też obowiązuje?


Nie obowiązuje... bo, jak wyżej. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-12-22, 23:48, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2013-12-22, 22:15   

W Polsce możesz skorzystać z OC.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-23, 01:45   

Lawena, chyba, że Tobie chodzi potem o jakieś odszkodowanie, to na tym to już w sumie się nie znam. Ale często w zakładach pracy są jakieś ubezpieczenia grupowe tego typu PZU i tam też coś wypłacają za uraz na skutek nieszczęśliwego wypadku. Tylko tutaj fakt, przepisy są trochę zawiłe i ciężko coś z tego wywnioskować, na wypadek śmierci wiem, że ktoś coś tam po mnie dostanie (chociaż nie wiem czy każdej bo tam też są jakieś podpunkty), a co do wypadków, to już do końca nie wiem, które podchodzą pod te ubezpieczenie. Ja tam mam w tym pakiecie jakieś dodatkowe ubezpieczenia odnośnie uszczerbku na zdrowiu czy złamania kości itp. na skutek nieszczęśliwych wypadków. No ale są tam podpunkty, że w stanie nietrzeźwości i w kilku innych przypadkach Ci to nie przysługuje. Na temat uprawiania jakiejś działalności wyczynowej czy turystycznej nic tam nie znalazłem więc nie wiem. Bo czasem pisze, że nie przysługuję przy uprawianiu sportów ekstremalnych czy wysokiego ryzyka, mimo wszystko jeżdżenie na rowerze czy turystyka, takim sportem raczej nie jest, więc teoretycznie chyba powinno to obejmować... ale kij to wie.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-12-23, 02:33, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-12-23, 07:26   

Vision napisał/a:
Ale często w zakładach pracy są jakieś ubezpieczenia grupowe tego typu PZU i tam też coś wypłacają za uraz na skutek nieszczęśliwego wypadku.


Są. Skorzystałem już 7 razy. 6 razy piłkarsko i 1 raz górsko. Nigdy nie było problemu, w PZU witają mnie już kwiatami i ciastkami :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-23, 07:58   

No chodziło mi też i o odszkodowanie. Ale fakt nasza z urzędu opieka to masakra, w Żywcu znajomy musiał sobie sam bandaże pojechać kupić i za ortezy sam zapłacić. Dlatego pytam czy takie coś obsługuje też PL, bo np zwrot kosztów choćby tych ortez to min 150 zł. Odszkodowanie standardowej polisy czy ubezpieczenia grupowego nie obsługuje chyba sportów wysokiego ryzyka typu jazdy na nartach poza trasami, wspinaczki czy innego takiego, więc jak się coś stanie to z odszkodowania dupa.
No nic będę musiała się przejść do PZU z tym żeby mi wytłumaczyli jak krowie na miedzy :D
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-12-23, 08:03   

Lawena napisał/a:
w Żywcu znajomy musiał sobie sam bandaże pojechać kupić i za ortezy sam zapłacić.


Niech się cieszy, że żyje.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-23, 08:54   

Cieszy się, ale to jakaś masakra. Jesteś w szpitalu ze złamaniem i każą iść po bandaże. Szukaj czynnej apteki w niedziele w mieście, którego się nie zna :D
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-12-23, 09:48   

Lawena napisał/a:
Szukaj czynnej apteki w niedziele w mieście, którego się nie zna


Szpital żywiecki slynie z tego. Na szczęście :) obok szpitala występują ze trzy apteki. Zwykle nieczynne w niedziele :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-23, 10:05   

I może dobrze że nie czynne, a przynajmniej ta na przeciw szpitala. W czasie gdy miała nocny dyżur lekarstwa sprzedawali prawie 100% drożej niż one zazwyczaj kosztują. Pazerne piguły.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-01-12, 17:13   

Podaję dane do przelewu w PLN, dla zrzeszonych w Alpenverein:

DANE DO PRZELEWU SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ na rok 2014

w tytule przelewu: Alpenverein 2014; kwota składki w EURO ; imię i nazwisko ; nr karty rozpoczynający się od cyfr: 102- . . . - w przypadku przedłużania członkostwa albo gdy już go znamy
lub data urodzenia - jeżeli jeszcze nie znamy numeru

PKO BP 95 10201390 0000 6702 0061 0956

Składki członkowskie OeAV na rok 2014:

A: Oplata pełna ------------------------------------------ PLN 280
B: Współmałżonek/Partner -------------------------- PLN 185
B: Senior -------------------------------------------------- PLN 225
JUN/B: Junior/Student ---------------------------------- PLN 225
B: ratownik GOPR, TOPR ---------------------------- PLN 225
JG: Dzieci/Młodzież-------------------------------------- PLN 140
A+B Wspólnoty rodzinne------------------------------- PLN 455
B+B Wsp. rodzinne senior, GOPR, TOPR---------- PLN 400
A: Samotnie wychowująca/cy dziecko---------------- PLN 280
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2014-01-12, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vendetta

Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-11-07, 19:19   

Od dwóch lat jestem w Alpenverein, ale na szczęście nie miałam okazji nawet sprawdzić jak ono działa ;) A mimo tego jeszcze muszę więcej płacić niż przykładowo Czech czy Niemiec i nie wiem z jakiej okazji. Zastanwiam się czy nie przejść na to ubezpieczenie Bezpieczny Powrót w PZU skoro jest tańsze (to o którym pisał Kapitan Bomba)? Zakresy są podobne z tego co widzę. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą polisą?
_________________
Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group