Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ubezpieczenie w góry...

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5825
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-04, 20:00   

To samo można odpowiedzieć w temacie ubezpieczenia mieszkania, samochodu itp. Na szczęście ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, nie chcesz, nie ubezpieczasz się, twoje ryzyko - każdy zresztą kalkuluje to ryzyko inaczej. Braku przygód na szlaku życzę.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
anna374

Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 14
Wysłany: 2022-12-04, 20:14   

Cytat:
To samo można odpowiedzieć w temacie ubezpieczenia mieszkania, samochodu itp. Na szczęście ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, nie chcesz, nie ubezpieczasz się, twoje ryzyko - każdy zresztą kalkuluje to ryzyko inaczej. Braku przygód na szlaku życzę.


Zabrzmiało jak ubezpieczenie powodowałoby że na szlaku nic się nikomu nie stanie, że jak zapłacę to nie złamię nogi czy ręki. A to jest nieprawda. Tego typu retoryka jest manipulacją którą stosuję przede wszystkim ubezpieczalnie żeby wcisnąć człowieka w poczucie winy że jest nierozsądny.
Natomiast bycie odpowiedzialnym już sprawi że ryzyko jest dużo mniejsze i takie ubezpieczenie zawsze będę polecać.

Ktoś jeszcze wspominał coś o helikopterze. W przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wydarzenia wystarczy wybrać numer 985 - GOPR/TOPR, bądź 112 - międzynarodowy numer ratunkowy.
Nikt ci się nie będzie pytał jak zadzwonisz czy wykupiłeś specjalne ubezpieczenie czy nie. Każdemu pomoc zostanie udzielona.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5825
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-04, 20:17   

anna374 napisał/a:
Zabrzmiało jak ubezpieczenie powodowałoby że na szlaku nic się nikomu nie stanie, że jak zapłacę to nie złamię nogi czy ręki. A to jest nieprawda. Tego typu retoryka jest manipulacją którą stosuję przede wszystkim ubezpieczalnie żeby wcisnąć człowieka w poczucie winy że jest nierozsądny.
Natomiast bycie odpowiedzialnym już sprawi że ryzyko jest dużo mniejsze i takie ubezpieczenie zawsze będę polecać.

Może dla ciebie tak zabrzmiało, ale chyba nikt poza tobą tego tak nie odczytuje.

anna374 napisał/a:

Ktoś jeszcze wspominał coś o helikopterze. W przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wydarzenia wystarczy wybrać numer 985 - GOPR/TOPR, bądź 112 - międzynarodowy numer ratunkowy.
Nikt ci się nie będzie pytał jak zadzwonisz czy wykupiłeś specjalne ubezpieczenie czy nie. Każdemu pomoc zostanie udzielona.

Tak, tylko np. na Słowacji taka pomoc jest płatna. Nie wiem dokładnie, ile kosztuje ratunkowy lot helikopterem, ale chyba sporo. Nie chcesz - nie ubezpieczaj się tam, ale przyjmij do wiadomości, że ludzie mogą mieć inny punkt widzenia.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
anna374

Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 14
Wysłany: 2022-12-04, 20:26   

Przede wszystkim wypowiadam się w kontekście wycieczek po Polsce.
Po drugie mam wrażenie że starasz się odizolować mnie i poróżnić swoim sposobem wypowiedzi.

Po trzecie nikogo nie staram się przekonywać do mojego zdania. Z pewnością będą mieć inne zdanie sprzedawcy ubezpieczeń, którzy zrobiliby wszystko aby zmanipulować opinię publiczną tak aby tylko sprzedać jak najwięcej.
Mi jakoś nie przeszkadza że ty masz inne zdanie i ja ciebie nie atakuje, więc kto tu ma problem z czyim zdaniem? Ja swobodnie wypowiadam to co myślę i tyle, więc tego typu granicę wypowiedzi proponowałambym zachowywać.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5825
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-04, 20:29   

Spoko, luz. W każdym razie witamy na forum.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2022-12-04, 20:59   

Skoro chodzisz po polskich szlakach, to ubezpieczenie jest Ci nie potrzebne :-o

My mówiliśmy o ubezpieczeniach idąc w góry np. Słowackie.
Tatry, Fatra Mała i Wielka ...
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2022-12-04, 21:09   

Czy ubezpieczenie obejmuje zabranie pieska do helikoptera?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-04, 21:55   

A to być musiał wykupić Piescocasco.
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-05, 10:22   

anna374 napisał/a:
Zabrzmiało jak ubezpieczenie powodowałoby że na szlaku nic się nikomu nie stanie, że jak zapłacę to nie złamię nogi czy ręki. A to jest nieprawda. Tego typu retoryka jest manipulacją którą stosuję przede wszystkim ubezpieczalnie żeby wcisnąć człowieka w poczucie winy że jest nierozsądny.


Z tym fragmentem Twojej wypowiedzi akurat się zgadzam. Często komunikat ze strony ubezpieczycieli ma właśnie taki przekaz: kupisz ubezpieczenie=jesteś bezpieczny. Co jest kłamstwem, bo samo posiadanie ubezpieczenia nie spowoduje, że nie zdarzy się wypadek, nigdzie i nigdy (w sytuacji ubezpieczenia mieszkania czy samochodu analogicznie - nie uchroni przed samą kradzieżą, pożarem, zalaniem czy uszkodzeniem).
Jedynie może zapewnić niższe koszty leczenia, szybszy transport do lekarza, lepszą opiekę medyczną. I to jest powód, dla którego przy wyprawach rozważam przede wszystkim, CZY warto wykupić ubezpieczenie, a jeśli tak - to które.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8297
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-05, 19:31   

sprocket73 napisał/a:
Czy ubezpieczenie obejmuje zabranie pieska do helikoptera?

tak, ale tylko w jedną stronę
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2022-12-05, 20:03   

jak to w jedną?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-05, 20:22   

dakOta napisał/a:
.....Często komunikat ze strony ubezpieczycieli ma właśnie taki przekaz: kupisz ubezpieczenie=jesteś bezpieczny. Co jest kłamstwem, bo samo posiadanie ubezpieczenia nie spowoduje, że nie zdarzy się wypadek, nigdzie i nigdy ....

Ale chyba nawet średnio rozgarnięty intelektualnie człowiek rozumie, że ubezpieczenie nie chroni przed wypadkiem ;) i jest to jedynie hasło reklamowe, skrót myślowy bardzo chwytliwy. I oczywistością jest, że chodzi o zabezpieczenie finansowe w przypadku kosztów (np. 20 tyś euro za helikopret na Słowacji?).
Nie wierzę, że ktoś się nabiera na dosłowne rozumienie takiego stwierdzenia.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2022-12-05, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8297
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-05, 20:27   

sprocket73 napisał/a:
jak to w jedną?

z powrotem pies leci na własnych nogach
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-06, 02:20   

Piotrek napisał/a:
skrót myślowy bardzo chwytliwy


Dokładnie. Na rozum niby wiesz, ale podprogowo masz wdrukowane "będę bezpieczniejszy, gdy się ubezpieczę".
Tak samo to sformułowanie z portali "Dwie osoby w stanie hipotermii zostały znalezione w sobotę przed południem na szlaku" - przyznaj się, czy nie pomyślałeś w pierwszej chwili, że to byli turyści? I nie zacząłeś się zastanawiać, jakim cudem turyści (też z automatu człowiek myśli "no to raczej wiedzieli, gdzie i jak idą") mogli w takim miejscu i przy takich warunkach zamarznąć?
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-06, 05:34   

Prawdę mówiąc, trochę przerażony, pomyślałem o koleżance i jej narzeczonym, którzy mieszkają w tamtej okolicy i lubią nocować w lesie...
Ale wiem o co Ci chodzi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group