Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tuż przed burzą.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-22, 22:30   Tuż przed burzą.

Zgodnie z zapowiedziami miało grzmieć, lać i wiać. Przed południem, popołudniu, w zależności kto prognozował :-) jednak ranek był taki "akurat". Stąd myśl, że do obiadu w górki a po obiedzie, jeżeli pogoda będzie znośna to na rower, po kotlinie.
Tym razem zaproponowałem miejsce, w którym wcześniej moje bajtle nie były, a mianowicie Łysy Groń oraz znajdujące sie w jego okolicy polanki. A ponadto ze szlaku ładnie widać jezioro :-)



Szlak spokojnie i nie za stromo pnie się w górę. Krajobraz nieco odmienny-dużo sosen, co mi się kojarzy z rejonami nadmorskimi :-)


Selfi wymienne :D


Pojawiają się borówki, niektóre już nawet dość jadalne. Grzybów niestety nie znalazłem (prócz kilku "gadziorów" i zaschniętego podgrzybka.).
Pojawia sie też problem z zagadką- "dlaczego ta czarna jagoda jest czerwona? bo jest jeszcze zielona". Córa się śmieje bo rozumie przewrotność zagadki, syn się wkurza, prawie beczy, bo nie rozumie. I w sumie nie wytłumaczył do końca czy sie wkurza, że zagadki nie rozumie, czy że siostra rozumie a on nie :D


Pogoda trzyma się nieźle, tak więc nieśpiesznie rozkładamy się na polance. Jeziora już nie widać, ale widać ładnie Żar.



Idziemy się troszkę pobłakać, tak na czuja, bo faktycznie zaczyna się nieco ściemniać na niebie od strony Żywca.


Pojawi się też wietrzyk silniejszy, nadszedł więc czas na dokonanie czynności tradycyjnych.


W końcu jednak zaczęło w dali pomrukiwać, coraz bliżej i głośniej. Czas więc na odwrót, powolny ale jednak, nie ma czekać aż nas burza złapie.


Delikatnie zaczyna kropić...


Ostatni rzut oka na żywieckie morze, z 10 min. później przy aucie zaczyna padać-czyli wycof był na czas :-)


http://www.zuziawdrodze-f...lysygron062016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-06-22, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-22, 23:03   

To jest czerwone czy zielone?
Ja się też kiedyś z tym mierzyłem :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group