Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Triglavski Park narodowy i trochę Dalmacji rodzinnie

Autor Wiadomość
Stanko 

Wysłany: 2019-04-14, 23:25   Triglavski Park narodowy i trochę Dalmacji rodzinnie

W sierpniu 2018 wybraliśmy się na 1 poważniejszy dalszy wyjazd rodzinny z dwójką dzieciaków 4 i 2 lata. Pogoda nas nie rozpieszczała od pierwszego dnia przyjazdu do Słoveni. Na szczęście udało się jeszcze rozbić a następnego dnia cały kemping się opróżnił z klientów :lol . Pogoda w kratkę chyba zniechęciła a samotność na kempingu pozwoliła na większą swobodę i spokój. Zdarzały się przelotne rozjaśnienia co pozwoliło chodź trochę na obserwacje gór.
Wyjazd z Koniakowa koło 6-7 rano i przyjazd na kemping z namiotem koło 15-16. Trasa przez Przez Słowację w kierunku Bratysławy a dalej Węgry i już Słovenia była bardzo prosta. Jechało się cały czas sprawnie aż do końca bez wpadek - żona odpaliła nawigację i była moim pilotem ale zbytnio się nie napracowała. Dzieciaki o dziwo zniosły bez marudzenia całą trasę. Stawaliśmy tylko na tankowanie +5 min. Tak się jechało że aż nie chciało się robić przerwy :)

Nasz plan z założenia miał być bardzo lekki wypoczynkowy z myślą o najmłodszych i moich plecach.Mieliśmy kilka punktów i udało się wszystko zrealizować.

-Wjazd Vogel i spacerek
-Wjazd na Vrisic w celach widokowych :dev6 tutaj niestety kłęby chmur na górze. Trochę niżej drogą i nie ma chmur. Szkoda bo widoki mogły by być ładne i można było by się dłużej pokręcić gdzieś tam...
-Vintgar
-Kąpiel w Bledzie i spacer wokoło jeziora.
-Socza
-kręcenie się po okolicach i miasteczkach.
-Wodospady
-Lago del predil.
- W planach była jeszcze droga na Mangart ale z racji warunków pogodowych daliśmy sobie spokój :---/ Mieliśmy dylemat czy nie wrócić ale najwyżej innym razem ;)

Słovenia bardzo się nam podobała. Jest wiele miejsc bardzo cichych, spokojnych a miejskie drogi nie były specjalnie ruchliwe. Mimo pogody na pewno jeszcze kiedyś wrócimy.To co najbardziej mnie w niej urzekło to jej dzikość której brakuje w innych częściach Alp. Są wyjątkowe i mają coś do zaoferowania dla najmłodszych i cenowo też przystępnie jest.

Na 1 zdjęciu nasz kemping mniej więcej na południu parku po środku między Bovec a Bledem.

Jestem wielkim fanem burz od dzieciństwa i burze nawiedzały nas notorycznie. Jakoś w połowie pobytu były 3-4 fale burzowe nad naszą doliną w środku nocy więc były emocje ale jakoś po drugiej spałem jak zabity tylko żona próbowała mnie budzić. Myślałem że to się nigdy nie skończy bo patrzyłem na mapkę burzową w telefonie. Przyznam że miałem pietra bo nie wiedziałem czy prócz burzy będzie coś poważniejszego(zalanie lub wiatr) ale było głośno i zasadniczo spokojnie. To zdjęcie wykonałem minutę przed tym jak w naszej dolinie walnął piorun - podobno żona widziała, ja zamknąłem oczy albo mnie coś oślepiło słyszę zwarcie i trzask z fajnym echem a nogi z waty bo wszedłem na kempingu na lekką górkę żeby porobić fotki a to wtedy był ten pierwszy strzał :usm

Do Chorwacji wybraliśmy się 5 dni później. Niestety pogoda po przyjeździe na kemping okazała się kiepska a że złożyliśmy na Słoveni mokry namiot zdecydowaliśmy się wziąć pensjonat z ulicy bo zbliżała się późna godzina a nie chcieliśmy ryzykować przemoknięcia i rozbijać się na mokrym.

Następnego dnia :D

Ostatnio zmieniony przez Stanko 2019-04-15, 01:01, w całości zmieniany 25 razy  

sokół 
wujek falcon

Wysłany: 2019-04-14, 23:28   

Fajnie położony. Dasz więcej fotek?

aaaaa dajesz... widzę duże Pieniny pomieszane ze słowackim rajem
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-04-14, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook

Stanko 

Wysłany: 2019-04-14, 23:29   

Witam

Cały czas aktualizuję.

Mam pewne pytanie bo to jpg a ja dziś starałem się jakoś skalibrować TV bo nie mam monitora czy zdjęcie nie wydają się ciemne a kolory są w normie? Zdjęcia bez obróbki.
Wyciągam wnioski i lekcje więc następne powinny być lepsze.
Ostatnio zmieniony przez Stanko 2019-04-15, 00:17, w całości zmieniany 2 razy  

sokół 
wujek falcon

Wysłany: 2019-04-15, 00:01   

Są w porządku.
Profil Facebook

Stanko 

Wysłany: 2019-04-15, 00:18   

Ok. W takim razie wielkich zmian nie będę wprowadzać przy następnych fotkach za jakieś 45 dni o ile będzie wszystko po mojej myśli. To koncepcja podobna z tym że odbiję bardziej na lewo o jakieś 175km.

laynn 

Wysłany: 2019-04-15, 06:58   

Fajne rejony, a mało znane.
https://www.flickr.com/photos/138543993@N07/albums
Profil Facebook

Stanko 

Wysłany: 2019-04-16, 01:39   

To właśnie dziwne bo od granic Polski jedzie się bardzo szybko. Trasa jest rewelacyjna a w samych Węgrzech można się jak w domu poczuć nie inaczej w Słoveni.. Co do samych gór jest tak spokojnie jak po stronie Słowackiej może nieco mniej nad Bledem i Bohinj. Mimo mniejszych wysokości jak na alpy są miejsca gdzie robią spektakularne wrażenie mają urok i Julijskie ciężko porównać do innych Rejonów Alp. Samych Polaków jest całkiem sporo można ich spotkać w komercyjnych miejscach nad Bledem,Bohinj czy Vintgar są przejazdem do Chorwacji.
Warto na pewno przejazdem w Dolomity wziąć sobie kilka dni to i owo zobaczyć i na Triglava wejść ;)

Osobiście lubię nowe miejsca poznawać ale jak tylko dzieci podrosną to wrócę bo będę mógł skorzystać z nowych na pewno ciekawszych tras.
Ostatnio zmieniony przez Stanko 2019-04-16, 01:44, w całości zmieniany 3 razy  

Dobromił 

Wysłany: 2019-04-16, 07:21   

Stanko napisał/a:
Samych Polaków jest całkiem sporo można ich spotkać w komercyjnych miejscach nad Bledem,Bohinj czy Vintgar są przejazdem do Chorwacji.

Stanko napisał/a:
i na Triglava wejść ;)

A Triglav nie jest komercyjny ? :)

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.

Stanko 

Wysłany: 2019-04-18, 13:44   

Nie to co Giewont.

Dobromił 

Wysłany: 2019-04-18, 16:34   

A byłeś ?

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.

Odpowiedz do tematu