Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tępe wycieczki górskie 2016 r.

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-12-28, 16:45   Tępe wycieczki górskie 2016 r.

Dobry wieczór !

Zastanawiałem się, czy w ogóle pisać o wycieczkach górskich mijającego roku, bo w zasadzie...nie ma o czym pisać.
No cóż, od 2015 roku miały miejsce pewne sprawy prywatne, które spowodowały, iż każdy weekend był zajęty a jak już trafiło się ,,okienko weekendowe" to z kolei ,,wyskakiwały" inne sprawy.

Trudno, wszakże zdaję sobie sprawę, że góry są tylko dodatkiem i aż dodatkiem. Lecz nie mogą być wykładnią realnego życia. Bo są sprawy ważniejsze.

Ale mimo to, troszeczkę udało się pochodzić. Nie ma tego dużo ale muszę Wam napisać, że w tej małości jestem w stanie odnaleźć coś fajnego...Coś, co sprawia, że to wszystko ma jeszcze jakiś sens.

Że ta pasja, nie została stłumiona przez wyzwania codzienności.

A więc.....

Lipiec 2016 r.

1. Pilsko od strony słowackiej.









Sierpień 2016 r.

2. Wielka Rycerzowa i Przełęcz Przegibek.









3. Mała Babia Góra i Babia Góra ze słowackiej strony.









4. Czerwone Wierchy - w końcu udało się zaliczyć wszystkie szczyty Czerwonych Wierchów w ramach jednej wycieczki. Odcinek Hala Ornak - Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka, jak dla mnie, cud nad cudy, kolejne ,,magiczne" miejsce, do którego kiedyś chętnie chciałbym powrócić.









Wrzesień 2016 r.

5. Czarny Staw Gąsienicowy i Kasprowy Wierch.









6. Tatry Zachodnie z Doliny Kościeliskiej.
7. Tatry Bielskie z Tatrzańskiej Kotliny.

Październik 2016 r.

8. Słowackie Tatry Zachodnie - Dolina Bobrowiecka i Cicha Orawska.
9. Słowackie Tatry Zachodnie - Dolina Bobrowiecka i schronisko w Zwierówce.

Średni dystans na trasę: ok. 20 km, średnie przewyższenie: ok. 1.050 m, średnia suma wzniesień: ok. 1.200 m.
Spalone kalorie i nawodnienie - brak danych.

Planów turystycznych na 2017 nie mam żadnych. Dochodzę do wniosku, że planować....nie warto, co ma być, to będzie..albo nie będzie.

Ale będę się cieszył każdą możliwością wyjścia w góry....

Ten rok ,,raził mizerią" ilościową, lecz dzięki temu wiem, że nawet a może przede wszystkim dzięki temu, ta ,,mizeria" smakuje pysznie jak nigdy.

Byle do wiosny.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2016-12-28, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2016-12-28, 17:00   

Tępy dyszel napisał/a:
Byle do wiosny.


Patrząc na zieleń Twych zdjęć przeniosłem się na wiosnę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-28, 18:38   

Tępy dyszel napisał/a:
Planów turystycznych na 2017 nie mam żadnych. Dochodzę do wniosku, że planować....nie warto, co ma być, to będzie..albo nie będzie.

Ale będę się cieszył każdą możliwością wyjścia w góry....

Bardzo mądre podejście.
Po moich planach tego rocznych, mam podobne podejście.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-12-28, 19:01   

Mizeria, ale ciekawa. Z relacjami sucho, np. 7. Tatry Bielskie z Tatrzańskiej Kotliny. .
Czy Pan planuje mocne postanowienie poprawy, zaś w ramach pokuty zadośćuczynić forumowiczom w postaci zaległych relacji? Jeden z nas wymaga dodatkowo czynnego żalu, który utwierdzi go, że zdajesz sobie sprawę z wyrządzonych krzywd.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2016-12-28, 20:06   

Ale czemu tyle Taterów w tym roku? Zawsze miałeś sporo ciekawych beskidzkich tras.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-12-28, 20:17   

Dwie Twoje wycieczki powodują u mnie ból trzewi - Pilsko i Babia Góra od Słowackiej strony. Nigdy nie lazłem, często chciałem, zawsze jakoś nie wychodziło albo wychodziło od naszej strony :rol
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2016-12-28, 23:52   

laynn napisał/a:
Tępy dyszel napisał/a:
Planów turystycznych na 2017 nie mam żadnych. Dochodzę do wniosku, że planować....nie warto, co ma być, to będzie..albo nie będzie.

Ale będę się cieszył każdą możliwością wyjścia w góry....

Bardzo mądre podejście.
Po moich planach tego rocznych, mam podobne podejście.


I ja podobnie. Wszystkie tegoroczne plany diabli wzięli, więc koniec z planowaniem. :lol
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-12-29, 17:27   

ceper napisał/a:
Z relacjami sucho, np. 7. Tatry Bielskie z Tatrzańskiej Kotliny. .

Tak pozostanie.

ceper napisał/a:
Czy Pan planuje mocne postanowienie poprawy, zaś w ramach pokuty zadośćuczynić forumowiczom w postaci zaległych relacji?

Poprawy nie przewiduje, co implikuje brak pokuty. To forum o profilu górskim a nie wspólnota ,,Natanael".

ceper napisał/a:
Jeden z nas wymaga dodatkowo czynnego żalu, który utwierdzi go, że zdajesz sobie sprawę z wyrządzonych krzywd.

Nie jestem władny i godny myśli, nie napisanych, rozpracować. Wybacz, nie posiadam charyzmatu poznania.

włodarz napisał/a:
Ale czemu tyle Taterów w tym roku? Zawsze miałeś sporo ciekawych beskidzkich tras.

To proste Obywatelu włodarz - jeśli akurat miałem do dyspozycji większą ilość czasu, Tatry są naturalnym wyborem. Beskidy mam ,,pod nosem" ale tak się złożyło, że wolne dni ,,beskidowe" liczone były w godzinach, stąd trasy niedługie czasowo i kilometrowo...

Piotrek napisał/a:
Dwie Twoje wycieczki powodują u mnie ból trzewi - Pilsko i Babia Góra od Słowackiej strony.

Łącze się w bulu - nie mylić w bólu. Wybrałeś wersję ,,hard" bo w takim układzie z polskiej strony masz dalszy dojazd (pod Babią Górę) niż ze słowackiej. Doceniam poświęcenie ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-12-29, 21:17   

Z dojazdem pod Babią to fakt, jest wygodniej i bliżej, do Orawskiej Polhory przez Korbielów jest rzut beretem :-)
I nawet raz się ta kręciłem, ale ...z wózkiem :) więc jedynie mała pętelka ze Slanej Vody przez Muzeum Urbana.

No, ale co się odwlecze to...jeszcze przyjdzie pora :-)
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-31, 07:50   

Tępusiu, ceper ma racje, dlaczego nie pokazałeś wszystkich wycieczek? Tym bardziej, że Twoje zdjęcia, w przeciwieństwie do Twojej wrednej facjaty :D da się nawet oglądać. Czym prędzej uzupełniaj relacje, nie kumam, po co się z tymi Tatrami tak krygujesz.
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2017-01-02, 09:10   

Wolf napisał/a:
nie kumam


To widać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-02, 09:36   

Ale czemu widać? To wytłumacz o co kaman skoro twierdzisz, że widać że nie kumam. W czym problem żeby pokazać góry takimi jakimi są? Możesz mi to wyjaśnić?
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2017-01-02, 09:54   

Wolf napisał/a:
Ale czemu widać?


Ponieważ nie kumasz.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-02, 10:23   

Nie jesteś w stanie dać odpy na prosto zadane pytanie. Pewnie są za długie dlatego nie zakumałeś. Ale dostosuje się do Ciebie i będe starał się pisać do Ciebie równoważnikami zdań jak Ty to masz w zwyczaju może wtedy wreszcie zczaisz bazę
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2017-01-02, 10:40   

Wolf napisał/a:
Nie jesteś w stanie dać odpy na prosto zadane pytanie. Pewnie są za długie dlatego nie zakumałeś. Ale dostosuje się do Ciebie i będe starał się pisać do Ciebie równoważnikami zdań jak Ty to masz w zwyczaju może wtedy wreszcie zczaisz bazę


Każde Twe zdanie jest dla mnie wyrocznią.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania