Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tatrzańskie ostatki - Kasprowy i okolice...

Autor Wiadomość
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-09-11, 11:30   Tatrzańskie ostatki - Kasprowy i okolice...

Dzień dobry :)

Nastał wrześniowy weekend ponoć ostatni tak ciepły i pogodny to trzeba było to wykorzystać. Postanowiłem pojechać w Taterki. Też ok 5:30 rano odpaliłem Gruzawika i wio w stronę Zakopanego. Na miejscu jak zwykle problem z parkingiem ale jakoś się udaje i ruszam z Kuźnic na szlak.
Na początek, godzina 7 minut 40 kiedy kolejka....powstała:


Czyli wszystko w porządku, kolejka jest, kolejka do kolejki też czyli można iść dalej.
Skręcam w stronę szlaku na Halę Kondratową. Po chwili wyczuwam w powietrzu subtelny smrodek toy-toy-ów. Aha ! to niechybny znak, że zbliżam się do granic TPN-u. I faktycznie zaraz była buda z biletami. Nie ma rady haracz trzeba zapłacić, ale jakoś to mniej boli jak część pieniędzy idzie na TOPR.
Siedziała taka pani kasjerka, niby młoda niby ładna ale ehhh gdyby jej spojrzenie mogło zabijać to już niejeden by tam leżał pod tą budą. No nic trzeba było iść dalej.

Najpierw docieram do Kalatówek. Tutaj pierwszy popas. I jest dobrze ! bo jest gruzawik:



Potraktowałem to za dobry znak :)
Idę dalej, luda trochę jest ale jeszcze tłoku nie ma. Po 20 minutach docieram na Halę Kondratową. Schronisko jest i ma się dobrze:



Ruszam dalej, na moje szczęście większość ludzi poszła na Giewont. Ja podchodzę na Przełęcz Pod Kopą Kondradzką. 45 minut sapania i jestem.
Tutaj dopada mnie pierwszy tego dnia ankieter TPNu i PKLu. Grzecznie odpowiadam na pytania typu skąd przyjechałem, dokąd idę i czy będę korzystał z kolejki. Na koniec zostaję zmierzony i zostaje zanotowane "buty trekingowe ponad kostkę i kurtka tylu soft shell" :)

Nie pozostaje mi nic innego jak ruszyć w stronę Kasprowego. Jak to zwykle bywa wszyscy idą w przeciwnym kierunku jak mieciur. Ale co tam ja wiem lepiej :) Na Goryczkowej Przełęczy robię postój na piwo chowając się przed dzikimi tłumami ludu pracującego miast i wsi w okoliczną kosówkę :lol

Punkt 12 wchodzę na Kasprowy i od razu uciekam. Szybko mijam Beskid - tutaj pozdrawiam Pana Dobromiła. Tym razem pogodę mam dużooo lepszą :lol

Za jakiś czas po drodze spotykam pary młode robiące sobie zdjęcia ślubne:



Potem spotykam lotniarza:



I schodzę na Liliowe. Czas mam dobry, to decyduję jeszcze pociągnąć do Świnickiej Przełęczy. Na Przełęczy sporo ludzi. Ja decyduję się schodzić do Murowańca.
Stawek niedaleko schroniska okazuje się, że zupełnie wysechł:



Pod schroniskiem ani pół wolnej ławki. Robię chwilę przerwy i rozpoczynam zejście do Kuźnic. Od razu pojawia się odwiecznie pytanie : przez Boczań czy Doliną Jaworzynki. Wybieram tą drugą opcję. Dość bezboleśnie zejście mi mija. I po 8 h na szlaku melduję się w Kuźnicach. A na koniec dopada mnie następny ankieter...mam czas to znowu odpowiadam na pytania - okazuje się, że nieco inne.
Potem pozostaje mi tylko zejście do auta i powrót do domu.
Ja najbardziej udana wycieczka :)
Dziękuję za uwagę.
 
 
 
BesKid 


Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-09-11, 11:35   Re: Tatrzańskie ostatki - Kasprowy i okolice...

mieciur napisał/a:
Szybko mijam Beskid


Przeca mnie tam nie było w niedzielę :ryb :usmi

Fajna pogoda, że się nie bałeś sam w te straszne Tatry jechać, brrrr :ryb
_________________
--------------
***///***
--------------
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-11, 11:35   

mieciur napisał/a:
Szybko mijam Beskid - tutaj pozdrawiam Pana Dobromiła. Tym razem pogodę mam dużooo lepszą


Jak wejdziesz tam 23 razy to możesz się ze mną napić :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-11, 12:27   

A na samą Przełęcz Świnicką warto iść, widać tam co ciekawego?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-11, 12:36   

Świnicę, Pośrednią Turnię, Kościelce, wody i Krywań. I coś tam jeszcze.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-11, 12:40   

A w porównaniu do widoków z Liliowego i Beskidu, warto tam dreptać? Ja myślałam o wejściu na Świnicką Przełęcz przez Zielony Staw i potem w prawo, do Kasprowego, no bo na Świnicę to się sama nie odważę pójść, zastanawiam się czy sam szlak na Świnicką Przełęcz niesie coś ciekawego?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-11, 12:44   

Czasem coś niesie, szczególnie zimą, jak ktoś wejdzie na nawias na przełęczy :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-11, 12:47   

Malgo Klapković napisał/a:
zastanawiam się czy sam szlak na Świnicką Przełęcz niesie coś ciekawego?


Od Zielonego Stawu niesie wiele przekleństw. Ale po drodze jest kolibka, możesz się w niej przespać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-11, 13:50   

Mieciur, kiedy opanujesz wrzucanie większych zdjęć? Bo fajne kolorki widzę, ale lupy nie mam...
Sam byłeś? Czy ze Stokrotką? :D
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-11, 15:37   

Ale kolejka do kolejki jak zawsze wzruszająca :)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-11, 19:25   

Tośmy się pewnie gdzieś w tą niedzielę minęli.
Z Kuźnic wyszłam ze swoją grupkę o 8.30.
Na Kasprowym byłam od około 11.45 do 12.15, potem schodziliśmy żółtym na Gąsienicową, w schronisku byliśmy do 15, zajmując całą grupkę jeden stół z ławkami i potem do Kuźnic i do domu.

Ankieterów żadnych nie spotkaliśmy.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-12, 08:09   

Ale przypomniałaś mi widoki z Kuźnic. I wycieczki też. :)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-09-12, 11:17   

Sokół chciałem większe zdjęcia, ale nie bardzo wiem jak. Mam album na Picasa i tam mogłem tylko dać "kopiuj adres obrazka" ale na miniaturkach zdjęć jak już wlazłem na powiększenie to się nie dało :(
Sam byłem.
Basia, ja wyłaziłem z Kuźnic o 7:30 ale na Kasprowym byłem o 12 to musieliśmy się widzieć. Z Murowańca wyszedłem jakoś ok 15. To cały dzień jakoś krążyliśmy obok siebie.

Panie Dobromił, ja na Beskidzie byłem dopiero 4 może 5 raz. To żeby mi życia starczyło cobyśmy się mogli napić :)
Ostatnio zmieniony przez mieciur 2013-09-13, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-12, 11:20   

mieciur napisał/a:
Czyli wszystko w porządku, kolejka jest, kolejka do kolejki też czyli można iść dalej.


A nie miałeś ochoty postać w kolejce i się zintegrować z ludźmi? :D
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-12, 12:39   

mieciur napisał/a:
jak już wlazłem na powiększenie to się nie dało

Hm ja kopiuje adres nie z całego albumu (wtedy masz zdjęcia wielkości jak te Twoje), a po prostu każde, które chce wkleić otwieram i dopiero wtedy kopiuje adres. Spróbuj raz jeszcze właśnie tak, edytując pierwszego posta, a dokładnie linki do każdego zdjęcia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi