Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tatrzańskie ostatki - Kasprowy i okolice...

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 00:09   

Jak zwykle fajnie napisana relacja w Twoim wykonaniu. :-o

Nie wiem tylko co z tymi zdjęciami i jak Ty je wrzucasz, że są takie małe, szkoda... chociaż trochę sobie powiększyłem ;)


;)
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-09-13, 12:14   

Jakoś w kolejce stać mi się nie chciało, cholery bym chyba dostał ! Już wolałbym wyłazić na ten Kasprowy w poziomo padającym deszczu ! :)

A co do zdjęć, to właśnie jak wejdę na każe pojedynczo klikam na zdj. prawym przyciskiem myszy i nie da się skopiować adresu zdjęcia, znowu jak wklejam link z paska przeglądarki to nie działa. Tylko jak mam pogląd na miniaturki zdjęć w albumie to mogę skopiować adresy poszczególnych zdjęć.
 
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 12:23   

no to nie mam pojęcia o co chodzi...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-13, 12:25   

To chyba z Picassy bierzesz adresy tak?
po otwarciu zdjęcia w Picassie przejdź ja "pełny ekran" (po lewej na górze w Picassie) i wtedy skopiuj adres
Widać to w kodzie/adresach że jest tam wstawiany rozmiar:
przy zdjeciach z normalnego przeglądania jest /s640/
przy pełnoekranowym jest /s i tu rozmiar zdjecia większego/

Przykład;
zdj 1 ze zwykłego przeglądania (dłuższy bok 640px)
zdj 2 z pełnoekranowego (dłuższy bok 800px)



Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-13, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-13, 12:30   

Albo używaj funkcji "Dodaj zdjecie", jest na dole pod oknem postu.
Wtedy zdjecie wybierasz z kompa i wybierasz też jakiej wielkości ma być.
Uważając by zdjecie nie było 3000px bo rozwali widok forum :)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 14:27   

Piotrek napisał/a:
Uważając by zdjecie nie było 3000px bo rozwali widok forum


Forum nie rozwali, bo jest tak ustawione, że jakkolwiek duże zdjęcie wrzucisz, to forum je automatycznie pomniejszy do szerokości 740 px. :) I dopiero po kliknięciu w to zdjęcie, się otworzy w nowym oknie w pełnym rozmiarze ot taki bajer. ;) Kliknij sobie w swoje drugie zdjęcie to zobaczysz efekt. ;)

U mieciura są w ogóle dziwne linki, bo on nie ma w tych linkach tego co piszesz tylko jego link wygląda tak: (to chyba efekt tego google+)


Kod:
https://lh4.googleusercontent.com/xB2Sno9_BZqcGmvSAVlf2ErH_K1PrD68Sxn_p0DjmBk=w283-h211-p-no


gdzie w283 to szerokość w pikselach, a h211 to wysokość zdjęcia.

Dla mnie najprostszym sposobem wstawienia zdjęcia skądkolwiek jest poniższy sposób, szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się, żeby gdzieś to nie działało, poza stronami gdzie nie da się kliknąć w zdjęcie prawym myszy, ale od dawna nie trafiłem na taką stronę ;) :

Obojętnie gdzie i na jakiej stronie mając jakiś obrazek, klikamy w niego prawym myszy i dajemy jak na poniższym zdjęciu:



W niektórych przeglądarkach to się inaczej nazywa, w chrome, jest to "otwórz grafikę w nowej karcie"

Po czym otwiera nam się sam obraz w nowym oknie/karcie, kopiujemy link z paska adresu, jak poniżej:



I wstawiamy pomiędzy znaczniki img na forum, czyli można jak poniżej, klikasz w img:



Wklejasz w pole które Ci wyskoczy, skopiowany z paska link:



I klikasz ok i masz go w oknie odpowiedzi:



Obojętnie jak duże jest zdjęcie, forum pomniejszy je automatycznie, byle nie wklejać zdjęcia jedno obok drugiego, tylko musi być jedno pod drugim. ;)

Tą operacje idzie trochę skrócić, o jeden krok, ale te rozwiązanie, jest bardziej uniwersalne, że tak powiem. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-13, 15:59, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-13, 19:55   

Vision napisał/a:
Obojętnie gdzie i na jakiej stronie mając jakiś obrazek, klikamy w niego prawym myszy i dajemy jak na poniższym zdjęciu:

Obrazek

W niektórych przeglądarkach to się inaczej nazywa, w chrome, jest to "otwórz grafikę w nowej karcie"


Nie do końca tak jest.
Jak klikniesz w miniaturę (n.p. w google plus) to owszem, pokaże się ale miniatura i adres też będzie miniatury. Taka sama sytuacja jak adres z przeglądanego zdjecia w Picassie, adres większego rozmiaru uzyskasz gdy otworzysz zdjęcie w większym rozmiarze.
Trzeba otworzyć zdjęcie w oryginalnym/lub takim jak chcemy rozmiarze i wtedy pobrać adres.
Ta sie to zrobić zarówno w Picassie jak i Google Plus.

Cytat:
U mieciura są w ogóle dziwne linki, bo on nie ma w tych linkach tego co piszesz tylko jego link wygląda tak: (to chyba efekt tego google+)


Przyjrzałem sie, to adresy z G+, u mnie na koncie są tak samo podawane h i w.
Ale to bez różnicy, to właśnie pokazuje, że adres zawiera rozmiar zdjęcia którego adres się kopiuje. Czyli jak n.p. z miniatury to małe rozmiary, jak z powiększenia to duże.

A że forum automatycznie pomniejsza to świetnie :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-13, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 20:00   

Piotrek napisał/a:
Trzeba otworzyć zdjęcie w oryginalnym/lub takim jak chcemy rozmiarze i wtedy pobrać adres.


No właśnie dokładnie to miałem na myśli, dlatego na moim screenie, nie robiłem tego z miniatury, tylko z obrazka który już otwarłem w picasie i jaki chciałem uzyskać na forum. I tak jest jak piszesz, w jakim to widzisz na ekranie, w takim Ci wklei. I właśnie mi o to chodziło, żeby nie robić tego z miniatury, tylko już z otwartego obrazka, ale nie musi być przecież na cały ekran. ;) Jak kto woli, a operację idzie skrócić i zamiast "pokaż obrazek" można od razu kliknąć "kopiuj adres obrazka" albo "kopiuj URL grafiki" i w większości przypadków wychodzi na to samo. :ok No i wtedy krok który jest pokazany na drugim zdjęciu odpada całkowicie.

Po prostu nie wytłumaczyłem tego do końca. ;) Po prostu byle nie robić tego z małego zdjęcia czy tam miniatury, a powinno być dobrze. :fajka
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-13, 20:15, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-13, 20:07   

:)
To teraz niech się Mieciur przyzna jak to robi, że robi tak jak robi.
Bo mi rozmiar jego zdjęć nie pasuje ani do Picassy ani do G+, nawet do miniatur na tych kontach. No chyba, że mu wyświetla jeszcze inaczej niż mnie.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-13, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group