Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Filtry

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-08-11, 15:31   Filtry

Była już gadka o filtrach troszkę tutaj

No to niech no mi ktoś zada i poleci jakieś dobre polaryzacyjne filtry 58 i 67 mm (bez tych nakładek i redukcji, tylko oryginalne rozmiarówki) bo ja się połasiłem swego czasu na jakieś chinszczyzny i specjalnie zadowolony nie jestem. Nawet stwierdzam, ze jak wyciągnę sigmę bez filtra to sa lepsze efekty niz nikkorem z filtrem made in hasiok. No ale dałem całe 35 złotych, więc co się dziwić. To tak jakbym kupił buty z decathlonu z waterproofem, wlazł do potoku i udawał zdziwionego, że przemokły.

Konkretne modele, dziękuję z góry.
Tylko poproszę bez przesady z cenami, bo mimo wszystko to tylko hobby a nie zarobkowanie i nie muszę sraczki mieć z tym filtrem. Niemniej czasami jestem zawiedziony efektami, mam wrażenie, ze ten filtr, co mam, pierdzieli mi barwę i ostrość.

oglądałem allegro, tego jest mnóstwo, nie wiem, na co patrzec. w rtv agd mają jakieś hoje w podejrzanie niskich cenach, cholera wie...
Wiz reklamował b+w, sprawdziłem ceny... no kuźwa tysiak za dwa szkiełka, trochę nie warto chyba... jest aż taka różnica? Jakby mi to szkiełko zdejmowało babom ubrania na zdjęciach to bym pomyslał, ale do lasu w beskidach...?
Ostatnio zmieniony przez sokół 2017-08-11, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2017-08-11, 15:54   

Jeśli chodzi o polaryzacyjny, to ja używam Hoya Pro 1 Digital - i raczej nie narzekam. Jest to filtr typu Slim - szczególnie się przydaje przy szerokim kącie obiektywu, bo nie robi winiety. Polary z natury są dość grube, bo to są jednak dwa pierścienie, a przy moich 16mm ten wymieniony daje radę :)


Cenowo to około 175 pln
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 16:20   

No to albo Hoya albo Marumi. Ja bym wziął ten drugi. Oba miałem, wprawdzie w zdjęciach jakichś różnic nie zauważyłem, ale przynajmniej wtedy (5 lat temu). Z Hoya był taki problem, że ten filtr się strasznie ciężko czyściło, wszystko się na nim rozmazywało i był to dosyć powszechny problem i wiele ludzi się na to skarżyło. Teraz może już tego problemu nie ma. W testach wtedy też Marumi wypadało ciut lepiej od Hoya. No i byłem zadowolony, dopóki nie kupiłem B+W. :) No ale z tych dwóch i jeden i drugi będzie dobry, więc możesz wziąć po prostu tańszy i powinieneś być zadowolony. Chociaż miałem kumpla, który kupił i nie był i twierdził, że ten filtr nic nie daje po dwóch latach używania. I się go zapytałem czy próbował nim kiedyś kręcić. Odpowiedział, że nie, bo nie wiedział, że tym trzeba kręcić. :usm

Slima raczej nie bierz jak nie masz obiektywu szerszego niż 18, bo Ci się i tak nie przyda. ;) A mogą wystąpić dodatkowe problemy z samą obsługą ręczną. Chociaż to zależy od filtra i od firmy. W moim np. nie pasował potem oryginalny dekiel na obiektyw z Nikona i był dołączony specjalny do filtra, ale on mnie trochę denerwował. Niby był mniejszy, lżejszy, ale to była taka zaślepka. Niby nie spadała, ale miałem zawsze takie wrażenie, że zaraz ją zgubię, bo jak o coś zahaczę to spadnie. Bywa też tak, że nie ma gwintu, żeby nakręcić na to coś jeszcze, chociaż mi ten gwint akurat nie potrzebny i nawet wolę jak go nie ma. No ale komuś się może przydać. Z drugiej strony zaś jakbyś kiedyś taki obiektyw kupił, to już byś miał w pełni odpowiedni filtr, ale to jak tam kto woli. Ja bym SLIMA nie brał, jakbym nie miał obiektywu, który go potrzebuje. ;)

Wiesio napisał/a:
Jest to filtr typu Slim


A jak w nim jest rozwiązany dekiel? Pasuje standardowy zatrzaskowy z obiektywu, czy Hoya daje jakiś swój i na jakiej zasadzie on działa?
Ostatnio zmieniony przez Vision 2017-08-14, 22:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 16:25   

Ja, w/w temacie wspominałem, że mam Marumi:
http://www.cyfrowe.pl/apa...-67-mm-dhg.html
tu masz 67. Mniejszy będzie tańszy. Też slimka.

B+w są super, też wszędzie zachwalane, ale właśnie ta cena...
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 16:42   

laynn napisał/a:
ale właśnie ta cena...


E tam wcale nie jakaś kosmiczna, 420 zł to jeszcze nie tak dużo. ;)

Mi się marzy któryś z tych...

http://www.singh-ray.com/...ing-polarizers/

Ale 240-270$ (+ wysyłka z USA) na razie nie mam na filtr. ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 17:07   

Vision napisał/a:
A jak w nim jest rozwiązany dekiel? Pasuje standardowy zatrzaskowy z obiektywu, czy Hoya daje jakiś swój i na jakiej zasadzie on działa?

O ile kojarzę, to teraz większość to slimy.
U mnie mam problem założyć zatrzask, trochę jest to wkurzające, ale jakoś to zatykam.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 17:18   

laynn napisał/a:
U mnie mam problem założyć zatrzask, trochę jest to wkurzające, ale jakoś to zatykam.


No i to jest dla mnie właśnie problem, bo potem trzeba uważać jak się to zamyka, żeby deklem szkła z filtra nie rysować, a druga rzecz, to trzymanie tego dekla może być gorsze. Dlatego ja tam wolałem tą zaślepkę, pomimo, że i tak mnie trochę denerwowała. Ale u mnie się w ogóle oryginalnego dekla nie dało założyć, bo był tak cienki, że za cholerę się nie dało tego złapać.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-08-12, 11:14   

No dobra ale faktycznie jest aż taka róznica między tymi marumi czy Hoya, a tymi B+W?
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5468
Wysłany: 2017-08-12, 11:43   

Pierwszy filtr polaryzacyjny jaki miałem to Hoya. Optycznie był dobry, ale potwierdzam to co pisał Vision.
Vision napisał/a:
Z Hoya był taki problem, że ten filtr się strasznie ciężko czyściło, wszystko się na nim rozmazywało
.
Potem kupiłem Marumi i nie miałem już zastrzeżeń. Obecnie mam 3xMarumi, model DHG Super.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-14, 18:41   

Cytat:
No dobra ale faktycznie jest aż taka róznica między tymi marumi czy Hoya, a tymi B+W?


Nie, aż taka to nie. Na pewno nie proporcjonalna do ceny przeszło dwukrotnie wyższej. I to takie tam detale, których i tak większość nie zauważy. ;) B+W, zrobi np. dwa bliki mniej przy zdjęciu pod słońce czy coś w tym stylu, co nie znaczy, że nie zrobi ich wcale.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2017-08-14, 22:10   

Ja używam Marumi DHG SuperCircular PL.D wersja slim z gwintem. Nie mam problemu z zakładaniem oryginalnego dekla obiektywu. Filtr o tyle dobry, że naprawdę trudno go zarysować. Egzemplarz, który posiadam ma już 8 lat i są tylko mikro ryski od czyszczenia. Mam jeszcze jakiś marki Hoya o połowę tańszy normalna tragedia ! Po pół roku nie nadaje się do użytku tak jest porysowany :/

Dam Ci radę... zainwestuj w droższy filtr bo warto i na pewno będzie lepszy... "tanie mięso jedzą psy" :P
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2017-09-06, 21:01   

Mój Hoya faktycznie szybko się paskudzi, natomiast przy robieniu zdjęć faktycznie pomaga i nie żałuję zakupu, ale u mnie rezultaty to już tylko w dół, bo robię coraz mniej zdjęć ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-09-15, 19:28   

Właśnie się szarpnąłem na jeden, na razie na nikkora, jak będę zadowolony to dokupię sobie i na sigmę. Zobaczymy, czy coś się faktycznie zmieni.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-02-22, 14:52   

Za 2 pogan kupiłem sobie na kompakt CPL, nieznacznie poprawia kontrast i przyciemnia mi zdjęcia.
Planowałem robić wieczorne zdjęcia "po sąsiedzku", ale nadal odbija w oknie/szybie/ mój blok. Tak ma być? :rol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-02-22, 20:51   

A kręcisz nim? :lol
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group