Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tatry - szlaki jednokierunkowe - czy to ma sens?

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-01, 18:21   Tatry - szlaki jednokierunkowe - czy to ma sens?

No właśnie... jakiś czas temu zrobili jednokierunkowy fragment OP, w planach chyba jest cała OP, ale czy to ma sens, jak ludzie i tak tego nie przestrzegają?
Niby pomysł wydaje się dobry, bo ma zapobiec tworzeniu się zatorów (zmniejsza zagrożenie) ale zatory tak czy tak się tworzą i tworzyć się będą.

czerwona Ławka - zupełnie bezsensownie (moim zdaniem) jednokierunkowa, od strony Zbójnickiego bez zagrożeń, od Teryho moznaby zejście poprowadzić starą trasą ("rynną")
Nie rozumiem, dlaczego nie puszczą tam dwukierunkówki.

a w ogóle to by sie zabrali za te szlaki, bo w większości to się zasuwa obsuwającym się piargiem, a nie ścieżką.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-01, 18:41   

sokół napisał/a:
jakiś czas temu zrobili jednokierunkowy fragment OP, w planach chyba jest cała OP, ale czy to ma sens

Oczywiście, że ma sens.

sokół napisał/a:
ale zatory tak czy tak się tworzą i tworzyć się będą.

Zatory tworzą się na jednokierunkowych ścieżkach. Pomyśl, co by było gdyby Orla Perć od Zawratu do Koziego Wierchu była dwukierunkowa. Dopiero byłyby zatory. Taka ,,mijanka" na Orlej Perci, zwiększać może ryzyko jakiegoś wypadku.

sokół napisał/a:
czerwona Ławka - zupełnie bezsensownie (moim zdaniem) jednokierunkowa,

Większym bezsensem jest kierunkowość Bystrej Ławki. W przewodniku Nyki napisano, że co prawda, podejście z Młynickiej, zejście do Furkotnej, to wersja jedynie ,,zalecana".
Choć być może obecnie już w formie oficjalnego nakazu. Nie wiem, nie sprawdzałem.

sokół napisał/a:
bo w większości to się zasuwa obsuwającym się piargiem,

Świetnie się na nich ,,lata" np. schodząc z Rohatki na Staroleśną...Lub też z Polskiego Grzebienia w kierunku Zmarzłego Stawu. Lecz w tym ostatnim przypadku, widziałem stosowne środki naprawcze tj. umocnienie ścieżki drewnianymi ,,szynami".
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2013-09-01, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-01, 20:12   

Tępy Dyszel napisał/a:
Pomyśl, co by było gdyby Orla Perć od Zawratu do Koziego Wierchu była dwukierunkowa.


Nie muszę myśleć, szedłem kilkukrotnie właśnie w tą stronę. Czyli drabinka "do góry". Wydaje mi się nawet, że było lepiej.
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 20:13   

W sumie ja tam tylko jeden taki szlak znam na OP, bo na innych nie byłem i tam w sumie ma to sens i jednak czasowo idzie sporo zaoszczędzić, ale też moim zdaniem z powodzeniem szłoby zaraz obok zrobić szlak w przeciwnym kierunku... ;)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-09-01, 20:40   

sokół napisał/a:
Czyli drabinka "do góry".
Łobuz z Ciebie :) .
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-01, 20:49   

Czemu łobuz? Nie rozumiem....
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-09-01, 20:51   

sokół napisał/a:
Czemu łobuz? Nie rozumiem....
No bo szedłeś pod prąd ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-01, 20:52   

Tak, jasne, jednokierunkowość wprowadzili kilka lat temu, a ja tam bywałem jeszcze w zeszłym stuleciu, mój panie....
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 20:54   

W sumie i tak kto chce to chodzi i ma to gdzieś, w tamtym roku jak wchodziłem na Kozi, to schodził stamtąd ojciec z 2 synami, jeden jakieś 10 lat, drugi 5, a jak ktoś im uwagę zwracał, to się oburzał, że kij go to obchodzi...
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-09-01, 20:55   

sokół napisał/a:
jednokierunkowość wprowadzili kilka lat temu, a ja tam bywałem jeszcze w zeszłym stuleciu, mój panie....
Ano chyba że tak. Tak swoją drogą to nikt Ci nie nadepnął na głowę jak byłeś już u góry drabinki? :)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 21:00   

No właśnie, jest sporo jeszcze takich co o tej jednokierunkowości, nie mają pojęcia tak naprawdę. Mi się zdarzyło na żywo co najmniej 3-4 razy, że ktoś po prostu nie widział o tym w ogóle.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-09-01, 21:04   

Mi właśnie jedna kobieta zwróciła uwagę gdy podchodziłem na Czerwoną Ławkę od chaty zbójnickiej pod prąd że to jest szlak jednokierunkowy :rol , a ja jej na to że wiem i że idę tylko do Przełęczy , stara jędza :dev .
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-01, 22:04   

Z Czerwonej Ławki można bez problemu zejść do Dolinki Lodowej przy żlebie po trasie starych łańcuchów nie wchodząc nikomu w paradę, na OP za wyjątkiem drabinki też da się właściwie wszystko ominąć. Powiem tak, jest to zasadne i celowe, ale jak ktoś potrafi, niech idzie jak chce, mniej przeszkodzi innym, niż idący z prądem drewniak-paralita.
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-05, 19:11   

sokół napisał/a:
czerwona Ławka - zupełnie bezsensownie (moim zdaniem) jednokierunkowa


A dwukierunkowa ?
http://www.news.sk/rss/li...-uz-dvojsmerny/
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-05, 22:11   

Bardzo dobrze, że są jednokierunkowe szlaki, bo ja lubię chodzić pod prąd :P a na poważnie jeśli chodzi o Orla Perć, to uważam, że fragment od Zawratu do Koziego Wierchu bardzo dobrze, że jest jednokierunkowy, ale Granatów jednokierunkowych sobie nie wyobrażam. A Czerwona Ławka - mam mieszane uczucia, na pewno robiłyby się straszne zatory, bo już przy szlaku jednokierunkowym trzeba było swoje wyczekać, ale to bardziej ze względu na te długie łańcuchy, niż na ilość ludzi.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group