Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Szlak na 3-4 dni z podopiecznymi

Autor Wiadomość
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
  Wysłany: 2021-11-15, 19:22   Szlak na 3-4 dni z podopiecznymi

Czołem, gapię się na mapę już jakiś czas w poszukiwaniu szlaku, który można pokonać w grudniu z małoletnimi. W międzyczasie bardzo spodobały mi się fotki z relacji tutaj użytkownika z okolicy Rysianki. Piękne okolice i o takie miejsca właśnie pytam. Ale, ale. Wymagania od grupy dostałem: dojazd pkp, na dzień 10-15km do przejścia i najlepiej od schronu do schronu, lub może dwie noce w jednym schronie z pętlą po okolicy. Wiem, że na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi oczywiście, ale proszę może o jakieś wskazówki, która okolica byłaby na takie atrakcje najlepsza? Przyglądałem się Rysiance. Znalazłem dojazd z Katowic do Rajczy, po drodze schron Rysianka i... dalej nic nie widzę. Do następnego jest 7km i dalej nic. Dlatego powierzam swój kłopot radzie ekspertów. Polećcie proszę inną okolicę lub rozwiązanie tu po drodze. Odwdzięczę się (tylko nie pytajcie jak, materialiści). :-o
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-11-15, 19:33   

Rajcza, Rycerka, Wielka Racza, Przegibek, Praszywka czy jak to się zwie i zejście do Rycerki.

Dwa schroniska i kilka szczytów po drodze.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2021-11-15, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-11-15, 19:33   

To może zacznij z Rajczy na Rycerzową --> Krawców Wierch --> Rysianka--> okolice Lipowska, Boracza, jakieś hale --> Pilsko I hale w okolicy.

Tak na szybko, ale ma to chyba sens ;)
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-15, 19:35   

Dzięki, już weryfikuję. Ale nie upieram się oczywiście przy tych okolicach, to może być jakikolwiek inny fajny rejon kraju.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-15, 21:03   

Na Wielką Racze, potem Przegibek lub jak starczy czasu sił Wielka Rycerzowa.

Lub na Rysianke, potem Pilsko i Miziowa. Tylko z Korbielowa potem busem do Żywca na pociąg. Ewentualnie przez Trzy Kopce na Krawców skąd do Glinki i busem do Rajczy na PKP.

Lub z Ustronia przez Czantorię na Soszów. Dalej na Wielki Stożek.
Albo z BB przez Szyndzielnię, Klimczok do schroniska na Błatnej. Z Błatnej przez Brenną i Równicę do Ustronia.

Albo. Z Błatnej przez Salmopol na Skrzyczne.
Ostatnio zmieniony przez 2021-11-15, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-15, 22:22   

Taki lajcik ale ładny:
Z Milówki z PKP zielonym na Boraczą i nocleg w schronisku. 7 km.
Z Boraczej na Rysiankę do schroniska zielonym i wylegiwanie się popołudniowe na hali. Też ze 7 km. Tu można sobie popołudniu wyskoczyć na Romankę na spacerek.
Z Rysianki żółtym do Rajczy na PKP przez ciąg pięknych hal. 13 km.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-11-15, 22:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-11-15, 23:54   

Piotrek napisał/a:
na Boraczą

tak trochę nie w temacie, ale dodam od siebie - o ile uda mu się ze schroniskiem skontaktować. Od kilku dni próbuję tam zaklepać nocleg, ale nie reagują na maile, nie odbierają również telefonów. Schronisko jeszcze stoi?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-16, 13:38   

To ja Ci podsuwam taki pomysł (z działu "inne okolice"):
https://mapa-turystyczna....614/20.73669/12

Albo dowolne wariacje. W tamtej okolicy masz jeszcze bacówkę na Wierchomli - piękne widoki.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-16, 17:14   

Świetnie, dzięki! Przekazuję dalej do konsultacji i dzwonię po schronach. Jeszcze raz wielkie dzięki.
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-16, 17:41   

Z Warszawki do miejscowości Rytro nocny pociąg leci w ok 8h i to bez przesiadek. Na miejscu 5 po ósmej, idealna pora na marsz.
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-17, 09:40   

Jeśli interesuje Cię właśnie ten rejon - to jeszcze jako możliwość noclegu podrzucam http://www.watorowka.pl/#main-section.
Nie byłam tam, ale słyszałam dobre opinie. Choć to zależy też od wymagań tych, co chcą nocować.

Oraz schron na Kordowcu - o ile działa.

I jeszcze tak chodzi mi po głowie - nie wiem, jakie masz doświadczenie w prowadzeniu grup, więc jeśli "się wymądrzam", to wybacz - ale weź pod uwagę, że to już zima i prawdopodobnie będzie śnieg, a więc warunki na przejście mogą być naprawdę różne.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Ostatnio zmieniony przez dakOta 2021-11-17, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-17, 17:22   

A wieczorem robi się ciemno :-o Dzięki za namiar i jak najbardziej wartościowe przypomnienia.
Co do regionu, tak jak wspomniałem, nie upieram się przy niczym. Chodzi tylko o to, by z pociągu od razu zaatakować szlaczek.
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-17, 20:17   

Zaplanowałem 10-11km na cały dzień, to chyba nie jest przegięcie.
Odnośnie wymagań co do noclegu, to tak, ma pewne. Musi być łóżko i toaleta, względnie dodatnia temperatura.
Ostatnio zmieniony przez TripSeeker 2021-11-17, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-18, 13:15   

TripSeeker napisał/a:
A wieczorem robi się ciemno


A dokładniej - po południu. ;P
Tylko to akurat nie jest wielki problem, można iść z czołówkami, a przy śniegu zdarza się, że nawet one nie są potrzebne.


TripSeeker napisał/a:
Chodzi tylko o to, by z pociągu od razu zaatakować szlaczek.


Jakieś 2 godz. od Rytra masz schronisko na Cyrli. Nie nocowałam, ale przechodziłam tamtędy i mogę powiedzieć ze szczerego serca: cool. I opinie od lat świetne krążą o nim. Rewelacyjna kuchnia.
Po nocy w pociągu to chyba będzie dobry moment na dłuższą odsapkę.


TripSeeker napisał/a:
Zaplanowałem 10-11km na cały dzień, to chyba nie jest przegięcie.


Też chyba bym tak planowała... ale ponieważ byłam w różnych warunkach (sławetna noc zaginionych, darkheush - pamiętasz, nie?), w dodatku kilka lat temu nieźle przygotowany (wg relacji prasowych) turysta omal nie zamarzł w paśmie Radziejowej - stąd moja uwaga. Nie da się wszystkiego przewidzieć.

TripSeeker napisał/a:
Odnośnie wymagań co do noclegu, to tak, ma pewne. Musi być łóżko i toaleta, względnie dodatnia temperatura.


To już się dopytasz w samych obiektach. Tam w sumie jest sporo możliwości noclegowych.

Ciekawa jestem, co i jak zaplanujesz - daj znać. No i potem oczywiście opisz cała wyprawę.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-11-22, 19:50   

Plan mamy już wyklarowany. Ciuchcia z Centralnej do Rytra. Stamtąd na Przechybie nocka w schronie. Dalej do Obidzy, nocka na kwaterze prywatnej bo w sumie jako jedyni w okolicy od dwóch dni odebrali telefon. Dalej zielonym do Piwnicznej, tu noclegu jeszcze nie mam, bo to miasto wielu możliwości i czekam na głosy od drużyny zuchów jakie atrakcje ma zawierać nocleg. Dalej przez Przełęcz Bukowinę i Cyrle do Rytra. Tu noclegu nie szukam, bo ciuchcia. Wydaje mi się, że te 10-11km spacerowym tempem za dnia do zrobienia, jeśli nie nastąpi żadna klęska żywiołowa. Wyjścia na szlak planuję 7-7.30. Dobrze kombinuję?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group