Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Piwo...

Autor Wiadomość
Vision

Wysłany: 2013-07-10, 17:47   Piwo...

Pudel nie chce się dublować, to ja na to klasztorne ;)

Profil Facebook

sokół 

Wysłany: 2013-07-10, 18:32   

Ostatnio próbowalem dwóch nowych z tyskiego - ksiązece pszeniczne i ciemne. Dobre, ale rano łeb bolał.
Profil Facebook

lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-10, 19:11   

Nie cierpię piwa brrr ale zdarza mi się podpijać Kolegom. Wyjątek robię dla piw z małych browarów np. miodowe Ciechan. W Bieszczadach nie mamy swego piwa z wyjątkiem piwa sprzedawanego w takiej ponoć kultowej knajpie Siekierezada w Cisnej. Tam mają piwa Siekiereada, jasne i ciemne. Nawet smaczne

Vision

Wysłany: 2013-07-10, 19:14   

A byliśmy tam w tej knajpie w tamtym roku, niestety tylko zjeść mogłem, a o piwie pomarzyć tylko bo akurat autem jechałem, a nie wiedziałem, że tam mają jakieś swoje piwo. Następnym razem sprawdzę...
Profil Facebook

Pudelek

Wysłany: 2013-07-10, 22:00   

sokół napisał/a:
dwóch nowych z tyskiego - ksiązece pszeniczne i ciemne.

one są tak nowe od niemal roku ;)

pszeniczne - moim zdaniem ohydne, jedno z gorszych, jakie piłem pszenicznych. Ciemne nie lepsze, podobnie jak czerwony lager - pierwszy łyk w porządku, ale kolejne coraz bardziej przypominają zwykłego sikacza. W sumie mogłem się spodziewać, że koncerniak nic dobrego i tak nie nawarzy. Choć kosztowałem ostatnio Ksiażęce Korzenne i było ciekawe.

Ostatnie smaczne piwo jakie miało Tyskie w swojej ofercie to było standardowe Książęce, ale niestety - 2 lata temu wycofano to jedyne prawdziwe regionalne piwo tej marki i wprowadzono Tyskie Klasyczne - tego się praktycznie nie da pić :-/

Manek 

Wysłany: 2013-07-10, 22:11   

Pudelek napisał/a:
pszeniczne - moim zdaniem ohydne, jedno z gorszych, jakie piłem pszenicznych.

Pudelek 100% zgody. wszyjscy wiedzom, że pszeniczne to ino ze Niymiec, nojlepiyj Erdinger abo Paulaner.
Pudelek napisał/a:
Ciemne nie lepsze

Niy ma jak niymiecki Bock, abo lepi - Doppel Bock :)

Pudelek

Wysłany: 2013-07-10, 22:18   

Manek napisał/a:
wszyjscy wiedzom, że pszeniczne to ino ze Niymiec

niekoniecznie - Czesi też robią świetne pszeniczne. Z polskich bardzo smakuje mi Pszeniczniak z browaru Amber

bton1 

Wysłany: 2013-07-11, 07:13   

Najlepszy pszeniczniak jak dla mnie (oczywiście oprócz swojego własnego wyrobu :dev ) to Cerna Hora Velen. A z polskich najbardziej mi leży Okocim Pszeniczny.

Odnośnie Tyskiego to masz rację Pudel - dawne Książęce było ostatnim pijalnym trunkiem pod tym szyldem.

Manek 

Wysłany: 2013-07-11, 20:30   

Pudelek napisał/a:
Manek napisał/a:
wszyjscy wiedzom, że pszeniczne to ino ze Niymiec

niekoniecznie - Czesi też robią świetne pszeniczne

Pudelek bija sie w pierś - mosz recht. Zapomniołech, że mi bardzo smaczy pszeniczne z Primatora z Nachoda :)

buba 

Wysłany: 2013-07-12, 21:56   

a to jest moje ulubione piwo ktore ostatnio udalo mi sie kupic nawet w Oławie :D

Caly barek zapchany bo jak zamawiaja to minimum 20 sztuk ;)

Mirek 

Wysłany: 2013-07-22, 06:16   

Czytałem pewien tekst o piwie,czy wiedzieliście że piwo które długo stoi w sklepie wraca ponownie do rozlewni w wiadomym celu?Poczytajcie bo ja naiwny myślałem że tak nie jest.

1. Piwo "zwracane" z puszki. Nie wiem czy wiecie ale piwo które nie schodzi z półek w sklepach wraca do rozlewni i ponownie jest "pakowane" w puszki. Ciekawym jest to, że same browary nas o tym rzekomo informują. Subtelnie bo subtelnie ale jednak. Jak więc poznać czy piwo z puszki jest świeże czy nie? Otóż gdy piwo jest wtórnie zlewane na spodzie puszki jest subtelny znaczek postaci błahej kropki (w różnych kolorach u różnych browarów - czarny, czerwony, zielony, czerwony itp.). Dodatkowo ilość kropek informuje o tym ile razy dane piwo wracało do rozlewni. W przypadku butelek jest podobnie. Ale tutaj sami pogłówkujcie co jest takim znaczkiem

Piotrek 

Wysłany: 2013-07-22, 07:02   

O w morde, a ostatnio na Rohaczach kumple się zastanawiali po co są te kropki na spodzie puszki :lol

Mirek 

Wysłany: 2013-07-22, 07:14   

Miałem inne pomysły na temat tych kropek,myślałem o kolejnym żywocie puszki.

Dobromił 

Wysłany: 2013-07-22, 07:15   

mirek napisał/a:
myślałem o kolejnym żywocie puszki.

Live After Death

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.

Mirek 

Wysłany: 2013-07-22, 10:05   

Odpowiedz do tematu