Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Szczawnica urlopowo.

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-23, 09:38   Szczawnica urlopowo.

W Szczawnicy byłem dwa lata temu, oraz miesiąc temu.
Ale zaraz po tym jak zamieszkaliśmy z moją żoną, również pojechaliśmy na nasz pierwszy urlop, właśnie do Szczawnicy.
Za blogiem :
Pierwszy raz w Szczawnicy byłem w październiku (to był 2007rok). Było zimno. Wyjątkowo nieprzyjemnie. Ale wtedy pierwszy raz i jedyny popłynąłem na tratwach spływem Dunajca. Dawno, dawno temu w ciepły październikowy weekend odwiedziłem ze znajomymi Pieniny (to zaś 2003, albo 4?), niestety tamtego roku pogoda nie dopisała (tego 2007mego) . Za to po kolejnych kilku latach gdy we wrześniu zawitałem do Szczawnicy, to pogoda dopisała niesamowicie. Tym razem to 2011rok.

(...) W pierwszy dzień to dojazd, więc pominę tu tę część.
Dzień drugi - na szlak.
Drugiego dnia planujemy przejść się po szlakach.
Ruszamy do przeprawy przez Dunajec, skąd startujemy w górę.


Przeprawa za nami, teraz do góry:


Mimo dość ostrego podejścia szybko osiągamy odejście na Sokolice, a że jesteśmy jeszcze dość wcześnie, to pan z parku dopiero się rozkłada i nie pobiera od nas opłaty, Uradowani tym faktem idziemy podziwiać widoki:


Jak chcecie się dowiedzieć, co było moim zdaniem daniem głównym (górskim, bez głupich skojarzeń :rol ), to zapraszam na bloga:
https://mniejszeiwiekszeg...a-urlopowo.html

Na zachętę zdradzę, że właśnie ten drugi dzień jest opisany, reszta tylko wspomniane gdzie szliśmy i kilka zdjęć, zapraszam :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-23, 10:58   

Fajne klimaty, tereny zacne i lubiane, chętnie wracamy z resztą ty również jak widać ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-23, 11:50   

Muszę jeszcze poznać Małe Pieniny, to przyznam się, ale tam mnie nie widziano, poza Holoami i Białą Wodą...ale jakby mi się ktoś kazał spytać o najpiękniejsze góry, to Pieniny mają szanse ten termin u mnie uzyskać. Szkoda też, że nie mam zdjęć z tego wypadu pierwszego na Trzy Korony...ech kolory wtedy miażdżyły...
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-23, 12:43   

Pieniny bardzo lubię, choć akurat Trzy Korony są jednym z mniej ciekawych pienińskich miejsc, do tego są mocno zatłoczone. Jeśli nie byłeś w Małych Pieninach, to koniecznie to nadrób. Rejon Jaworek to dla mnie jedno z piękniejszych miejsc w polskich górach.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-23, 13:39   

Trzy Korony są atrakcyjne na pierwszy raz. Widoki z nich też są super. Pewnie z dzieckiem na nie wejdę, choć mnie samego interesują tereny już poza Pieninami Właściwymi.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-23, 18:41   

Kapliczka w Jaworkach zdecydowanie ładniejsza z gontem. Teraz to paskudztwo sztuczne.
Początek to same pienińskie hiciory. Ale, jak pisał Sebastian (i Ty wspominałeś) warto w Małe Pieniny podreptać. Spodoba Ci się na pewno, bo lubisz otwarte przestrzenie (jak na Słowacji).
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-23, 22:06   

Wiem, że mi się spodobają, widziałem zdjęć sporo :)
Choć na Perć bym wrócił...
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-03-23, 22:15   

Perć fajna, ale Trzy Korony nudne i przereklamowane, Pieniny to są fajne z daleka, ewentualnie z dołu. Ewentualnie słowackie bądź Małe Pieniny, to tak, ale Trzy Korony... jakoś korony to mi się z wirusem kojarzą. :o-o
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-23, 22:19   

Trzy Korony...dla dzieciaków, to będzie frajda. Ja sam, nie wiem czy bym się zdecydował powtórnie samemu. Zresztą moje plany na te rejony pośrednio znasz.
Choć pamiętam, że wejście od Sromowców wiodło fajnym wąwozem? No cóż, początek tej wycieczki z 15 lat mało kojarzę...w aucie z kumplem nieźle tankowaliśmy :D Piska z pepsi wchodziła, aż miło :D
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-24, 06:56   

Te trzy Korony nie są takie złe i zimą i latem, choćby sam wąwozu o którym Laynn wspomniał i w sumie szczyt też niepowtarzalny, a podczas burzy to dopiero może być wesoło :lol ;)
Dzieciaki na pewno docenią, choć młoda pamiętam że się bała być na szczycie :P
Napewno wolę iść przez Homole na Wysoką i przez Durbaszką na Palenice.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-03-24, 18:34   

laynn napisał/a:
... dochodzimy nieco ponad bacówkę, w której można zakupić serki i inne regionalne produkty. Dziś wiem, że niewiele brakło do granicy, a szkoda, bo widoków mamy trochę mniej, choć równie piękne.


Dalej jest mniej więcej tak.




































 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-24, 18:45   

Sympatycznie, też chętnie się tam wybierzemy :)

Uświadomcie mnie, to jest po Słowackiej stronie?

Wrzućcie jakąś mapkę :D
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-03-24, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-24, 18:52   

Nie, po polskiej, ale wzdłuż granicy. Wrzucę niedługo relację też z fragmentu tego szlaku.
Tu masz mapkę. Start w Jaworkach, potem niebieski, zejście przez Palenicę (choć można inaczej).
https://mapa-turystyczna....016/20.50238/14
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2020-03-24, 18:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-03-24, 18:52   

Adrian napisał/a:


Uświadomcie mnie, to jest po Słowackiej stronie?

Wrzućcie jakąś mapkę :D


Od Przełęczy Rozdziela szlakiem granicznym (niebieski) przez Watrisko pod Wysoką.
Dalej bezszlakowo do Jaworek.

https://mynaszlaku.pl/wp-...01/gsbsmapa.jpg
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-03-24, 18:55   

Wysoką warto odwiedzić i latem i w śniegu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group