Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sylwester w Zakopanem - dyskusja

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-14, 21:46   

dakOta napisał/a:
Wiesz, zwykle tego typu informacje to mechaniczny przedruk notki od organizator/twórcy/autora - zależy, czego to dotyczy. Stąd mój wniosek, że to jednak poszło z TVP, a pani rzecznik TPNu jeno posłała dalej.
_________________


Zazwyczaj to ja zawsze sprawdzam, takie informacje zanim cokolwiek napiszę. bo potem wszyscy to podchwytują i zaczyna się jechanie, często na kogoś, kto nie ma nic z tym wspólnego ja np. w tym temacie... ;) Ale, że pasuje to pod ich podglądy i upodobania to fajnie się jedzie... ;)

Piotrek napisał/a:
i nie widzę do potańcówek lepszej muzyki.


O widzisz i to jest sedno sprawy, do potańcówek, przynajmniej w naszym kraju lepszej muzyki nie ma i takie są fakty. Ciężko wg mnie się temu dziwić, bo nie wyobrażam sobie ludzi bawiących się przy wg wielu opinii ambitnych piosenkach o trudach i bolączkach tego świata... raczej wolą prostą i radosną muzykę... te bolączki mają na co dzień... ;) Ale akurat tak się składa, że sam jesteś Piotrek jednym z tych co ocenili górali z Zakopanego i ten region Polski, jako prymitywów i zacofanych ludzi i to chyba nawet właśnie w tym temacie... Bo górale to tylko dutki itp. Polecam się Ci tam przeprowadzić, znaleźć normalną pracę i zobaczysz czy to takie proste i oczywiste... Sam wielokrotnie chciałem i nawet o tym marzyłem... i wychodzi mi na to, że albo zostanę kasjerem w Biedronce czy tym podobnym sklepie, albo sam zostanę tym bezlitosnym góralem zdzierającym te dutki z biednych turystów...

Swoją drogą, akurat Zakopane jest jedną z najtańszych miejscowości pod tym względem turystycznym, polecam pojechać do Wisły czy Karpacza... uwierz mi, że tam są ceny duże wyższe niż w rejonie Zakopanego, ale tak się przyjęło, że Ci górale to tylko dutki z turystów wyciągają, a o takiej Wiśle czy Karpaczu nikt nie wspomina... ;) Bo tam tych złych prawdziwych górali nie ma... ;)

Piotrek napisał/a:
Co do skoków narciarskich na Krokwi - decybeli nie mierzyłem, ale zakładam że konkursy skoków emitują ich znacznie mniej niż typowy koncert z mega nagłośnieniem.


Ja zakładam jednak inaczej, że jest ich sporo więcej, krzyki ludzi, trąbki itp. poza tym to impreza kilkudniowa i jednak póki co bliżej parku. Sylwester to impreza kilkugodzinna i jednodniowa. Poza tym tak na prawdę, mnie to nie rusza, wg mnie każdego dnia większą krzywdę tym "biednym" zwierzakom robią codzienni turyści przez cały rok, ale to przecież takie szlachetne tą turystykę po górach uprawiać, więc nikt się tego nie czepia... :DD Lepiej zwalić na te 10 godzin, na Równi Krupowej 31 grudnia, a ten cały rok jakoś umknie uwadze... :DD

Prezes napisał/a:
Nikomu nie bronię żreć nawet silikonu z tubki, jeśli mu smakuje, ale niech nikt mi nie każe mówić, że silikon jest pyszny.


Prezesie, to nie chodzi o to, co jest bardziej ambitne i co komu smakuje. Nawiązałem tylko do oceniania ludzi przez to co czego słuchają... Z z punktu widzenia technicznego muzyka to tylko dźwięki, które albo trafiają w ucho albo nie... Ja np. nie zwracam uwagi w ogóle na tekst piosenki, tylko na to czy mi coś podejdzie pod ucho czy nie, czy przez to jestem pustym człowiekiem czy wieśniakiem? Wg wielu opinii z tego forum to tak... :)

Muzyka na zlotach też jest prosta i jest powielanie jakichś dzieł i nikomu to nie przeszkadza i prawidłowo... Nie wiem też czy ktoś z Was w ogóle kiedyś tworzył muzykę, ja tworzyłem, nawet jeden kawałek wydałem i na nim zarobiłem... I z punktu widzenia technicznego mogę powiedzieć tyle, że nawet ta dla Was pusta muzyka, zajmuje czasowo tyle samo zaangażowania i poświęcenia, a czasem i nawet więcej niż ta mega wg Was ambitna i tej co słuchacie... :)

laynn napisał/a:
Podobnie jak Piotrek przy disco polo potrafię się świetnie bawić, z doświadczenia to raczej osoby nie słuchające metalu mają problem bawić się przy muzyce cięższej.


Nie chodzi o to, przy czym kto lubi się bawić, chodzi mi o samo zdanie i ocenianie kto przy czym lubi bawić... i czucie się zajebistym, bo słucham i bawię się przy czym innym... Uwierz mi, że mam mnóstwo znajomych bawiących się przy prostej muzyce, ale nie słyszałem od nich opinii, że metale są blee, czy ludzi słuchających i bawiących się przy innej muzyce... A tu na forum, jednak widać taką lekką pogardę dla tych prostych ludzi, wystarczy pierwszy post Dobromiła na ten temat, albo kiedyś komentarze w SB pod postem Urwisa, który wrzucił kawałek Sylwii Grzeszczak... Po prostu chodzi mi o ocenianie ludzi przez to czego słuchają... Niech sobie słuchają czego chcą i bawią się przy czym chcą... :DD To na prawdę nie Wasz interes kto co lubi i czego słucha i na podstawie tego nie powinno się oceniać ludzi... tyle i aż tyle... :DD
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-14, 22:05   

Vision napisał/a:
bo nie wyobrażam sobie ludzi bawiących się przy wg wielu opinii ambitnych piosenkach o trudach i bolączkach tego świata...

No cóż, czyli moje towarzystwo z czasów licealnych i studiów, to były dziwaki. Bo 90 % muzyki, to był metal, rock itp. Np przy Doorsach się świetnie tańczy, a jaka impreza potrafi być przy "child in time" Purple...
To, że Ty nie bawisz się przy ambitnej muzyce, nie oznacza, że się nie da.
Oj prawie Twoimi słowami Ci przyganiłem ;)

Vision napisał/a:
Uwierz mi, że mam mnóstwo znajomych bawiących się przy prostej muzyce, ale nie słyszałem od nich opinii, że metale są blee, czy ludzi słuchających i bawiących się przy innej muzyce...

Hmm, a ja nieraz słyszałem różne teksty, po mordzie też mi się za muzykę zebrało.
No ale zapomniałem, że Vision = wszystko wie. A inni są ble.

Oj Robert, zjedz snickersa ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-12-14, 22:18   

Oj, nie zamierzam się tam przeprowadzać ani tym bardziej użalać na mieszkańcami Zakopanego. Tak samo jak oni z pewnością nie użalają się nade mną. A opinia zazwyczaj nie powstaje w wyniku fantazji lecz różnych okoliczności z jakimi się człowiek spotyka w miastach/miejscach/okolicach, różnymi sytuacjami jakie wpływają na ogólne wrażenie. Tutaj nie ma miejsca na "przekonanie się" jakimiś argumentami ;) bo każdy swoje wrażenia i wspomnienia posiada.

Co do muzyki (a widzę, że lyann już napomknął) to wyobraź sobie, że swoje z racji słuchania takiego, a nie innego gatunku przeżyłem. Więc weź zjedz.. snickersa :-)
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-12-14, 22:21   

Vision napisał/a:

Ja zakładam jednak inaczej, że jest ich sporo więcej, krzyki ludzi, trąbki itp. poza tym to impreza kilkudniowa i jednak póki co bliżej parku.


70 db (2002.01.30) było ....
https://zakopane.naszemia...i/ar/c2-5479387

....przed odkryciem wynalazku wuwuzeli.
https://natemat.pl/228417...mnu-w-zakopanem
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2019-12-14, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-14, 22:25   

laynn napisał/a:
No cóż, czyli moje towarzystwo z czasów licealnych i studiów, to były dziwaki. Bo 90 % muzyki, to był metal, rock itp. Np przy Doorsach się świetnie tańczy, a jaka impreza potrafi być przy "child in time" Purple...
To, że Ty nie bawisz się przy ambitnej muzyce, nie oznacza, że się nie da.
Oj prawie Twoimi słowami Ci przyganiłem


Laynn, widzę, że mnie kompletnie nie rozumiesz... Ja nie uważam nikogo za dziwaków i nawet o tym nie pisałem. Każdy się bawi przy tym co lubi. Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o samo ocenianie ludzi... Na prawdę tego nie rozumiesz? Sam jesteś jednym z tych co pod takim disco polo czy pod inną muzyką nie trafiającą w Twoje gusta wyraża te jednak negatywne komentarze... Chodziło mi o większą otwartość z Twojej strony na ludzi lubiących co innego... I nie obchodzi mnie to,, że czujesz się jakoś gorzej bo słuchasz innej muzyki muzyki niż większość Polaków. Ja też takiej słucham i nie czuję się jakoś specjalnie uciśniony z tego powodu... Ale jak Polacy lubią bawić się przy czym innym to ich sprawa, chwała im za to... :)

laynn napisał/a:
Hmm, a ja nieraz słyszałem różne teksty, po mordzie też mi się za muzykę zebrało.


Też słyszałem różne teksty, za moją muzykę. Widzisz, tutaj na forum masz akurat lepiej ode mnie, bo Twoją muzykę, sporo ludzi akurat tutaj lubi. Mojej nie lubi akurat zupełnie nikt. Może jedna osoba by się znalazła, ale póki co nie znam żadnej... Czy to powód, że bym tych ludzi uważał za gorszych? Po prostu spływa to mnie... I nie mam zamiaru się wyżywać na ludziach słuchających czego innego... ich sprawa... Też się w życiu nasłuchałem, że ta niby moja muzyka to tylko jakieś tablety i jakaś jazda na wspomaganiu, ale mam to w dupie... I nie zamierzam w ramach odwetu jechać po innej muzyce... A Ty widzę jednak masz z tym trochę problem... ;) Po prostu uszanuj innych decyzję, nawet jak są w tej większości.., :-)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-14, 22:31   

Piotrek napisał/a:
Oj, nie zamierzam się tam przeprowadzać ani tym bardziej użalać na mieszkańcami Zakopanego.


Rozumiem Piotrek, nie zamierzasz... ale napierdalać na górali, że się zacofani już bez przeszkód Ci przechodzi... :) Typowe polskie rozumowanie... nie zamierzam, nie doświadczam... ale sobie na nich ponapierdalam... a co mi tam... :usm
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-14, 22:40   

Vision napisał/a:
Zazwyczaj to ja zawsze sprawdzam, takie informacje zanim cokolwiek napiszę.


Brawo Ty. Najwyraźniej należysz do chlubnych wyjątków. I tak trzymaj.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-12-14, 22:43   

Vision napisał/a:

Rozumiem Piotrek, nie zamierzasz... ale napierdalać na górali, że się zacofani już bez przeszkód Ci przechodzi... :) Typowe polskie rozumowanie... nie zamierzam, nie doświadczam... ale sobie na nich ponapierdalam... a co mi tam... :usm


Wodzu, ale trochę sie zapędzasz. Za bardzo wyolbrzymiasz i stwarza to wrażenie jakbym codziennie na nich nawalał.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-12-14, 23:02   

Piotrek napisał/a:
Vision napisał/a:

Rozumiem Piotrek, nie zamierzasz... ale napierdalać na górali, że się zacofani już bez przeszkód Ci przechodzi... :) Typowe polskie rozumowanie... nie zamierzam, nie doświadczam... ale sobie na nich ponapierdalam... a co mi tam... :usm


Wodzu, ale trochę sie zapędzasz. Za bardzo wyolbrzymiasz i stwarza to wrażenie jakbym codziennie na nich nawalał.


Co drugi dzień również nie powinieneś nawalać.

Czy u Was w Siennej odbywają się Marsze Równości ?

A w Zakopanem się odbywają.

http://24tp.pl/n/59814
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-14, 23:09   

Vision napisał/a:
Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o samo ocenianie ludzi... Na prawdę tego nie rozumiesz?

Ale ja oceniam ludzi, za to jakimi są, w śród moich dobrych znajomych (obecnie, ale to przez doświadczenie życiowe i wspólne przejście wspólnych problemów) mam ludzi nie tylko słuchających metal (wrzućmy tu do tego wora muzykę nie disco [ogólnie]). Z nimi imprezujemy, bawimy się i spotykamy. Ba świetnie sobie w żartach docinamy na swoje zainteresowania i się z tych żartów śmiejemy.
Vision napisał/a:
Po prostu uszanuj innych decyzję, nawet jak są w tej większości.

Dla mnie niech każdy słucha swojej. Nie wiem, za co teraz tak piszesz, bo (może się mylę) ale poza docinkami Ceprowi, to chyba nikomu nie napisałem, że wrzuca coś i tu jakoś komuś dociąłem. Niestety, ale przez Waszą decyzję (adminów) nie jestem w stanie sprawdzić, bo nie mam dostępu (to moja decyzja) do tematu, gdzie muzyka była wrzucana.
(Niby byłem za takim wydzieleniem tematów nie górskich, tych powodujących największe emocje, czyli polityka itp, ale uważam, że wrzucenie całego tematu do specjalnego dostępu, to spora przesada, ale to tylko uwaga na boku, jednak nie zamierzam do tego pokoju wstępować).
Napisałeś, że
Vision napisał/a:
nie wyobrażam sobie ludzi bawiących się przy wg wielu opinii ambitnych piosenkach o trudach i bolączkach tego świata...

a ja sam się bawiłem, tańczyłem ( o np przy No Women no Cry Boba się świetnie tańczy, albo przy balladach gunsesów) i znam wiele osób, które się świetnie bawią przy takiej muzyce.
Ja zaś mogę powiedzieć, że osoby chodzące na disco (techno, disco polo itp) np, moja żona, która w sumie disco nie słucha, nie chce, nie umie się bawić przy metalowych potańcówkach. Gdzie nie leci Death Metal, a rock z balladami metalowymi, więc napisałem, że chyba jesteśmy dziwakami. Ba, właśnie za moich czasów młodzieńczych to nas, osoby, które swoim wyglądem przypominały punków, metali gonili i to często nie skini a często kolesie, którzy chodzili na disco. Ale ok, co do Twoich słów:
Vision napisał/a:
nie wyobrażam sobie ludzi bawiących się przy wg wielu opinii ambitnych piosenkach

chciałem Ci tylko napisać, żebyś sobie wyobraził, że się da.
A nigdzie nie napisałem, że przy Twojej muzyce to się nie da, że Twoja muzyka jest jakaś be, czy inna. Ja napisałem, tylko, że błędnie uważasz.
Vision napisał/a:
I nie obchodzi mnie to,, że czujesz się jakoś gorzej bo słuchasz innej muzyki muzyki niż większość Polaków.

Ależ ja się nie czuję ani gorzej, ani lepiej. Czuję się zwyczajnie.
Vision napisał/a:
A Ty widzę jednak masz z tym trochę problem...

Gdzie? Zacytuj mi mój problem. Bo może rzeczywiście czegoś nie dostrzegam.
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-14, 23:10   

telefon 110 napisał/a:


Czy u Was w Siennej odbywają się Marsze Równości ?

A w Zakopanem się odbywają.

http://24tp.pl/n/59814


Marsz Przeciw Przemocy i Marsz Równości to chyba nie to samo?

Marsz Równości i marsz na Równi (Krupowej) też raczej nie.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-12-15, 01:44   

Co Wy bierzecie? Ja też chce....
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-12-15, 08:27   

Mam wrażenie, że ogólna ocena sylwestrów w Zakopanem bierze się nie tyle z gatunku granej tam muzyki, co jednak z niektórych twardych faktów towarzyszących tej dostojnej imprezie. Zaszczane czy zarzygane ulice, bramy i klatki schodowe (o ile niesłuszne media znów nie kłamią) nie towarzyszą raczej wydarzeniom specjalnie kulturalnym.
Ale jakoś bardzo to nie odbiega od np. wspomnianego konkursu skoków - miałem wątpliwą przyjemność przechadzać się ulicą w towarzystwie publiki wracającej z zawodów.

Jest to oczywiście wrzucanie wielu ludzi do jednego wora - ale odbiór zewnętrzny tych imprez właśnie tak wygląda.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-15, 08:59   

sokół napisał/a:
Co Wy bierzecie? Ja też chce....

Piłem kolejne piwo od drugiego kolegi. Pychota.

Co do Sylwester vs Skoki.
Skoki są wieczorem, a Sylwester o te kilka godzin dłużej trwa.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-12-15, 09:47   

Cytat:
le napierdalać na górali, że się zacofani już bez przeszkód Ci przechodzi... :) Typowe polskie rozumowanie... nie zamierzam, nie doświadczam... ale sobie na nich ponapierdalam... a co mi tam


Liczę, że Vision sumiennie teraz przewertuje zasoby naszego forum i powyciąga te moje bluźniercze wypowiedzi.
Swoje zdanie na ten temat mam ale nie sądziłem, że wyrażam je jakoś nad wyraz częstą (a raczej bardzo rzadko jak mi się zawsze zdawało) i z jakąś wielka pogardą :o-o .

Jak zobaczę, to uderzę się w pierś, że jestem takim wielkim gnębicielem zakopiańczyków jak wnika z tego co powiedział Vision.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group