Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Syberia ... nasza mała Polska Syberia tuż pod nosem

Autor Wiadomość
FasolaNaSzlaku 

Wysłany: 2019-05-13, 22:25   Syberia ... nasza mała Polska Syberia tuż pod nosem

Po co jechać na Syberię aż do Rosji ... jak wystarczy podjechać do Milówki i wejść sobie na szczyt o takowej nazwie . Niezbyt wybitnie wysoki szczyt bo raptem 637 m n.p.m. Lecz raz zarazem jakaś dziwna siła mnie tam przyciąga ... szukam tych pozostałości po okopach i ruinach po niemieckich fortyfikacjach wojennych z czasów II Wojny Światowej . Byłem tam już wiele razy . Z reguły startując z Milówki przechodząc koło pewnego cmentarza żydowskiego .
Tym razem nie tak dawno obrałem za start drogę między miejscowością Szare ,a Laliki (droga równoległa do ekspresówki na Zwardoń )

Wystartowałem w kierunku szczytu Suchej góry sąsiadującej z Syberią . Widoki co najwyżej na otaczające drzewa . Co jakiś czas mogę dostrzec jakieś dalsze widoki

Im bliżej Syberii tym widoczność na inne górki i pagórki staje się znacznie lepsza

Syberia zdobyta można było wracać ... oczywiście nie wracałem tą samą ścieżką , albowiem tam jest tyle ścieżek po drodze i bez problemu da się zrobić pętle :) ...a że nie ma tam oznaczonych szlaków to zabawa jest jeszcze lepsza :)

W drodze powrotnej wstąpiłem na pewną polankę za Suchą górą gdzie roztacza się doskonały widok na Baranią Górę i okoliczne górki

Z polanki miałem już tylko rzut beretem do miejsca w którym auto zostawiłem .

Taki mały spontaniczny wypad po odwiezieniu synka do przedszkola kawałek dalej :)
Profil Facebook

laynn 

Wysłany: 2019-05-14, 07:34   

FasolaNaSzlaku napisał/a:
spontaniczny wypad po odwiezieniu synka do przedszkola

ech, gdybym ja tak miał blisko...
A pokażesz kiedyś nam te pozostałości okopów?

Odpowiedz do tematu