Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sucha Góra i Polana za Suchą , czyli Fasolowa rodzinka na dziko...

Autor Wiadomość
FasolaNaSzlaku 

Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 338
Wysłany: 2020-06-28, 23:07   Sucha Góra i Polana za Suchą , czyli Fasolowa rodzinka na dziko...



Pogoda dzisiaj od rana była fajna , trzeba więc było ten fakt dobrze wykorzystać i wybrać się gdzieś we troje tj.ja ,żona i nasz 5 latek

Sucha Góra w Beskidzie Śląskim to taka niepozorna górka , poza szlakiem . Górka z , której bardzo łatwo i szybko można przejść obok na szczyt o nazwie Syberia :)
Górka można by rzec dla każdego będzie łatwa do zdobycia . Wystarczy się tylko przemóc przed strachem poza szlakowym

Byłem tam już wiele razy . Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .
Tym razem z racji iż byłem z synem , wybrałem opcję pod niego :) Wystartowaliśmy od strony Szarego , z pewnej bocznej drogi , równolegle biegnącej tuż obok drogi ekspresowej .
Szczyt Suchej jest zarośnięty , więc widoki dla większości będą niezbyt zachęcające ...ale za to z tej Polany za Suchą , widoki są rewelacyjne . Dziś były można by rzec wymarzone . Chmury idealnie się wpasowały w kadry :)

Na polanie trawa ciut mokra , szło się więc było rozłożyć przy okazji z kocem i urządzić sobie piknik pod chmurką :) . Trochę też w gałę po graliśmy ...jak i trochę poszwendaliśmy się leśnymi mokro błotnistymi ścieżkami . Ścieżkami na których zostały napadnięte poziomki ...i pożarte :P

Fajnie było , tak "lajtowo" widokowo !

Jeszcze tam kiedyś wrócę zapewne .


Trochę zdjęć

...a tam potem pójdziemy

od góry ; Barania Góra , Wzniesienie Szare , ekspresówka i na dole droga którą przyjechaliśmy

z prawej przyjechaliśmy ...

nasz cel coraz bliżej ...

pogoda dopisuje , więc i widoki dzisiaj fajne


...nawet ten straszny Grojec gdzieś tam widać w oddali

Dawno już się tam nie kręciłem w okolicach Hali Radziechowskiej

gdzieś tam w tej leśnej gęstwinie czasie się Suchej szczyt !

Tymcio Wędrowniczek

a tędy dojdziemy na Syberie !

Tatuś ! Trawa jest za wysoka , pod pachy mnie łaskoczę :haha


Kawałek poniżej szczytu odkryliśmy z synem pewną dziką bazę ... Może to jakaś miejscówka aklimatyzacyjna przed ruszeniem na szczyt ...toż do szczytu jeszcze ze 100m!



W moich fotorelacjach często występują wszelkiej maści naczynia , także i teraz . W roli głównej patelnia !

Po aklimatyzacji ruszyłem z synem na szczyt , żona niestety z powodu temperatury +30'C wymiękła jeszcze przed bazą ...

Na mokro i w błocie , jakoś dotarliśmy na szczyt

potem mogliśmy już tylko świętować nasz sukces !

...ciesząc się jak dzieci

Spotkaliśmy po drodze Myszkę Mickey , tropiącej beskidzkie dinozaury :D

przyszła pora na zasłużoną przerwę na kocyku w Zygzaka McQuinna :D Co po jedliśmy i popiliśmy to już nasza tajemnica :P
Syn rzekł , żebyśmy zagrali w piłkę toż teren idealnie się do tego nadawał . Trawa miejscami po pas , krzywo jak diabli ... toż murawa idealna , a nawet lepsza od tej ze Stadionu Narodowego w Warszawie ... nawet jeden kibic był :D


Po meczu trochę znajomych z Kamesznicy po podglądałem ...co tam robią przy niedzieli



na Żarku coraz wyżej się budują ...


zbliżenie na szczyt Baraniej ...

...i na Hale Radziechowską i okolice

Mała Barania i ...

raz jeszcze Grojec przeklęty

tam było nasze boisko

Baraniej nigdy za dużo

prawie jak na Hali Jaworowej ... drzewko :)

To My Zdobywcy !

Jakiem spoko ziomki , to też poszliśmy na poziomki ...

...taki widoki po drodze ...

Sucha Góra razy dwa na jednym zdjęciu ! tj. z lewej ta w Beskidzie Śląskim , z prawej ta w Żywieckim

Zabawa ... w chowanego

... nie tak dawno byłem na tej drugiej Suchej ...

trochę cienia , trochę lasu ... więcej błota



Odnaleźliśmy kolejną bazę , gdzieś na zejściu w kierunku Nieledwi

...a po chwili poziomki były ... były dobre prosto z krzaczka !


No i żeby nie było standardy ISO GBG w postaci foto zboczenia kwiatkowego musiałem spełnić













... jak i zboczenia fotorobakowego




Jakże zadowoleni , bo zdobyliśmy szczyt ! Mogliśmy pełni optymizmu na przyszłość ...wrócić do domu ,a po drodze w nagrodę jeszcze na lody :D
Ostatnio zmieniony przez FasolaNaSzlaku 2020-06-28, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-06-28, 23:15   

Ładne, widokowe okolice :-) . W dodatku pogoda dziś całkiem przyzwoita, sporo lepiej niż wczoraj.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-29, 22:07   

Fajnie spędzony dzień z Młodym.
Profil Facebook
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-30, 11:29   

FasolaNaSzlaku napisał/a:
Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .



Można z Milówki też wejść na nieco wyższą Suchą górę i byłem pewny że o nią chodzi a tu nie ta Sucha Góra
 
 
FasolaNaSzlaku 

Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 338
Wysłany: 2020-06-30, 16:46   

Gór Ski napisał/a:
FasolaNaSzlaku napisał/a:
Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .



Można z Milówki też wejść na nieco wyższą Suchą górę i byłem pewny że o nią chodzi a tu nie ta Sucha Góra


Na tej drugiej Suchej Górze w Beskidzie Żywieckim byłem także w czerwcu , ale trochę wcześniej :) robiąc wtedy pętle wokół Hali Boraczej . Z Milówki , przez Prusów - Hale Borucią - Dadoki - Polane Cukiernica - Suchą Górę - Milówka

Na pewnym zdjęciu z fotorelacji są nawet widoczne obie Suche Góry :)

Tera wybrałem Suchą ...ale w Beskidzie Śląskim
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime