Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Różne drobiazgi

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-06, 18:12   Różne drobiazgi

Akurat w "Lidlu" jest promocja na takie różne drobiazgi, w tym wkładki do butów z nagrzewaniem.

Zastanawiam się nad kupnem "raczków" na ewentualnie śliskie beskidzkie podejścia.

http://www.lidl.pl/cps/rd...wDetail&id=3507

Czy ktoś używał może coś takiego i czy coś to rzeczywiście daje czy tylko zbędny bajer ?


Poza tym Małgo - za 15 zł są wkładki do butów, jakie sobie kupiłam już dwa lata temu i chwalę sobie.
 
 
Julius 


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 136
Skąd: Tam gdzie góry
Wysłany: 2013-11-06, 18:40   

Basia Z. napisał/a:
Czy ktoś używał może coś takiego i czy coś to rzeczywiście daje czy tylko zbędny bajer ?

Dobry patent na twardy, ubity śnieg i raczej o niewielkim nachyleniu. Częściej używam kolo domu, bo w góry to tylko miniraczki kahtoola.

http://outdoorpro.pl/prod...CFQXHtAodFwoAeg

W terenie górskim są niezastąpione. Obojętnie czy to lód, czy twardy śnieg, tak w podejściu jak i w zejściu, trzymają rewelacyjnie. :)
Ostatnio zmieniony przez Julius 2013-11-06, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-06, 21:59   

ja mam raczki i sa super na oblodzone drogi. Pare razy byla taka sytuacja ze ja sie nie slizgalam w nich wogole a ludzie co szli ze mna w samych butach co chwila bach! i lezeli na ziemi

Co to sa wkladki do butow z nagrzewaniem? brzmi jak cos dla mnie! od zawsze czekam az we wspanialym gorskim sprzecie wynajda przenosny karoryfer! :P albo spiwor na baterie!
Ostatnio zmieniony przez buba 2013-11-06, 22:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-06, 22:24   

buba napisał/a:
ja mam raczki i sa super na oblodzone drogi. Pare razy byla taka sytuacja ze ja sie nie slizgalam w nich wogole a ludzie co szli ze mna w samych butach co chwila bach! i lezeli na ziemi

Co to sa wkladki do butow z nagrzewaniem? brzmi jak cos dla mnie! od zawsze czekam az we wspanialym gorskim sprzecie wynajda przenosny karoryfer! :P albo spiwor na baterie!


Ano znalazłam coś takiego:

http://www.lidl.pl/cps/rd...wDetail&id=3496

Ale nie mam pojęcia jak to działa, czy to tylko gadżet czy faktycznie pomaga zmarzluchom.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-11-07, 21:27   

Basia Z. napisał/a:
Zastanawiam się nad kupnem "raczków" na ewentualnie śliskie beskidzkie podejścia.


nigdy w życiu nie korzystałem z porad forumowych, ale tym razem, patrząc na ofertę i cenę, stwierdziłem, że zaryzykuję :) A że przy okazji idąc do knajpy spotkałem Ecowarriora, to kupiliśmy razem po jednej parze - jak nie będą się sprawować to pretensję do Ciebie :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-07, 21:51   

Pudelek napisał/a:
Basia Z. napisał/a:
Zastanawiam się nad kupnem "raczków" na ewentualnie śliskie beskidzkie podejścia.


nigdy w życiu nie korzystałem z porad forumowych, ale tym razem, patrząc na ofertę i cenę, stwierdziłem, że zaryzykuję :) A że przy okazji idąc do knajpy spotkałem Ecowarriora, to kupiliśmy razem po jednej parze - jak nie będą się sprawować to pretensję do Ciebie :P


Ja tylko pytałam i sama jeszcze nie kupiłam, bo nie zdążyłam i aż do wtorku nie zdążę. :-o
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-11-07, 22:07   

po macaniu wyglądają solidnie - najśmieszniejsze jest, że tam pisze o firmie niemieckiej, ale wyprodukowane w Chinach - to pewnie jak z wszystkimi Mercedesami i BMW (czekam na dyrektywę UE odnośnie procentów wyprodukowania w danym kraju), realnie to wszystko produkt chiński :D

PS>ale jakby co, to po glebie będziemy słać pretensję do Ciebie, bo do kogoś trzeba :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2013-11-07, 22:53   

Raczki noszę w plecaku prawie przez okrągły rok. Są przydatne na mokrych i śliskich stokach beskidzkich. Idzie sie w nich rewelacyjnie. Świat wokoło zjeżdża na dupie (co też jest ciekawe) a ja jak po schodach, bez problemu. Mankamentem jest to, że to wyrób raczkopodobny (mój) z lichej blachy, więc trzeba co jakis czes je prostować i troszkę podostrzyc
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-12, 17:37   

Pudelek napisał/a:

nigdy w życiu nie korzystałem z porad forumowych, ale tym razem, patrząc na ofertę i cenę, stwierdziłem, że zaryzykuję :) A że przy okazji idąc do knajpy spotkałem Ecowarriora, to kupiliśmy razem po jednej parze - jak nie będą się sprawować to pretensję do Ciebie :P


W raczkach to nawet świerzawskie chodniki nie beda ci straszne! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-16, 20:11   

W końcu podczas walki z zaspami pod Zielonym Kopcem poległy moje ochraniacze, wiernie służące prawie 10 lat- miały prawo. Zamki się rozlały na amen.
Dziś zrobiłem obejście po sklepach ze sprzętem i szok, 100zł to minimum :o-o za dość marne, 150-200 za lepsze. To już wolę nowe zamki wszyć w stare.
Ale przypomniałem sobie o sklepie ze sprzętem myśliwski i militarnym :) a w nim trafiłem na całkiem przyzwoite, niemieckie (pewnie i tak robione jak wszystko w Chinach :D ) ochraniacze wojskowe. 65zł.
Tak oto wyglądają
http://military-zone.skle...c-12906001.html
Cóż, co są warte okaże się dopiero w terenie ale już z oględzin ręcznych, próbie przymiarki i wygodzie zakładania wyglądają o niebo lepiej niż n.p. Fjord Nansen za 150zł.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-16, 21:57   

Prawdę powiedziawszy kiedyś zwariowałam i kupiłam sobie bardzo drogie ochraniacze love alpine z jakąś tam wypasioną membraną. Są znakomite ale... tego co to szył obiłabym na kwaśne jabłko. Prują się, rozpadają. Co z tego, że materiał dobry, membrana rewelacyjna, oddychająca jak tego nie można nosić. I to jest coraz częstsza przypadłość markowych ciuchów. Dziś pękły mi spodnie, poszedł szew. Spodnie na mnie za szerokie, które włożyłam na spacer.
Wściekłam się, na pewno więcej nie kupię sprzętu za kilkaset zł. Na wyprzedaży nabyłam za 50 zł ochraniacze regetty. Materiał taki sobie, mambrana jakaś tam, od spodu tworzy się warstewka wody ale chociaż są uszyte normalnie.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-12-16, 22:03   

Piotrek napisał/a:
ochraniacze wojskowe. 65zł.
Tak oto wyglądają
http://military-zone.skle...c-12906001.html


A też mam jakieś wojskowe. Podobne do tych, ale te chyba fajniejsze. Moje straszne źle się zakładają czym mnie strasznie wkur... Poza tym nie są oddychające, więc zawsze mam nogawki mokre, ale są wytrzymałe, więc ogólnie jestem zadowolona. Na zimę w sam raz, ale na lato na pewno zaopatrzę się w krótkie, bo mi te moje za dużo miejsca w plecaku zajmują :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-12-16, 22:58   

Ja mam bardzo duże wymagania w stosunku do ochraniaczy i jak na razie miałam jedną parę, która te wymagania spełniała.
Kupiłam je jak zwykle takie cuda w sklepie z odzieżą używaną za jakieś 10 zł, ale niestety już się podarły. A żadne inne jak dotąd wszystkich tych wymagań nie spełniły.
A mianowicie :
- Zapinane z przodu i to z dołu do góry;
- Zamek zabezpieczony rzepem;
- Możliwość regulacji obwodu na dole i u góry;
- Na dole linka, która jest trwała, można regulować jej długość, nie rozwiązuje się sama i nie oblepia się śniegiem;
- Haczyk do przypięcia do sznurówek buta;
- Niezbyt pancerne,a w związku z tym lekkie.

No i niestety jako ze nie były pancerne to się podarły.
Ale jak trafię podobne to kupię.
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2013-12-16, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-12-16, 23:43   

Basia Z. napisał/a:
Ja mam bardzo duże wymagania w stosunku do ochraniaczy ..


Stuptuty PAJAKA niestety nie kosztują 10 zł :nie
_________________
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-17, 06:40   

Ależ te wszystkie bajery miały moje love alpine. I co z tego? Jakość szycia wyjątkowo kiepska. Mam cichutką nadzieję, że podobnie jak ja ludzie przestaną kupować rzeczy wyprodukowane na wschodzie. Może to coś nauczy producentów i wrócą z produkcją do Europy. Co z tego, że ja oszczędzę dajmy na to 50 zł, skoro kupuję szmelc? Jeszcze na kursie przewodnickim kupiłam sobie bardzo drogie ochraniacze wykonane z cordury. Noszę je nadal na jeżyny, są nie do zdarcia. To był chyba polski producent. Niestety, one zajmują dużo miejsca w plecaku.
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-17, 06:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group