Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spanko- co kto lubi

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-15, 20:25   

Sorry za OT ale jak słyszę "Śląsk" to zawsze wspomina mi się ten fajny kawałek :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-15, 20:29   

Cytat:

Sorry za OT ale jak słyszę "Śląsk" to zawsze wspomina mi się ten fajny kawałek :)


Kurcze! klimat i melodie zupelnie jak z festynow pod Krupskim Mlynem ktore pamietam z dziecinstwa! :D

a ja ze slaskich piosenek bardzo lubie tą
https://www.youtube.com/watch?v=XmdPKXqPGXE
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-04-15, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-04-15, 20:35   

lepsza jest ta :)

https://www.youtube.com/watch?v=4vQPimJFxJk

a moja ulubiona z Kabaretu Rak to Abraham ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hcRWjbLXMXM
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-04-15, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-15, 21:26   

Nie śpiewaliśmy śląskich piosenek na spotkaniu na Potrójnej (czyli tej degrengoladzie), a znam na pamięć (od początku do końca) kilka całkiem fajnych kawałków.

Na przykład tą piosenkę:

http://www.prm-poludnie.p...szymu&Itemid=17

Albo to:

"Wyjołech zza byfyja stary panzerfaust. Od unkla Paula wziołech se giwera w garść.
[...]"

Mi się ten cały temat bardzo podoba, jest wesoły.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-04-15, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2014-04-16, 07:55   

Basia Z. napisał/a:
Mi się ten cały temat bardzo podoba, jest wesoły.


Wesołe jest życie cepruśka.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-04-16, 08:23   

Pudelek napisał/a:
wolałbym te pół stówy zwyczajnie przepić
A jak ktoś nie pije? Każdy pijak to złodziej.
Miałem to napisać wprost, ale myślę sobie, że już odpuszczę degeneracji.
A podobny tekst słyszałem w realu kilka miesięcy temu, ale browary po 8 zeta musiały być kuszące. Nie zapominaj, że gleba też kosztuje nawet 55% opłaty za dwójkę, np. aktualny cennik z Przegibka poniżej.
Edit: A tak masz 2 w 1 - masz ochotę na wyrko, idziesz na wyrko, chcesz glebę, idziesz na glebę
Ostatnio zmieniony przez ceper 2014-04-16, 08:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-04-16, 11:53   

ceper napisał/a:
Każdy pijak to złodziej.

niektórzy mówią, zwłaszcza za granicą,że każdy Polak to złodziej (plus kilka innych określeń)

ceper napisał/a:
ale browary po 8 zeta musiały być kuszące

tam chyba w ogóle nie ma browarów w sprzedaży, tylko sikacze

ceper napisał/a:
Nie zapominaj, że gleba też kosztuje nawet 55% opłaty za dwójkę, np. aktualny cennik z Przegibka poniżej.

fakt, cena gleby w Przegibku nieco wymiata, choć i tak mogli dać wyżej, bo zgodnie z przepisami PTTK gleba może być w cenie najtańszego noclegu. Natomiast ceny pozostałych noclegów (w dwójkach raczej nie sypiam) są przyzwoite...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-16, 16:18   

Fajne te pioseneczki :) , najlepsza o Eryku :ok

Na Przegibku jak widzę nieźle przeginają z ceną za rozbicie namiotu :o-o
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-04-16, 23:24   

Piotrek napisał/a:
najlepsza o Eryku


Erichu :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-17, 19:50   

Ups, cóż za nietakt z mojej strony :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 899
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-29, 20:32   

Kilka dni temu byliśmy z wizytą w Gorcach . Nocleg zabukowaliśmy w bacówce na Maciejowej .
I to był strzał w dziesiątkę :D . Polecam wszystkim :) . Krótka fotorelacja poniżej .


Najpierw pyszne ciacha :)



Całe jedzonko z menu mają pierwsza klasa :) . Polecam ekstraliga górska :) .

Musieliśmy sobie przypaść do gustu bo na koniec właściciele zaprosili nas na pyszny poczęstunek ( za free :D ) , i nawet chcieli żebyśmy zostali na obiad :) , ale cóż obowiązki wzywały ..



Fociła moja siostra ze zdjęcia poniżej :)

Ostatnio zmieniony przez maurycy 2014-04-29, 20:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-28, 00:26   

EDIT: Wydzielone z tematu http://gorybezgranic.pl/c...9,285.htm#39170

ceper napisał/a:
i porównaj to do sali wieloosobowej w schronisku circa 40 zł (WC + prysznic - wiadomo w jakim stanie i czasem w piwnicach, że strach tam iść, nie mówiąc o korzystaniu - fuj, a także kolejkach!) + mizerne śniadanie za 15-20 zł.


mamy tutaj osoby mało doświadczone w górach, ale raczej nawet one nie uwierzą w te bzdurne ceny - no chyba, że nocują tylko w Tatrach, a na śniadanie żrą jak świnia. Nie mierz wszystkich miarą Bełchatowa...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez 2014-10-30, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-10-28, 07:59   

Wiedziałem, że Pudelek zaraz zabierze głos, więc wskaż błąd cen. Zacznę od Stogu Izerskiego (standard lepszy od wielu beskidzkich schronisk), gdzie ceny za nocleg wynoszą 35-55 zł (te za 35 zł = sala 10-osobowa) + pościel i mi na kalkulatorze wychodzi ponad 40 zł.
Mizerne śniadanie: herbata z cytryną (4-5 zł) + jajecznica (8-10 zł z odrobiną kiełbaski w niej). Kiedyś pisałem o Durbaszce - jednym z czystszych schronisk, gdzie zapłaciłem 7 zł za prawie szwedzki stół (dzban herbaty z cytryną, pieczywa 2 rodzaje, wędlina, ser, pomidor, ogórek krojony, serek borowikowy, dżem w słoiku); może miałem farta, bo była tam grupa harcerzy (i harcerek :) ). Wieczorem sympatyczna atmosfera i śpiew przy ognisku, zero alkoholu (nawet sików nie ma).
Nie jadam dużo, wszak w Laworcie miła pani oferowała mi jajecznicę lub parówki na gorąco, za które podziękowałem, wszak przed wyjściem na trasę jadam skromniej, bym nie musiał na szlaku robić tego, czego nie chcę :)
Chyba nawet w beskidzkich schroniskach trudno o nocleg z częściowo podartą pościelą za mniej niż 40 zł (najlepiej w pokoju do 4 osób, bo w sali 10-osobowej, to ludzie się schodzą jeszcze po północy, niektórzy się wiercą, chrapią, a nawet pierdzą, więc o poranku tylko pozazdrościć możliwości opuszczenia obiektu).
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-28, 09:07   

ceper napisał/a:
Chyba nawet w beskidzkich schroniskach trudno o nocleg z częściowo podartą pościelą za mniej niż 40 zł


generalnie, jak większość turystów, pościeli nie biorę (więc ją spokojnie z cennika można odrzucić), a jeśli brałem, to nigdy nie zdarzyła mi się podarta. Chyba cię wyjątkowo nie lubią w tych schroniskach i specjalnie podrzucają jakieś gówna.

A noclegi w zbiorówkach z obiektów, w których byłem ostatnio: Maciejowa - 30 zł, Stare Wierchy - 30 zł, Turbacz - 26 zł, Pasterka - 30 zł, Bereśnik - od 20 zł, Hala Miziowa - 29 zł itd...

ceper napisał/a:
Mizerne śniadanie: herbata z cytryną (4-5 zł) + jajecznica (8-10 zł z odrobiną kiełbaski w niej)

i znowu mierzysz swoją miarę - mi generalnie w zupełności jajecznica z herbatą wystarczy i bynajmniej nie czuję się po tym głodny... mogę nawet zamówić bez kiełbaski i płakać nie będę z tego powodu...

A za cenę jakże klimatycznego noclegu, o którym wspominałeś na górze, to ja mam co najmniej 2 dni w górach. No, ale cóż, jedni jeżdżą pochodzić po górach, inni aby poszukać wypasionego noclegu :-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-10-28, 09:32   

Faktycznie - powinienem zmienić nastawienie nie tylko do noclegów (zawsze przy rezerwacji noclegu podkreślałem: "w jak najmniej osobowym pokoju"). Idę kupić trepy, worek pokutny i za dniówkę przedrepczę od Stogu Izerskiego po Wołosate, zaznając przy tym luksusów i wielu życiowych doświadczeń, potem tylko dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja i co najmniej tygodniowa kwarantanna :)
A przy okazji i parę kilogramów się zrzuci :)

P.S> Mode/admin - proszę przenieść posty do działu "Spanko - co kto lubi"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga