Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spacerek z pieskiem po Taterkach

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5514
Wysłany: 2020-07-29, 10:57   Spacerek z pieskiem po Taterkach

Jak w temacie :)

Miało świecić słoneczko, więc wziąłem sobie urlopik i pojechałem autkiem w Taterki z pieskiem Tobiaszkiem, bo nie wierzyłem w oficjalną propagandę, że drogi dojazdowe zakorkowane, na drogich parkingach miejsca nie ma, kolejki do kasy (nie mówiąc o kolejkach do kolejki), świeży asfalt położony, pełno zamęczonych koników no i jeszcze pandemia.
Oczywiście okazało się, że to tylko fałszywa propaganda!

Pustymi drogami przyjechałem na pusty darmowy parking w Vyšné Hágy. Po chwili byłem na wąskiej leśnej ścieżce - tak tu wygląda szlak. Budził się dzień, rześkość poranka ustępowała nadchodzącym upałom. Absolutna cisza, spokój.



Bez pośpiechu nabierałem wysokości i obserwowałem nasz cel - Kończysta [Končistá] (2537).



Pzejrzystość słaba, ale o poranku jeszcze do przyjęcia. Widok w stronę Niżnych Tatr.



Urzekł mnie Kostolík (2262) w Dolinie Batyżowieckiej.



Rozpoczynam podejście bezszlakowe. Widok na Batyżowiecki Staw.



Dolina Batyżowiecka.



Droga jest dobrze oznaczona kopczykami. Tu taki większy z nich, przeważnie są małe. Czasem widać ścieżkę, czasem jej nie ma. Idzie się bardzo fajnie i bez problemów.



Tobi przodem. Zaciekawiony ogląda okolicę. Bardzo lubi wyjść sobie na jakąś skałkę i patrzeć w dół. Czy to możliwe, ze podziwia widoki? A może wypatruje kozice i świstaki na śniadanie ;)



Gerlach (2655) - król Tatr. Przepięknie się prezentuje z podejścia.



A za nim czasem wyłania się z chmury Sławkowski Szczyt (2452) - pierwsza góra Tobiego w Tatrach.



Na zachodnią stronę też pięknie.



Idziemy bardzo wolno, zdjęć robię mnóstwo. Myślę sobie, ale fajne to podejście, jak dobrze oznaczone i takie w sam raz na spacer z pieskiem. Nie za trudno, nie za łatwo.
No i dochodzimy do miejsca, gdzie już widzę cel, ale zrobiło się jakoś za trudno. No tak, zgubiliśmy się - oczywiście wina Tobiego, bo on prowadził. Kopczyki poszły od zachodniej strony, a my za bardzo trzymaliśmy się grani.
W takim momencie należałoby się wrócić, ale człowiek jakiś głupi jest, szkoda utraty wysokości, widzę, że jakoś przejdziemy, więc próbujemy



No i doszliśmy w końcu do miejsca, gdzie już trzeba się było koniecznie wrócić. Oczywiście, żeby nie wracać się za dużo, wypatrzyłem dojście do kopczyków na skróty i te skróty okazały się tradycyjnie masakryczne. Wiadomo, z psem i z aparatem na szyi się nie poszaleje.



Tak że z przygodami musieliśmy i tak zejść dość nisko, do ścieżki, tylko zajęło to 3x więcej czasu. Ale za to znowu jakieś doświadczenie nabyte. Pokonywanie trudnych miejsc z psem przećwiczone.



Tak teraz wygląda ubite przez piorun Kowadło. Pięknie bieleje w słońcu.



Tobi wyszedł pierwszy i na mnie czeka na górze.



Od strony szczytu Kowadło teraz wygląda tak.



Nie miałem ambicji koniecznie na nie wyjść, ale jakoś tak się przymierzyłem i ani się spostrzegłem i już byłem na górze. Dobre chwyty tam są, od dołu wygląda to gorzej. Trudniej jest zejść, ale wychodząc przygotowałem w głowie plan zejścia i też dało radę.
Tobi Kowadła nie zdobył :( Ale to chyba nawet lepiej, bo o ile wysadzić go tam byłoby dość łatwo, to na zejście nie miałem pomysłu - musiałby tam już zostać.



Piękne widoki z Kończystej, w stronę Wysokiej (2547).



Krywania (2494).



Posiedzieliśmy na górze długo, trzeba schodzić. Planowałem zejść inaczej, po kamieniach, na Stwolską Przełęcz [Lúčne sedlo] (2168). Zejście 400 metrów w dół, nad każdym krokiem trzeba pomyśleć. Po kamieniach lubię chodzić, ale to mnie trochę wykończyło.



Za to Wysoka wyglądała z tej perspektywy przepięknie.



Zresztą jak cała Dolina Złomisk.



A to kolejny cel. Tępa [Tupá] (2285).



Uff... w końcu przełęcz.



Stwolska Przełęcz jest bardzo rozłożysta, idealna na odpoczynek. Poleżeliśmy, pstryknęliśmy fotkę grupową.



No i jazda na Tępą. Okazała się całkiem fajna, skalista.



Tym razem Tobi zdobył kamień na samym szczycie. Za to ja odpusciłem - mamy więc w szczytach remis.



Jest tez miejsce na nocleg. Fajna ta Tępa.



Widok na Popradské pleso.



Schodzimy na Przełęcz pod Osterwą (1966). Znowu szlak, po 8 godzinach bezszlakowego chodzenia. To był mój rekord. Było cudownie!



Spacer magistralą to już takie wyciszenie. Można focić kwiatki.



Niespotykany obrazek - Tobi zmęczony, kładzie się jak tylko się zatrzymam. Pierwszy raz coś takiego widzę.



W planach było na koniec poleżeć nad Batyżowieckim Stawem, ale jak tam doszedłem, to słońce już zachodziło za granią, więc tylko spojrzałem na Gerlach.



I popędziłem w dół.



Wycieczka wyszła 14 godzin. Pogoda trafiona idealnie. Nowe doświadczenia nabyte. Bosko!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2020-07-29, 11:08   

Bardzo ładna wycieczka.

Z Twych zdjęć wynika , że Kowadło zostało bardzo mało uszkodzone. I bieleje jak szkielet :o-o

Tym szlakiem co podchodziliście to szedłem zimą. Nie uwierzycie - był śnieg.

To wczoraj ?

Co kolejnego ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5514
Wysłany: 2020-07-29, 11:11   

Tak, wczoraj.
Nie mam na razie pomysłu na kolejny pozaszlakowy szczyt. Co polecasz? ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2020-07-29, 11:14   

Od poniedziałku mam dwa tygodnie urlopu. Tego , tamtego, Tatry czekają, pomysły są …
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9355
Wysłany: 2020-07-29, 11:15   

Piękne widoki, widok na Wysoką bomba!

Cytat:

Niespotykany obrazek - Tobi zmęczony, kładzie się jak tylko się zatrzymam. Pierwszy raz coś takiego widzę.


Chyba się starzeje ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-29, 11:24   

Nieźle, pozaszlakowo to dobry pomysł na tłumy w Tatrach. Pogoda marzenie, oby tak było w weekend, bo też się w Tatry wybieram, prognoza na razie aż za dobra.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-29, 11:35   

Zdjęcia Gerlacha, Wysokiej, kilku dolin z otoczeniem przepiękne.
Nie ma jednak jaskółki na kowadle, się nie liczy ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2020-07-29, 12:18   

Sebastian napisał/a:
Nieźle, pozaszlakowo to dobry pomysł na tłumy w Tatrach. Pogoda marzenie, oby tak było w weekend, bo też się w Tatry wybieram, prognoza na razie aż za dobra.


Co masz w planach ?

Ja będę chodził po Choczańskich.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-29, 12:54   

Plany nie są ambitne, w sam raz na moje możliwości. Trzydniowiański, Kończysty i Jarząbczy.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2020-07-29, 12:58   

Nie ambitne … :) Z przejściem przez Chochołowską to wyjdzie z 31 i pół kilometra :)

A skończyli już tam remonty ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5514
Wysłany: 2020-07-29, 13:01   

Jak już będziesz na Jarząbczym... podejdź na Raczkową Czubę.
A dystansem się nie przejmuj, konikami sprawę ogarniesz :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2020-07-29, 13:13   

Tylko z Raczkowej nie atakuj Otargańców :)

Dbaj o zwierzaki. Jedź Rakoniem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-29, 14:04   

Pięknie. Aż by się chciało też tak wyrwać...

Cytat:
Niespotykany obrazek - Tobi zmęczony, kładzie się jak tylko się zatrzymam. Pierwszy raz coś takiego widzę.

Zarżnąłeś w końcu psa. Teraz tylko czekać, aż Ci się animalsi dobiorą do d...skóry :-)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-29, 14:19   

Dobromił napisał/a:
Nie ambitne … :) Z przejściem przez Chochołowską to wyjdzie z 31 i pół kilometra :)

A skończyli już tam remonty ?


Na Kończysty jest 24 km i sporo po płaskim Doliną Chochołowską. Jarząbczy to się zobaczy.
Nie wiem, jakoś przejdę przez remonty, ewentualnie wrócę tą samą drogą, przez Kulawiec. Na Polanie Chochołowskiej i tak pewnie będzie gigantyczna kolejka do wodopoju.
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2020-07-29, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5514
Wysłany: 2020-07-29, 14:23   

Piotrek napisał/a:
Teraz tylko czekać, aż Ci się animalsi dobiorą do d...

Może będą chcieli odebrać sierściucha i stanę się celebrytą jak właściciel pumy :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime