Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sokolik i Krzyżna Góra

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-07-23, 13:54   Sokolik i Krzyżna Góra

Dzień 3.

Tym razem deszcz jest od samego rana :( góry sobie darujemy, ale podobno jest w Szklarskiej kilka miejsc w które można iść na spacer …
Zaczynamy od Wodospadu Szklarskiego i Leśnej Huty, troszkę później Skałki Marianki i Krucze Skały :)
Obeszliśmy miasto i zobaczyliśmy miejscowe atrakcje wszystko przed deszczem który poraz kolejny zaczął padać.
























" Siedzimy, nuda, nic się nie dzieje ", zaglądam na pogodę i widzę że późne popołudnie zapowiada się słonecznie i zachęcająco, a że chwilę wcześniej wynalazłem krótką wycieczkę, postanawiamy zwijać manele i ruszamy w drogę, zanim znowu zacznie padać … :/
Rudawy Janowickie, miejsce na mapie nie znane nam wcale, ale w końcu po coś tu jesteśmy, chba właśnie po to żeby zobaczyć to i owo ;)
Po kilkudziesięciu minutach wjechaliśmy na parking równo z pociągiem telexpresu, była 17.00 ;) parking znajduje się na przełęczy Karpnickiej, ruszamy w stronę Schroniska o uroczej nazwie Szwajcarka, dosłownie po chwili jesteśmy już pod schroniskiem i możemy lecieć dalej w stronę szczytu o ciekawej nazwie Sokolik :) jako że wycieczka była spontaniczna, to nie wiedziałem nic, nie widziałem nawet zdjęć ze szczytu, więc kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać :o-o
Przez las zakosami podchodziliśmy w stronę skał, na których zboczach było wielu pasjonatów wspinaczki, chyba że to tylko dzieciaki siedziały w krzaczorach i popijali jabole ;) to jednak byli wspinacze :P
Podchodzimy pod nasz punkt docelowy i naszym oczom ukazuje się piękna solidna skała do której jest przyczepiona fantastyczna metalowa sekwencja schodów krętych i prostych, mimo strachu przed stromymi schodami wszyscy wychodzą na górę ;) a na wierzchołku taras widokowy i to we wszystkie strony świata ! Ach jak tu pięknie !


























Kto by się spodziewał takiej bomby z wycieczki która była tylko szybki wyskokiem za miasto …
Mimo że nie bardzo chciało nam się opuszczać to miejsce, to trzeba było iść dalej bo czekał nas jeszcze jeden szczyt do którego musieliśmy się wrócić, no i jak to tego dnia znowu zbliżał się deszcz :lol
Dochodzimy do skrzyżowania szlaków, gdzie dziewczyny idą w stronę schroniska a ja lecę jeszcze na Krzyżnom Górę, bo tak nazywał się drugi szczyt tej szybkiej wycieczki.
Wierzchołek ciekawie zbudowany, wielki krzyż ogrodzony barierką, samo podejście równie zamotane i nietypowe co reszta ;)
Szybki rekonesans i lecę do dziewczyn, tym bardziej że zrobiło się jakoś ponuro i ciemno.









Dochodzę do moich pań i zaczyna lekko kropić, więc szybkim krokiem zmierzamy do auta zanim mżawka zmieni się w coś więcej …

I taka to była wycieczka.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-07-23, 13:59   

Piękna architektura i ciekawe skałki.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-23, 17:19   

Dopisane, pod młodą. Się jej spodoba!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-07-23, 17:35   

Dwa fajne miejsca w Rudawach Janowickich. Dobrze, że tam pojechaliście.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-07-23, 21:21   

Sebastian napisał/a:
Dwa fajne miejsca w Rudawach Janowickich. Dobrze, że tam pojechaliście.


Czasem spontaniczne wychodzi najlepiej ;)

Miejsce które będąc w okolicy zdecydowanie warto odwiedzić.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-24, 18:59   

Adrian napisał/a:
Zaczynamy od Wodospadu Szklarskiego

Wodospadu Szklarki :)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-24, 19:14   

No i proszę jak to się może dzień ciekawie rozwinąć.
:brawo1 za szybkie decyzje i mobilność :-)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-07-24, 19:29   

włodarz napisał/a:
Adrian napisał/a:
Zaczynamy od Wodospadu Szklarskiego

Wodospadu Szklarki :)


Jakie małe wielkie przeoczenie :ops chyba zasugerowałem się miejscowością :lol dzięki za poprawę.

Cytat:
No i proszę jak to się może dzień ciekawie rozwinąć.
:brawo1 za szybkie decyzje i mobilność :-)


Czasem się uda na farcie ;)
 
 
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2020-07-26, 10:58   

W Rudawach Janowickich jest pięknie, szczególnie jesienią. Moja relacja z wycieczki, październik 2018: LINK, to była jedna z najbardziej kolorowych wędrówek. Sokolik i Krzyżna Góra zachwyciły mnie najbardziej :)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-07-26, 12:02   

opawski1 napisał/a:
W Rudawach Janowickich jest pięknie, szczególnie jesienią. Moja relacja z wycieczki, październik 2018: LINK, to była jedna z najbardziej kolorowych wędrówek. Sokolik i Krzyżna Góra zachwyciły mnie najbardziej :)


Twoja wersja jest troszkę bardziej rozszerzona :lol Kolory bomba!
I widzę że nie tylko ja zbieram drewniane znaczki i metalowe Przypinki :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group