Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królewna Śnieżka i tysiąc krasnoludków

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-02-25, 21:57   Królewna Śnieżka i tysiąc krasnoludków

Śnieżka bywa kapryśna. A zimą nieprzewidywalna. Trzy razy staraliśmy się do niej dobić w śnieżnych miesiącach.



Za pierwszym, po noclegu w Strzesze Akademickiej i wyjściu na grań, zrezygnowaliśmy. Wiatr i mgła, która skutecznie przysłoniła wszystko, skłoniły nas do odwrotu.



Śnieżka po raz drugi przywitała nas podobną pogodą. Tym razem wleźliśmy na szczyt, ale było to wyjście na zasadzie zaliczenia. Zero widoków, wiatr urywający głowę i śnieg zamarzający na włosach i rzęsach.



Za trzecim razem miało być pogodnie. Słoneczna aura, zapoczątkowana wypadem na Halę Szrenicką, miała się utrzymać do kolejnego dnia. Decyzja mogła być tylko jedna –atakujemy szczyt!



A było to (bez dwóch dni) dokładnie rok temu. Bo zima tegoroczna raczej kiepska.

Relacja: http://www.kuzniapodrozy....ar-lucni-bouda/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-02-26, 00:17   

Co tu dużo pisać - ceprowi na Śnieżce to się byki cielą. Bez spinki, cicho i pogodnie - oto kilka fotek: :usmi
2018-12-16 - http://gorybezgranic.pl/c...2505.htm#106308
2020-01-11 - http://gorybezgranic.pl/c...3630.htm#123977

_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9357

Wysłany: 2020-02-26, 05:43   

Taką zimę to chyba każdy lubi :D
Zdjęcie pod tytułem "Czekając na lawinę"



Chętnie bym się wybrał w takich warunkach na Śnieżkę, ale raczej to odległy plan ;)
Fajna relacja!
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8293
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-02-26, 08:01   

Cytat:
Bo zima tegoroczna raczej kiepska.

w Karkonoszach jest, choć tak na oko śniegu jest z połowę mniej niż rok temu. A już w ogóle w okolicach Domu Śląskiego i na niektórych szczytach to ledwie kilka centymetrów, tak, że wystaje droga, ale to wina wiatrów - po prostu wszystko wydmuchuje!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2020-02-26, 11:47   

Zawsze podobały mi się zdjęcia zimowej Śnieżki. Ma w sobie coś magicznego.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-02-26, 20:04   

ceper napisał/a:
Co tu dużo pisać - ceprowi na Śnieżce to się byki cielą. Bez spinki, cicho i pogodnie - oto kilka fotek: :usmi

No cóż, nie ma sprawiedliwości na tym świecie...

Adrian napisał/a:
Chętnie bym się wybrał w takich warunkach na Śnieżkę, ale raczej to odległy plan ;)
Fajna relacja!

Dzięki! Trochę za daleko te Karkonosze od nas, by łatwo można było zimą tam wyskoczyć, ale może się uda (ferie są długie, a w te miałeś urlop, o ile dobrze pamiętam).

Pudelek napisał/a:
Cytat:
Bo zima tegoroczna raczej kiepska.

w Karkonoszach jest, choć tak na oko śniegu jest z połowę mniej niż rok temu. A już w ogóle w okolicach Domu Śląskiego i na niektórych szczytach to ledwie kilka centymetrów, tak, że wystaje droga, ale to wina wiatrów - po prostu wszystko wydmuchuje!

Byłam w styczniu w Karkonoszach i wiadomo, że zima jest, ale śniegu to średnio. I jak piszesz - wywiane fragmenty, gdzie trawa spod śniegu wyłaziła.

Iva napisał/a:
Zawsze podobały mi się zdjęcia zimowej Śnieżki. Ma w sobie coś magicznego.

Mnie chyba bardziej zimowa Śnieżka się podoba niż letnia.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-02-26, 20:28   

Po ostatnich wakacjach w Karpaczu chodzą mi po głowie Karkonosze zimą. Jest tam tak samo pięknie jak na Pilsku :)
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9357

Wysłany: 2020-02-26, 20:29   

Cytat:
Dzięki! Trochę za daleko te Karkonosze od nas, by łatwo można było zimą tam wyskoczyć, ale może się uda (ferie są długie, a w te miałeś urlop, o ile dobrze pamiętam).


Tegoroczne ferie jakoś marnie zostały wykorzystane, ale i zima jest marna ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8293
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-02-26, 21:51   

Wiolcia napisał/a:
Byłam w styczniu w Karkonoszach i wiadomo, że zima jest, ale śniegu to średnio.

ogólnie to jest bardzo zimowo, drzewa białe, czasem zaspy, tylko mam porównanie z tym co było rok temu - wtedy dochodziło do 3 metrów, teraz tak może z metr. Chociaż przy Lucni boudzie znowu było nawiane jak w 2019... No, ale w porównaniu z tym co poza górami to i tak nieźle.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-02-27, 12:40   

Sebastian napisał/a:
Po ostatnich wakacjach w Karpaczu chodzą mi po głowie Karkonosze zimą. Jest tam tak samo pięknie jak na Pilsku
Pilsko jest niebezpieczne, byłem więcej razy latem niż zimą, lecz teraz bym nie ryzykował. Ponoć gubią się tam turyści, schodzą ze szlaku 200m od szczytu i zawracają. To Beskidzki Trójkąt Bermudzki... :zol
Wiolcia napisał/a:
nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
Wiem. Najbardziej szczyściorza zauroczyła zimowa Śnieżka 31 lata temu na biegówkach (studencki obóz narciarski, wtedy byłem prawdziwym romantykiem) czy 5 lat temu - to były zimy i klimat.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-02-27, 12:59   

Wiolcia napisał/a:
Tym razem wleźliśmy na szczyt, ale było to wyjście na zasadzie zaliczenia.
Mam inną filozofię życia: szczytując obowiązki obowiązkami, ale staram się wycisnąć maksimum przyjemności. ;)
Niektórzy cały rok mają Wielki Post - dla nich to czas pokuty i postu. :zol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2648
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-02-27, 17:58   

Trzecie podejście do Śnieżki i w końcu sukces. Ja miałem podobnie, ale ze Śnieżnikiem.
Może teraz to przełamanie złej śnieżkowej passy rozciągnie Ci się na całe Sudety, bo z tego co pamiętam to w Sudetach często miałaś "średnie" warunki. :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-02-28, 14:38   

Pudelek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Byłam w styczniu w Karkonoszach i wiadomo, że zima jest, ale śniegu to średnio.

ogólnie to jest bardzo zimowo, drzewa białe, czasem zaspy, tylko mam porównanie z tym co było rok temu - wtedy dochodziło do 3 metrów, teraz tak może z metr. Chociaż przy Lucni boudzie znowu było nawiane jak w 2019... No, ale w porównaniu z tym co poza górami to i tak nieźle.

Teraz pewnie tak, ale po 15 stycznia ze śniegiem było gorzej. Nawet w Jakuszycach cienko było, dobrze, że udało się na biegówkach jednak pojeździć. Potem śledziłam sytuację i było w kratkę - raz napadało, raz stopniało. A teraz sytuacja jest bardziej stabilna. Jak dasz swą relację ze Śnieżki, to porównamy :(

włodarz napisał/a:
Trzecie podejście do Śnieżki i w końcu sukces. Ja miałem podobnie, ale ze Śnieżnikiem.
Może teraz to przełamanie złej śnieżkowej passy rozciągnie Ci się na całe Sudety, bo z tego co pamiętam to w Sudetach często miałaś "średnie" warunki. :-)

Tak, "średnie"warunki charakteryzowały większość mych pobytów w Sudetach. W tym roku również pogoda nie była aż tak łaskawa, choć trochę słońca się trafiło.
Na Śnieżniku byłam raz zimą. Oczywiście nie puścił. Mgła, zimno, zacinający śnieg - schodziliśmy jak najszybciej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 21:45   

Piękna zima i fajna relacja. Mam wrażenie, że już kiedyś tu była jakaś Twoja relacja z zimowej śnieżki, bo coś mi się te krasnoludki kojarzą. Ale w sumie nie wiem czy to była Twoja relacja, ale mi się zawsze zimowa śnieżka z tymi ośnieżonymi karłowatymi choinkami kojarzy. Też na żywo najbardziej utkwiło mi to w pamięci. Bo na Śnieżce byłem 3 razy i zawsze zimą i zawsze te choinki tam były całe w śniegu. ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-02-28, 22:56   

Ogólnie śniegu mniej niż w zeszłym roku i to zdecydowanie, ale pociorać się można :) .
Bardzo ładne zdjęcia. Gdyby nie świadomość, że taka pół wiosna-pół zima tego roku to nikt by się nie rozczulał nad tym, że tak mizernie napadało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group