Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Śnieżka i okolice

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-03, 16:17   

forse napisał/a:
Wschód na Śnieżce zapamiętam do końca życia.....(Babia ma swoje uroki..ale Śnieżka dała się poznać z najlepszej strony :) ) ....no i jak sie ogląda taki spektakl tylko we dwoje :)

Babia jest przereklamowana i gdyby nie widok na Tatry :P

Byłem tydzień po was na Śnieżce. Wschód również boski, ale akumulator nie dotrwał poranka i nie mam żadnego zdjęcia :zly

No i na szczycie było z 50 osób(w tym sześciu gości śpiących w śpiworach).
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-03, 19:57   

Robert J napisał/a:

Babia jest przereklamowana i gdyby nie widok na Tatry :P

A tu masz Pan rację, osobiście uważam że Pilsko pod tym względem jest zdecydowanie ciekawsze i to nie z powodu widoków na Tatry a właśnie na...Babią :)
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-03-03, 20:13   

Robert J napisał/a:
Byłem tydzień po was na Śnieżce. Wschód również boski, ale akumulator nie dotrwał poranka i nie mam żadnego zdjęcia

Robert, zawsze możesz "ściągnąć" fotki z tego wschodu z humlneta :P
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-03, 23:50   

Piotrek napisał/a:
A tu masz Pan rację, osobiście uważam że Pilsko pod tym względem jest zdecydowanie ciekawsze i to nie z powodu widoków na Tatry a właśnie na...Babią :)

Jeżeli chodzi o wschody słońca to ja wolę jednak te z Pradziada. Widać ze szczytu i Babią i Tatry i Fatry i Śnieżkę. Znajdzie się też coś i z Alp jak się będzie miało szczęście :P

forse napisał/a:
Robert, zawsze możesz "ściągnąć" fotki z tego wschodu z humlneta :P

No tak, ale kamery ze Śnieżki nie obejmują aktualnie wschodzącego słońca :-/

Aż mi się nie chce pisać relacji z tego wypadu przez tą moją nieuwagę :ops
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-04, 15:15   

W tamtym roku w podobnych okolicznościach pojechałem w Karkonosze, też się zwolniłem z pracy w lutym i dwa dni potem pojechałem w Karkonosze... tylko dla mnie pogoda tak łaskawa nie było, bo w sumie ani na Śnieżce, ani na Szrenicy czy Śnieżnych Kotłach nic właściwie nie zobaczyłem, ale i tak było fajnie i mi akurat bardzo się te Karkonosze podobają, szczególnie zimą.

Pogoda piękna, dobre fotki, czego chcieć więcej. Szkoda tylko, że do tego schroniska wpuścić Cię nie chcieli, trochę dziwne, że dopiero od 9:00. :-/
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-04, 17:55   

No akurat Ty Vision masz szczególnego pecha do pogody w Karkonoszach :P
 
 
hilda 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 48
Wysłany: 2014-03-05, 11:39   

Bo 'Dom Śląski" to jakies dziadostwo, a nie schronisko... Niegdys tam nocowałam, bodajże w kwietniu, pizgało jak w kieleckim... generalnie jakoś za nim nie przepadam, a tym razem zdanie zmieniło się na zdecydowanie negatywne... Z drugiej strony polazłam do Boudy;)
Ostatnio zmieniony przez hilda 2014-03-05, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 17:46   

Robert J napisał/a:
No akurat Ty Vision masz szczególnego pecha do pogody w Karkonoszach :P


Bo Karkonosze mnie bardzo lubią i zawsze witają mnie szerokimi i otwartymi mgłami. :)

hilda napisał/a:
Bo 'Dom Śląski" to jakies dziadostwo, a nie schronisko... Niegdys tam nocowałam, bodajże w kwietniu, pizgało jak w kieleckim... generalnie jakoś za nim nie przepadam, a tym razem zdanie zmieniło się na zdecydowanie negatywne... Z drugiej strony polazłam do Boudy;)


No w sumie pamiętam jak w tamtym roku usiłowałem wypić tam swoje piwo w środku dnia, które sobie przyniosłem, a takiego w schronisku nie było. Był to nie lada wyczyn, ile musiałem się z tym naczaić. ;)

A co do Booudy to przecież to restauracja w sumie jeszcze większa, kelnerzy i te sprawy. ;) ale mimo to w sumie bardziej mi się tam podobało i nawet klimat lepszy niż w tym Domu.
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-03-05, 20:17   

Vision napisał/a:
A co do Booudy to przecież to restauracja w sumie jeszcze większa, kelnerzy i te sprawy. ale mimo to w sumie bardziej mi się tam podobało i nawet klimat chyba lepszy niż w tym Domu.

Miałem przyjemność bywać kilka razy w Lucni boudzie i za każdym razem mi się tam podobało :) Śnieżka zawsze pokazywała się w oknach jadalni :)
 
 
fotofox 

Wiek: 62
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Kamienna Góra
  Wysłany: 2014-03-06, 19:12   

wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?
Profil Facebook
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-06, 19:58   

Ja bym dla pewności pojawił się wcześniej. W internecie podawane są wschody i zachody Słonca ale chyba bez poprawki na ukształtowanie terenu. Tak dla przykładu- jak u siebie idę na zachód Słońca który ma być n.p. o 17:30 to Słońce faktycznie chowa się ok 20 min wcześniej, dlatego że na horyzoncie mam pasma gór- czyli "ściana" za którą zachodzi Słoneczko jest wyżej. Na płaskim pewnie by się zgadzało z podaną godziną.
Ty przy wschodzie będziesz wysoko więc jak dobrze kombinuję powinieneś wcześniej zobaczyć wschodzące Słońce niż gdybyś był na dole.
Tak mi się wydaje.
 
 
hilda 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 48
Wysłany: 2014-03-06, 22:19   

fotofox napisał/a:
wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?


wydaje mi się, że najlepszy spektakl jest przed samym wschodem, warto być dlatego wcześniej;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-07, 01:02   

fotofox napisał/a:
wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?


Ja również się wybieram na wschód słońca na Śnieżkę ale w niedzielę. Wschód słońca nastąpi około 5 min. wcześniej jak np. w Karpaczu. Warto być z pół godziny wcześniej na szczycie bo tak jak napisała hilda, przed wschodem jest najlepszy spektakl ;)
 
 
fotofox 

Wiek: 62
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2014-03-07, 07:26   

wrócę to się pochwalę jak wyszło.mam nadzieje na fajne kadry :-)
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group