Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Słońce, deszcz, plecak i Beskid Śląski

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-01-08, 12:18   

sokół napisał/a:
czantoria jest tutaj, po prawej na zdjęciu niżej w relacji jest Równica :) (tym podpisanym jako czantoria)

Dzięki za uwagę, poprawiłem ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2022-01-08, 13:16   

Dla mnie widoki znane i lubiane, twoje zdjęcia pokazują je w piękny sposób, a te ciężkie ciemne chmury robią fajny klimat :)

Wyjazd wygląda na udany ...?
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-01-08, 13:45   

Jakoś w te tereny ciągnie mnie bardziej zimą, bo latem krajobraz jest nieco "księżycowy" przez brak drzew lub ich sterczące kikuty. Za to hale (Barania i Radziechowska) to był bardzo dobry pomył - te falujące trawy bardzo ładne!
No i na Bielsko znalazłeś trochę czasu :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-08, 15:34   

opawski1 napisał/a:
Dolina Soły

Czyli Milówka. Dość często tamtędy jeżdżę ;)

Bardzo mi się takie Twoje wycieczki podobają. O wiele bardziej niż rajdy, co oczywiście nie jest jakimś zarzutem, wyrzutem do rajdów. Bardzo zazdroszczę tego:
opawski1 napisał/a:
Siedzę na sali przy herbacie, albo na zewnątrz, zupełnie mi się nie śpieszy.


No i kurcze fajna ta chatka! No i zazdroszczę hal! :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5884
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-08, 15:46   

Wiolcia napisał/a:
Jakoś w te tereny ciągnie mnie bardziej zimą, bo latem krajobraz jest nieco "księżycowy" przez brak drzew lub ich sterczące kikuty. Za to hale (Barania i Radziechowska) to był bardzo dobry pomył - te falujące trawy bardzo ładne!
No i na Bielsko znalazłeś trochę czasu :)

Właśnie, Adrian bardzo zachwala Radziechowską. A mnie też w rejon Baraniej Góy bardziej ciągnie zimą, choć chyba niezbyt mocno, bo jeszcze tam nie byłem ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-01-08, 15:58   

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Jakoś w te tereny ciągnie mnie bardziej zimą, bo latem krajobraz jest nieco "księżycowy" przez brak drzew lub ich sterczące kikuty. Za to hale (Barania i Radziechowska) to był bardzo dobry pomył - te falujące trawy bardzo ładne!
No i na Bielsko znalazłeś trochę czasu :)

Właśnie, Adrian bardzo zachwala Radziechowską. A mnie też w rejon Baraniej Góy bardziej ciągnie zimą, choć chyba niezbyt mocno, bo jeszcze tam nie byłem ;)

Ja byłam, ale wieki temu, nawet nie mogę sobie przypomnieć kiedy. Czyli przed naszą erą. Ale na Baraniej Górze, bo w okolicy to się tam czasem kręcę. Za to na Radziechowską bardzo chcę się wybrać. Ale zimą. Porządną zimą. Więc nadal nie trafiłam, bo teraz to takie popłuczyny śniegowe. Zimo, wróć!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-01-09, 11:46   

I bardzo fajna jest opcja z Twardorzeczki, bez szlaku. Najpierw dolinką, potem widokową stokówką, jedynie ostatnie kilka minut szlakiem. Ale skałki ciekawe po drodze, widoki nieco inne a i sama dolinka bardzo ładna.
A hala wiadomo - jest moc :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2022-01-09, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-01-09, 21:45   

Adrian napisał/a:
Dla mnie widoki znane i lubiane, twoje zdjęcia pokazują je w piękny sposób, a te ciężkie ciemne chmury robią fajny klimat :)
Wyjazd wygląda na udany ...?

Dzięki! :) Tak chmury podczas całego wyjazdu robiły robotę, pogoda co prawdę trochę upierdliwa, ale bardzo fotogeniczna ;)
Wyjazd tak bardzo udany, to co chciałem zobaczyć, zobaczyłem, plan zrealizowałem. Znaczy była jeszcze ewentualność zastania dzień dłużej i pójścia gdzieś dalej, ale prognoza pogody mnie odstraszyła. Trudno ;)

Wiolcia napisał/a:
Jakoś w te tereny ciągnie mnie bardziej zimą, bo latem krajobraz jest nieco "księżycowy" przez brak drzew lub ich sterczące kikuty. Za to hale (Barania i Radziechowska) to był bardzo dobry pomył - te falujące trawy bardzo ładne!
No i na Bielsko znalazłeś trochę czasu :)

Tak trawy na halach przy wietrze są bardzo fotogeniczne, szczególnie o tej porze roku, gdy robią się już żółte. Mi obie hale się spodobały, bo ogólnie jestem fanem hal :P
Zimą pewnie też by kiedyś przydało się tam zajrzeć, a co do sterczących "kikutów" to jakoś mi to bardzo nie rzucało się oczy, trochę było na odcinku Schronisko Przysłop - szczyt Baraniej, ale to już zarasta, są młode drzewka, krzewy jagód no i panoramy w dal. ;) Na przykład na szczycie Baraniej na wieży spędziłem tylko chwilę w celu obfotografowania, bo było mi tam za głośno (ludzie), więc zszedłem sobie z wieży na ten wielki wyręb i tam usiadłem pomiędzy jagodami, dopiero wtedy miałem okazję na spokojnie oglądać panoramę ;) Bielsko-Białą tak przy okazji, bo zawsze tylko byłem przejazdem przez to miasto. Teraz PKP stworzyło mi warunki. :D

laynn napisał/a:
opawski1 napisał/a:
Dolina Soły

Czyli Milówka. Dość często tamtędy jeżdżę ;)

Bardzo mi się takie Twoje wycieczki podobają. O wiele bardziej niż rajdy, co oczywiście nie jest jakimś zarzutem, wyrzutem do rajdów. Bardzo zazdroszczę tego:
opawski1 napisał/a:
Siedzę na sali przy herbacie, albo na zewnątrz, zupełnie mi się nie śpieszy.


No i kurcze fajna ta chatka! No i zazdroszczę hal! :)


Nie wiedziałem, która to miejscowość więc napisałem ogólnie, że Dolina Soły. ;)

Wiem co masz na myśli ;) Na rajdach nie ma zbytnio czasu na dłuższe posiedzenia, robienie zdjęć, podziwianie widoków itd. jest długi dystans i czas, który jednak trochę goni. Rajdy więc na razie ograniczyłem do swoich okolic, które bardzo dobrze znam i w każdej chwili mogę tam wrócić.
Dlatego ostatnio coraz bardziej doceniam właśnie takie wędrówki, że jest czas na wszystko jak w tym przypadku i dodając nocleg w jakimś klimatycznym miejscu. W tym roku przekonałem się też do samotnych wędrówek... bo muszę przyznać że mam wtedy wolność: sam planuje trasę i odwiedzam to co chce, robię zdjęcia gdzie chce, zatrzymuję się gdzie chce, idę wolno, albo szybko kiedy chce, nikt mnie nie goni, jedynie czasem rozkład jazdy pociągów... ;) Nienawidzę pośpiechu a niestety dość często gdy jeżdżę ze znajomymi trochę mnie poganiają, że za dużo zdjęć, przerw, a gdzieś trzeba zdążyć, lub nie dogadujemy się z miejscami postoju np. ja wolę posiedzieć na hali i zjeść kanapkę, oni restaurację w dolinach...
A chatka tak! Bardzo fajne miejsce, ogólnie w tym roku w końcu poznałem chatki studenckie i je bardzo polubiłem. Klimacik jest lepszy niż w schroniskach PTTK. Będę starał się je teraz odwiedzać, tylko szkoda, że jest ich już niewiele. ;)

Piotrek napisał/a:
I bardzo fajna jest opcja z Twardorzeczki, bez szlaku. Najpierw dolinką, potem widokową stokówką, jedynie ostatnie kilka minut szlakiem. Ale skałki ciekawe po drodze, widoki nieco inne a i sama dolinka bardzo ładna.
A hala wiadomo - jest moc :)

Kiedyś może rozważę i tą opcję ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2022-01-09, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1129
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-01-09, 22:32   

opawski1 napisał/a:

Nienawidzę pośpiechu a niestety dość często gdy jeżdżę ze znajomymi trochę mnie poganiają, że za dużo zdjęć, przerw, a gdzieś trzeba zdążyć, lub nie dogadujemy się z miejscami postoju np. ja wolę posiedzieć na hali i zjeść kanapkę, oni restaurację w dolinach...


To się musimy wymienić znajomymi xD
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14415
Wysłany: 2022-01-10, 18:00   

Piotrek napisał/a:
I bardzo fajna jest opcja z Twardorzeczki, bez szlaku. Najpierw dolinką, potem widokową stokówką, jedynie ostatnie kilka minut szlakiem. Ale skałki ciekawe po drodze, widoki nieco inne a i sama dolinka bardzo ładna.


Skalny Opawski !

;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-02-03, 18:10   

Cytat:
Nienawidzę pośpiechu a niestety dość często gdy jeżdżę ze znajomymi trochę mnie poganiają,

Jak to, poganiają?? Ja mam wrażenie, ze Ty to masz motorek w plecaku, takie dystanse w takim czasie :D
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-02-06, 14:32   

Lidka napisał/a:
Cytat:
Nienawidzę pośpiechu a niestety dość często gdy jeżdżę ze znajomymi trochę mnie poganiają,

Jak to, poganiają?? Ja mam wrażenie, ze Ty to masz motorek w plecaku, takie dystanse w takim czasie :D


Oni chodzą jeszcze szybciej... ;) Ja może samo tempo marszu też mam czasem dość szybkie, ale często lubię się zatrzymać, przysiąść, poleżeć na hali, zrobić zdjęcie, "chłonąć klimat" że to tak określę. ;) Jeśli tego nie robię podczas wędrówki, wtedy nie czuję, że w 100% zrealizowałem program, bo co mi z tego jeśli byłem w jakimś ładnym miejscu, tylko żeby zaliczyć" a nawet dobrze nie obejrzałem stamtąd widoków, poznałem ciekawostek itp.
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2022-02-06, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-02-06, 18:17   

opawski1 napisał/a:

Oni chodzą jeszcze szybciej... ;)

To pewno nawyk po rajdach na 100 km na czas przez 3 pasma i 7 wiosek :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group