Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Śladami Marka

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-11-23, 21:30   Śladami Marka

W Beskid Makowski zaglądam teraz rzadko. Sporo czasu zajmuje sam dojazd, więc jeśli już ruszamy w tamtym kierunku, wybieramy nieco tylko dalej położone Gorce czy Spisz. Gdy jeszcze mieszkaliśmy w Krakowie, łatwiej było w okolice Makowa czy Suchej wyskoczyć, więc najważniejsze ścieżki mam w tych górach przedeptane. Zostało jednak kilka miejsc, które koniecznie chciałam odwiedzić. Jednym z nich był Groń.
Marek na czas tego weekendu wybrał pochmurne Pieniny, a nam w swoich okolicach zostawił pogodę. Fajnie było zajrzeć w nieoczywiste regiony.



Obrazki i literki: http://www.kuzniapodrozy....osielec-bystra/
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-11-23, 21:52   

Tereny mi nieznane, ale widać że piękne. podoba mi się klimat z twoich zdjęć, taki ciepły.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-11-23, 22:01   

Trasa na Groń ciekawa, potem już trochę mniej. Nigdy tam nie byłem, choć ja akurat mam tam blisko. Widoki trochę podobne jak z niebieskiego szlaku na Luboń Wielki.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-11-23, 23:01   

Kurde, mi co jakiś czas antywirus blokuje Twoją stronę. I bladego pojęcia nie mam z czego te przypadki wynikają :rol bo to nie jest za każdym razem.
Jutro zerknę, może się coś odwidzi :-)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-11-24, 09:34   

Fajnie Wiolu,że zawitałaś w ten jakże rzadko odwiedzany fragment moich kapuścianych górek.Większość jak już jest w tej części to bardziej nastawia się na Koskową.Gorszą pogodę zabrałem w Pieniny,żebyś mogła docenić widoczki z tych uroczych pagórków,a oferują sporo.Błoto to teraz wszędzie a szczególnie dokuczliwe dla rowerzystów jak i padalce na motorach.Jak zwykle u Ciebie świetny opis i zdjęcia.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-11-24, 16:24   

Adrian napisał/a:
Tereny mi nieznane, ale widać że piękne. podoba mi się klimat z twoich zdjęć, taki ciepły.

Tereny nieoczywiste - małe górki, ale przyjemne z nich widoki. W sam raz na krótką listopadową wycieczkę. Tyle, że trochę daleko, bo pewnie częściej bym tam zajeżdżała.

Sebastian napisał/a:
Trasa na Groń ciekawa, potem już trochę mniej. Nigdy tam nie byłem, choć ja akurat mam tam blisko. Widoki trochę podobne jak z niebieskiego szlaku na Luboń Wielki.

Bo to Groń był główną atrakcją, potem trzeba było jakoś zjechać. Szlak do Osielca prowadzi przez las, ale przed samą miejscowością są fajne widoczki. Za to dalsza droga to już typowa dojazdówka - wybraliśmy ją ze względu na rower, żeby jakoś wrócić. Gdyby dzień był dłuższy, pewnie poszlibyśmy na Cupel zielonym szlakiem, a potem do Bystrej czerwonym (choć szlak też wydaje się bez widoków).
Przy okazji pierwszy raz byłam w Bystrej i na tamtejszym odcinku GSB.

Piotrek napisał/a:
Kurde, mi co jakiś czas antywirus blokuje Twoją stronę. I bladego pojęcia nie mam z czego te przypadki wynikają :rol bo to nie jest za każdym razem.
Jutro zerknę, może się coś odwidzi :-)

A to nie wiem... Ale można odblokować antywira na daną stronę.


marekw napisał/a:
Fajnie Wiolu,że zawitałaś w ten jakże rzadko odwiedzany fragment moich kapuścianych górek.Większość jak już jest w tej części to bardziej nastawia się na Koskową.Gorszą pogodę zabrałem w Pieniny,żebyś mogła docenić widoczki z tych uroczych pagórków,a oferują sporo.Błoto to teraz wszędzie a szczególnie dokuczliwe dla rowerzystów jak i padalce na motorach.Jak zwykle u Ciebie świetny opis i zdjęcia.

Na Koskowej byłam już parę razy, a o Groniu słyszałam, że widokowy, więc zależało mi na tym szczycie. Bardzo mi się podobało. Mam jeszcze w okolicy upatrzone szlaki, ale to na kiedyś, bo trzeba je kombinować z transportem publicznym.
Co do crossowców, to na Przykcu mają chyba jakąś mekkę swoją?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-11-24, 16:33   

Jak nie za bardzo da się jechać w Tatry przez Słowację to się jeździ przez Jordanów. Trzeba po prostu się już tam zatrzymać :D

P.s. Nie ma chyba bardziej infantylnej nazwy dla góry niż Groń ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-11-24, 20:55   

Wiolcia napisał/a:

A to nie wiem... Ale można odblokować antywira na daną stronę.


Zaskoczyło dzisiaj. Czemu, co i jak - nie wiem, ważne że działa :) .

Ciekaw jestem, czy zimą też tego typu wycieczki rowerowe sobie organizujecie? Oczywiście nie po zaspach ale jakimiś drogami bocznymi z fajnym widokiem...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-25, 08:47   

Dla mnie ta relacja, to inspiracja, na kolejną wycieczkę w Średni.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-11-25, 17:52   

Zainspirowało mnie - jutro jadę ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-11-26, 16:35   

Dobromił napisał/a:
P.s. Nie ma chyba bardziej infantylnej nazwy dla góry niż Groń ;)

W sumie... A na ilu byłeś do tej pory?

Piotrek napisał/a:
Ciekaw jestem, czy zimą też tego typu wycieczki rowerowe sobie organizujecie? Oczywiście nie po zaspach ale jakimiś drogami bocznymi z fajnym widokiem...

Nie, kończymy jesienią, gdy zaczynają się chłody. Wiem, że są ludzie jeżdżący cały rok, ale dla mnie zimą to nie frajda. Wtedy przerzucamy się na biegówki.

laynn napisał/a:
Dla mnie ta relacja, to inspiracja, na kolejną wycieczkę w Średni.

Fajnie, i o to chodzi. A moja poprzednia wycieczka w te góry była akurat Twoimi śladami. Więc inspiracja za inspirację :)

sprocket73 napisał/a:
Zainspirowało mnie - jutro jadę ;)

Nie denerwuj ludzi w środku tygodnia! Tym bardziej, gdy zapowiada się kiepski weekend...
Ciekawe, czy było biało od szronu/szadzi.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-11-26, 16:50   

Wiolcia napisał/a:
W sumie... A na ilu byłeś do tej pory?


W okolicach Żywca jest z chyba siedem :) Oczywiście nie wszystkie to oficjalne nazwy :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-11-27, 19:50   

Dobromił napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
W sumie... A na ilu byłeś do tej pory?


W okolicach Żywca jest z chyba siedem :) Oczywiście nie wszystkie to oficjalne nazwy :)

Jak tak pomyśleć, to na jakichś nawet w tym roku byłam.
Czy jakaś dobra dusza ogarnie mi te panoramki i nazwie szczyty? Chciałabym się upewnić, czy dobrze myślę (przynajmniej w kwestii Beskidu Wyspowego).





 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-11-27, 19:52   

Cytat:
Przyznam się od razu – w Beskid Makowski zaglądam teraz rzadko.

To zupełnie tak jak ja :)

Bardzo ładne tereny. A może to zasługa zdjęć? :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga