Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Skrzyczne po latach

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-11-07, 21:04   

Piotrek napisał/a:
I czy nie są to piękne widokowo rejony?! :-)

Uchwyciłaś również górę Zdziczałego Dobromiła, całkiem nie dawno tam koczowaliśmy :)
https://lh6.googleusercon.../s640/sk119.jpg


Piękne, a jesienią to już wyjątkowo urokliwe.
No właśnie, też mnie zainteresowała ta góra - jak się nazywa mniej oficjalnie?
A na Kościelec to też wypatrywałam ścieżki - w którym momencie tam można odbić ze szlaku? Tam w pewnym miejscu były jakieś ruiny, takie fundamenty - kojarzycie coś takiego?

presto napisał/a:
Pewnie się powtarzam :rol ale pięknie ta jesień wygląda na Twoich zdjęciach.
Nie wiem, czy ostatnia moja tegoroczna wyprawa nie odbędzie się jednak na SKrzycznem, gdyż ze wzgledu na remont kolejki jest tam teraz wyjatkowo spokojnie


Oprócz tej długaśnej wycieczki było rzeczywiście spokojnie. Trochę ludzi, jak zwykle, kręciło się w okolicach schroniska, ale przy ławeczce na szczycie był spokój i piękne widoki.

Malgo Klapković napisał/a:
Wow, przyznam szczerze, że bardzo zaskoczyły mnie te widoki, rzeczywiście jakoś tak połoninnie, ale wg mnie to dobrze, przynajmniej coś widać :P


Jest nieźle, rzeczywiście :)

Julius napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Jest jakoś tak połoninnie.


Gdyby nie tytuł relacji, to pewnie ulokowałbym ten szlak i okolicę za wschodnią granicę. :v

Lasu żal, ale on i tak urośnie, a do tego czasu góry zyskają wiele na urodzie i widokach. To zupełnie inna wędrówka, widać wszystko jak na dłoni, a kiedyś to był spacer jak aleją parkową...nic tylko świerki.


Tak, teraz jest zdecydowanie na plus, choć te kikuty drzew robią niekiedy przygnębiające wrażenie.

sokół napisał/a:
Na Malinowskiej nie ma juz lasu? No cholera, stał tam w tym roku .....


Wyobraź sobie nasze zdziwienie, gdy odwiedziłyśmy to miejsce ponownie po paru latach... To dopiero był szok! Zastanawiałyśmy się nawet, czy nam się coś we wspomnieniach nie pomyliło.

Tępy Dyszel napisał/a:
Wiolcia - miałaś rewelacyjną widoczność. Mi Tatr z Beskidu Śląskiego nigdy nie udało się dostrzec.


Mnie chyba też pierwszy raz się udało tak pięknie je zobaczyć. To są właśnie uroki jesieni - jest kolorowo i widoczność się poprawia :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-07, 22:18   

Wiolcia napisał/a:
No właśnie, też mnie zainteresowała ta góra - jak się nazywa mniej oficjalnie?

Nie ma nazwy "urzędowej". Jest tylko ta którą nadaliśmy z Dobromiłem. Tak sobie szczyty bez nazwy określamy dla własnej orientacji :-) n.p. jutro idziemy na Stół (w sensie dosłownym, że jutro :) ).
Cytat:
A na Kościelec to też wypatrywałam ścieżki - w którym momencie tam można odbić ze szlaku? Tam w pewnym miejscu były jakieś ruiny, takie fundamenty - kojarzycie coś takiego?

Można jeszcze przed fundamentem, w zasadzie na wprost dosć szeroką ścieżką/droga (bo tuż przednim o ile dobrze pamiętam szlak lekko schodzi w prawo).
Albo z jakiegokolwiek miejsca ze szlaku poniżej fundamentu kierując się na lewo w górę. Ale to już może być męczące jak się źle trafi.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-11-07, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-11-07, 22:24   

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
A na Kościelec to też wypatrywałam ścieżki - w którym momencie tam można odbić ze szlaku? Tam w pewnym miejscu były jakieś ruiny, takie fundamenty - kojarzycie coś takiego?

Można jeszcze przed fundamentem, w zasadzie na wprost dosć szeroką ścieżką/droga (bo tuż przednim o ile dobrze pamiętam szlak lekko schodzi w prawo).
Albo z jakiegokolwiek miejsca ze szlaku poniżej fundamentu kierując się na lewo w górę. Ale to już może być męczące jak się źle trafi.


No właśnie tak myślałam, że schodząc z góry trzeba iść prosto, a fundament rzeczywiście jest trochę w prawo, gdy szlak nieco skręca. Wiadomo, czego to są ruiny?
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2013-11-07, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-08, 17:52   

Kiedyś słyszałem, że w tej okolicy stała lesniczówka zbudowana przez Habsburgów. Nigdy się jednak tym fundamentem nie interesowałem, więc nie mam pewności czy on jest tą pozostałością. Ale bardzo możliwe.
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-10, 10:45   

Piotrek napisał/a:
I czy nie są to piękne widokowo rejony?! :-)

Uchwyciłaś również górę Zdziczałego Dobromiła, całkiem nie dawno tam koczowaliśmy :)
https://lh6.googleusercon.../s640/sk119.jpg


Gdzie to ta góra Zdziczałego Dobromiła jest ?
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-10, 20:02   

Jak sie schodzi żółtym z Malinowskiej do Ostrego to ją po prawej widać przez pewien czas. Taka niby popierdółka ale ma swoje na grzbiecie :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-10, 20:41   

Najbardziej nie mogę sobie darować tego, że nieco pobłądziłem w tym rejonie swego czasu. To znaczy nie wyszedłem tam, gdzie wyjść chciałem. To było w marcu, jak przeciągnąłem bandę z GS na Skrzyczne i Malinowską. Potem się (to znaczy w międzyczasie) zdupcyła pogoda i postanowiłem iść na ten słynny Kościelec. Wcześniej tam nie byłem, więc poszliśmy. Niby OK, ale na zejściu coś musiałem popartolić (za wiele nie było widać, ale to nie wytłumaczenie) i nie wyszedłem do tego grzbietu co tak ostro opada w dół na wylocie doliny Zimnika (tym grzbietem zasuwa taka fajna przecinka o nachyleniu chyba 45 stopni) tylko dobiłem do nudnego szlaku żółtego.

Muszę tam kiedyś się pokręcić, ale może mniejszą grupą i przy lepszych warunkach.

Acha, z tego, co pamiętam, na tej wycieczce przewijały się m.in. sympatyczne pyski Tomka TNT i Krisa.

Po prawej było widac te wasze słynne wychodki czy wychodnie czy co to tam sterczy w wyrębach...
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-11-10, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group