Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Siwe Babki.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-12, 08:51   Siwe Babki.

Ave.

Siwy Wierch. Zachodni skraj Tatr. Perła Gór. Cudowne miejsce. Przyciągające raz za razem. Paskudne jeżeli chodzi o dojazd. I trasy długie. Tym razem ( 5 raz ) poszliśmy szlakiem przez Babki i Ostre. Skład : Prezes Ali i ja.

W wersji wstępnej mieliśmy pojechać w piątek i zalec w Hotelu Mnich. Ale z racji moich prac domowych nie pojechaliśmy. Za to zaparkowaliśmy tam w sobotę rano, po prawie dwugodzinnej jeździe z Żywca.

Przed nami ponad trzygodzinna trasa na Siwy Wierch. Przez Babki i Ostre ( Ostry ? ). Ruszamy asfaltem, zagłębiamy się w las ( wredne podejście ), wychodzimy na szeroki trakt ( to chyba droga dojazdowa do schroniska Czerwieniec ), zwiedzam bunkier partyzancki ( 9 chłopa tam kilka zimowych tygodni leżakowało ) i skręcamy na rozstaju w lewo - na Babki. To było straszne wejście ... Wredne te Babki ... Ale za to widokowe. W ogóle jest to ciekawy szlak - widać Niżne Tatry, Góry Choczańskie, Małą Fatrę i Wielką Fatrę. Oraz Tatry Zachodnie i pewno jeszcze inne góry, których nie znam z twarzy. Idzeimy paskudnie stromym, błotnistym stokiem i docieramy na skalisty szczyt Babek. Zaludniony przez dwie niewiasty w wieku średnim, jednego młodzieńca i jedną dziewczynę słowacką. Swoją drogą bardzo ładną. Spędzamy na szczycie plus / minus 45 sekund i ruszamy dalej - ku Ostremu. Po prawicy piękny mur Tatr Zachodnich, po lewicy całe stado innych gór. W takich to warunkach docieramy do kolejnego rozstaju dróg - w prawo w dół odbijał szlak do Schroniska Czerwieniec. Ale nas tak łatwo nie jest skusić. Poszliśmy na wprost. I trawersujemy po prawej szczyt Ostrego. Jakoś nam się nie chciało włazić na niego. Potem kolejny trawers Małego Ostrego i ostatnie podejście w skalną kopułę szczytową Siwego Wierchu. Po trzech godzinach i czterdziestu minutach meldujemy się na nim. Ludzi sporo, dochodzą innymi szlakami. Jestem piąty raz - pierwszy raz mam 360 stopniowy widok na okolicę. Cudny widok, polecam tym co nie byli, namawiam na ponowne wejście tych co już byli.
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2014-05-12, 09:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-12, 11:56   

 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-13, 10:03   



Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2014-05-13, 10:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-05-13, 12:41   

Przeczytałem. Obejrzałem.
Pięknie.

Zarąbiste zdjecia z auta. Szczególnie z rzepakiem i z zielonym polem z liniami.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-13, 12:56   

sokół napisał/a:
Szczególnie z rzepakiem i z zielonym polem z liniami.


Też mi się podoba. Ogolnie tego dnia przyroda była nam łaskawa.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-05-13, 17:31   

Dobromił napisał/a:
szlakiem przez Babki

Podejście z Bobrowieckiej Wapienicy na Babki, tym wariantem, którym szliście, musi w lipcowym słońcu, wielce przyjemnym być.

Dobromił napisał/a:
Spędzamy na szczycie plus / minus 45 sekund

Czy równie szybko jak zlazłeś z tych Babek, doszedłeś przez nie ?

Poproszę o dodatkowe informacje bo licha ma wiedza górska:
1. Czy schronisko Czerwieniec było czynne ?
2. Info nt. pokrywy śnieżnej na szlaku.
3. Czy szlak na Ostry ,,wspina" się zakosami, czy wiedzie od przeł. Przedwrocie cały czas ściśle grzbietem ?
Mam dwie mapy Słowackich Tatr Zachodnich a na każdej z nich nieco inaczej zaznaczono przebieg tego odcinka.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2014-05-13, 18:32   

pięknie, zazdroszczę... , trasa, którą szedłeś to najgorsze chyba w Tatrach miejsce dla achillesów, ten kąt podejścia jest zabójczy ( a że miałem zerwane, to wiem, co i jak :) ) . szkoda, że nie wchodziłeś na Ostrą - stamtąd jest najładniejszy widok na Dolinę Jałowiecką i najlepszy na Białą Skałę. Kiedy szliśmy w tym roku, ze 3 razy minął nas biegiem (szybkim) gość, który trenował na trasie Mnich - Babki i z powrotem. Nie wiem, co trenował, tyle rzucił po drodze, co napisałem, ale byliśmy pełni podziwu i jakby.. , no głupio się poczułem za swoimi siłami
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10849
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-13, 19:49   

Trasa widokowo kapitalna, zdjecia Ci ładnie wyszły więc przypuszczam że odbitek ze 30 jak nic zdobisz/łeś :-)
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-05-13, 21:52   

sokół napisał/a:
Zarąbiste zdjecia z auta. Szczególnie z rzepakiem


Rzepak ostatnio jest modny ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Ostatnio zmieniony przez Iva 2014-05-13, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-14, 07:19   

Tępy dyszel napisał/a:
Czy równie szybko jak zlazłeś z tych Babek, doszedłeś przez nie ?


To tajemnica :D

Tępy dyszel napisał/a:
Czy schronisko Czerwieniec było czynne ?


Tak. Luda sporo. Czynne obecnie weekendowo. Za piwo i kofolę zapłaciłem ... 2 i pół euro.

Tępy dyszel napisał/a:
Info nt. pokrywy śnieżnej na szlaku.


Śniegu brak.

Tępy dyszel napisał/a:
Czy szlak na Ostry ,,wspina" się zakosami, czy wiedzie od przeł. Przedwrocie cały czas ściśle grzbietem ?


Myśmy zrobili trawers więc widzieliśmy tylko początek odbicia na szczyt. W gęstej kosodrzewinie więc nie wiem jak przebiegał.

dagomar napisał/a:
szkoda, że nie wchodziłeś na Ostrą - stamtąd jest najładniejszy widok na Dolinę Jałowiecką i najlepszy na Białą Skałę.


O kurwa ... Wszystko wina Prezesa :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-14, 07:54   

dagomar napisał/a:
trasa, którą szedłeś to najgorsze chyba w Tatrach miejsce dla achillesów, ten kąt podejścia jest zabójczy


Kolega Prezes skomentował to podejście swoimi słowami z wycieczki na Otargańce :
"Kurwa, pierdolę te jebane Tatry Zachodnie"

Piotrek napisał/a:
że odbitek ze 30 jak nic zdobisz/łeś


54. Album nr 44 kończy karierę.

Iva napisał/a:
Rzepak ostatnio jest modny


"W rzepakowym polu" zespołu Lady Punk :)

A teraz czas na zejście ze szczytu.

Wracamy do rozejścia do schroniska i na Babki. Tym razem wybraliśmy wersję schroniskową. Tabliczka głosi: Schronisko 15 minut. Szliśmy 22 więc tabliczka kłamie. Wiem co piszę bo w dół zawsze idę szybko. Nic to - schronisko było czynne, ceny straszliwe, obsługa radosna. Po należnym nam odpoczynku ruszamy dalej - niebieskim szlakiem. Po drodze rzucamy oczyma na urwiska Sokoła i Mnicha. Piękne są. Następnie dobijamy do zielonego szlaku, mija nas idiota na rowerze i docieramy na polanki. Prawie 7 godzin mineło pięknie. Po drodze też było ciekawie, aż musialem porobić zdjęcia z auta.

Dziękuję za uwagę.

P.s. Rano była cudowna tęcza nad Namestowem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-14, 09:16   

Te zdjęcia z obrazkami na skale to skąd ?

Jak dobrze pójdzie (tfu, tfu aby nie zapeszyć) to będę tam w czerwcu z wycieczką.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2014-05-14, 09:33   

Basia Z. napisał/a:
Te zdjęcia z obrazkami na skale to skąd ?


Partyzancki bunkier. Nyka o nim pisze w przewodniku.

Wypatruj czegoś takiego :



Zejście wredne, wąskie i śliskie. Jak Was będzie dużo to idźcie tam grupami. Bardzo mało miejsca.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-05-14, 09:45   

Iva napisał/a:
Rzepak ostatnio jest modny ;)


Ekologia jest modna ;) ostatnio...
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10849
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-14, 10:48   

Taaa, przez tą przesadną ekologię nie idzie kupić żadnego sensownego środka na chwasty :rol (i nie mam tu na myśli byłej użytkowniczki) tylko jakieś popłuczyny. Nawet u kolejarza nie da się załatwić tych ich mega-preparatów do opryskiwania wzdłuż torów, bo przestali ich używać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group