Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Schronisko PTTK Jagodna

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-04-14, 21:08   Schronisko PTTK Jagodna

Schronisko PTTK Jagodna







Schronisko położone jest na umownej Przełęczy Spalona 811 m. (u podnóża najwyższego szczytu Gór Bystrzyckich Jagodna) Historia schroniska sięga 1895 r. kiedy to zbudowano gospodę w stylu sudeckim. Gdy w Góry Bystrzyckie zaczęli zaglądać narciarze obiekt przejęło Kłodzkie Towarzystwo Górskie, wyremontowało i otworzyło schronisko z noclegami. Po II wojnie obiekt został zdewastowany, ale od 1948 r. przejęło je PTT w Kłodzku, wyremontowało i udostępniło turystom.
Obiekt znajduje się przy tzw. Autostradzie Sudeckiej, można dojechać tu autem od strony Bystrzycy Kłodzkiej, Międzylesia i Zieleńca. Obecnie obiekt oferuje noclegi, pyszną kuchnię, biblioteczkę, salę konferencyjną.

Strona schroniska: http://www.jagodna.com
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2019-05-27, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2019-04-29, 07:46   

Kilka razy spałem tam, schronisko sympatyczne, psy też...choć prowadząca, miła pani, akurat miała chyba gorsze dni, bo nie była zbyt miła
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2019-04-29, 17:37   

Schronisko po ogromnych zmianach na lepsze (choć jest jeszcze trochę do zrobienia). Standard pokoi i łazienek zdecydowanie wzrósł. Grzeją i to porządnie. Miłą obsługa. Świetne jedzenie i ogromne porcje.
 
 
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-05-27, 13:47   

Jagodna to moje ulubione schronisko górskie! :)
Bardzo lubię do niego wracać, w sumie spędziłem tu już 4 noce.
Schronisko uwielbiam za prawdziwy klimat, tutaj naprawdę odpoczywam. Ładny wystrój sali, obrazki na ścianach, piec, stara drewniana podłoga. Jest biblioteczka z mnóstwem książek i czasopism górskich, gry planszowe, wygodne fotele, sala z projektorem. Z głośników leci miła dla ucha muzyka.
Obsługa miła, chętnie doradza turystom gdzie wybrać się w trasę. Jedzenie bardzo smaczne i ogromne porcje. Sala jadalna dostępna całą dobę nawet po zamknięciu bufetu, tak samo czajnik i wrzątek.
W części noclegowej pokoje w standardzie schroniskowym (łóżko, stolik, krzesła, szafa), w niektórych pokojach łóżka piętrowe. Pokoje ogrzewane (nawet latem), czasami aż za gorąco ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2019-07-16, 17:40   

Poziom jedzenia na Jagodnej bez zmian, czyli bardzo dużo, bardzo dobrze i za rozsądne pieniądze. Oraz spory wybór piwa :)
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2019-07-17, 11:52   

gar napisał/a:
Oraz spory wybór piwa :)

Wśród nich opat z marychą :-o
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2019-07-17, 22:58   

creamcheese napisał/a:
gar napisał/a:
Oraz spory wybór piwa :)

Wśród nich opat z marychą :-o

Ostatnio akurat tego nie było :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi