Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Samotnia "uratowana"

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-07-13, 10:34   Samotnia "uratowana"

na wielu forach w ostatnim czasie przewaliła się dyskusja o słynnym schronisku w Karkonoszach. Scenariusz mniej więcej był taki: Wspaniałe schronisko jest w rękach wspaniałej rodziny Siemiaszko, które zły PTTK chce przekazać złemu restauratowi z Karpacza.

Osobiście nie rozumiem (i nie tylko ja) skąd zachwyty nad tym obiektem. Budynek jest piękny i pięknie położony, natomiast ja spotkałem się tam zawsze tylko co najwyżej z obojętnością ze strony obsługi - ot, kolejny, którego mamy w d...e. Pani Siemiaszko była sympatyczna na poziomie typowej babci klozetowej (nie obrażając babć). Jedzenie bardzo drogie, niesmaczne. Noclegi - drogie (za glebę życzą sobie w tej chwili 30 zł :! ). Do tego doliczają klimatyczne, co nigdy mi się nie zdarzyło (zawsze było w cenie). Wrzątek oczywiście płatny i tylko w określonych godzinach. Słowem - kolejne, paskudne schronisko nastawione tylko na masówkę i ludzi z zasobnym portfelem.

I nagle wielka akcja obrony obiektu... zakończona sukcesem.
http://wroclaw.gazeta.pl/...ch_rodziny.html

Ciemny lud się cieszy, choć nie brak (jest ich coraz więcej) krytycznych opinii. Do tej pory czynsz wynosił 10 tyś zł miesięcznie i było tam drogo. Teraz będzie wynosił 17 tyś - jak myślicie, skąd wspaniała pani Siemiaszko weźmie kasę? Ktoś słusznie zauważył w komentarzach - niech ci wszyscy obrońcy "znajomej" (bo chyba o to wielu osobom chodziło - znamy dzierżawczynię, to nasza baba) założą fundację i zaczną wpłacać kasę.

Nie jestem miłośnikiem restauratorów, zwłaszcza z kurortów typu Karpacz - ale nie wydaje mi się, aby było tam gorzej niż teraz. Obiektu raczej na hotel nikt by nie przebudował - raz, że to zabytek, dwa - PN (choć przykład Markowych mówi swoje), trzy - że ludzie lubią tą bryłę. Być może jednak ów restaurator wprowadziłby jadalne posiłki do menu, może ludzie nie płaciliby też grubej kasy za warunki do nocowania dość paskudne... może obsługa byłaby bardziej życzliwa - w restauracjach jednak rzadko mają klienta w dup...e...

Czekam na ciąg dalszy tej dramatycznej historii :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-13, 12:05   

W Samotni byłam tylko raz i właściwie weszłam tam tylko, żeby skorzystać z toalety ;) Miejsce rzeczywiście jest urocze, natomiast, jeśli jest tak jak mówisz, że drogo, że gburowato, to naprawdę może być tylko gorzej.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 12:10   

Prawdę powiedziawszy też mnie zaskoczyła ta obrona Częstochowy. Byłam ciut wstrząśnięta zasięgiem akcji, nawet na naszych grupach karpackich pojawiły się dziwaczne apele. W zderzeniu się z opinią o tym miejscu raczej budziły śmiech. Jak widać w świecie wirtualnym można manipulować ludzi na szeroką skalę i dopiąć swego.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 20:20   

No, miło zaskakują powyższe głosy rozsądku ;) Takie larum się podniosło w obronie dotychczasowej dzierżawczyni, jakby oddanie Samotni komu innemu wiązało się z postawieniem tam McDonalda ;)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-14, 22:26   

Pudelek napisał/a:
Pani Siemiaszko była sympatyczna na poziomie typowej babci klozetowej (nie obrażając babć)


Babcie klozetowe sa przewaznie bardzo sympatyczne! w odroznieniu od obslugi niektorych schronisk...
Ostatnio zmieniony przez buba 2013-07-14, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 05:46   

Na szczęście niektórych. Nie lubię schronisk, są drogie, świadczą kiepskie usługi, mnie tam na nie nie stać. Wolę za troszeczkę niższe pieniądze odpoczywać w dolinach, tu można znaleźć coś ciekawego zapewniającego minimum luksusu czyli dobrą łazienkę z ciepłą wodą. Klimat także bywa różny. Na szczęście powstają nowe schroniska, takie prywatne, być może i tu bywa różnie, ale w naszym regionie trzy: Balnica w Bieszczadach, Jaśliska w Beskidzie Niskim, czy Cyrla w Beskidzie Sądeckim są naprawdę dobre i godne polecenia. Tam jedzie się dla klimatu, a i ceny nie porażają. A na dodatek w Cyrli nieźle karmią.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-15, 19:55   

Mnie tak kiedyś poirytowali, bo wpłaciłem zaliczkę za nocleg-jak chcieli-a na miejscu wielkie oczy i nikt nic nie wiem. I dobrze że miałem kwitek wpłaty ze sobą. No ale to było lata temu, więc może nie jest miarodajne.
Ale to tak na marginesie.

Teraz, skoro czynsz będzie wyższy i to znacznie, pewnie ceny pójdą w górę. Jak nie od razu to stopniowo i dla turystów to chyba nie będzie już tak piękna akcja.
 
 
nadi184 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 65
Skąd: Krzyżowa
Wysłany: 2013-08-14, 22:03   

buba napisał/a:
Babcie klozetowe sa przewaznie bardzo sympatyczne!


buba, chyba nie znasz Babci Klozetowej z Markowych... :)
 
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 07:38   

lucyna napisał/a:
A na dodatek w Cyrli nieźle karmią.

to dobrze, że tak dalej jest (byłem tam w 2009) bo tak se myślę, że czas tam wrócić. Ale potwierdzam, że wtedy to bardzo fajnie tam było.

Co do Samotni. Już się gdzie indziej wypowiadałem, teraz pewnie na gruponie będą ogłoszenia: klimat w cenie.... :dev :D

edit. aha mnie ta akcja odstrasza od tego schroniska
Ostatnio zmieniony przez 2013-08-16, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang