Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Rześki spacer.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 08:57   Rześki spacer.

Darz Bór, Szlak i Grzyb.

Nowy Rok nastąpił - trzeba z tego korzystać. Np. przemieszczając się po milusich szlakach, w milusiej pogodzie, przy milusio skrzypiącym śnieżku i milusio trzaskającym mroziku. Mieliśmy iść w piątek ale jedno Bydle zawaliło plan. Zostanie ukarany.

Wyruszyliśmy w niedzielę o 6.03. Temperatura - 27 stopni. Czyli tak jak powinno być o poranku w styczniu. W trakcie jazdy temperatura dobiła do - 35. Na zdjęciu uchwyciłem tylko - 33 stopnie. Chwilę później aparat odmówił posłuszeństwa ;) .




Plus / minus przy - 32 stopniach spotkaliśmy traktor. Jechał do Etiopii. Życzymy szerokich dróg.

I tak to w spokoju i w smogu dotarliśmy do wylotu Żarskiej Doliny. parking powitał nas - 24 stopniami. Czyli Słowacja obdarzyła nas swym ciepłem. Dziękujemy.

Wkraczamy na niebieski szlak. Przed nami wyruszyło 6 - 7 narciarzy, za nami narciarz jeden. Luda pieszego poza nami nie było.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-01-09, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2017-01-09, 08:59   

Dobromił napisał/a:
Chwilę później aparat odmówił posłuszeństwa

czyli to by było na tyle jeżeli chodzi o foty z tej wycieczki?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 09:05   

sprocket73 napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Chwilę później aparat odmówił posłuszeństwa

czyli to by było na tyle jeżeli chodzi o foty z tej wycieczki?


Bądź dobrej myśli Sprockecie73. Aparat odżył.

Mijamy Niedźwiedzią Sztolnie oraz dwa bałwany. Wilków, lisów, dzików i innych nie było. Co do warunków - było fajnie. Realnie patrząc to po około 15 minutach marszu było nam po prostu ciepło. Tylko prawa łapa mi marzła przy robieniu zdjęć. Raz za czas mijamy się z narciarzami, słońce świeci, wiatr milczy, PKB rośnie. Mnie osobiście cieszy jedna rzecz - jestem trzeci raz w tej dolinie - pierwszy raz widzę coś więcej niż budynek schroniska i mokry asfalt. Towarzysz Prezes z Tychów jest tam pierwszy raz. Też się cieszy. Po godzinie i 20 minutach docieramy do celu - Żarskie Schronisko. Powiem Wam - co raz bardziej cieszą mnie takie wycieczki - krótkie, bez zmęczenia, piękne widokowo. Owszem - raz za czas nogi me poniosę mnie dalej, wyżej, trudniej, głupiej :D ale równowaga w przyrodzie turystycznej musi być. A schroniska są po to co by je odwiedzać i degustować w nich. Zwłaszcza gdy termometr za oknem pokazuje - 21 stopni. Niech żyją ciepłe jadalnie !
















Zasiadamy przy stole, zamawiamy kulinaria i rozpoczynamy dysputę o świecie i Świeciu nad Wisłą. Sala powoli się zapełnia, jest miło i kulturalnie. Ale co by za bardzo się nie rozpuścić wyszedłem na taras rzucić okiem i aparatem fotograficznym w dal.







Ponoć to Tary Niżne.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-01-09, 09:28, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 09:27   

Śnieg niebieski. A był żółty?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 09:33   

Był.

Po części schroniskowej przyszedł czas na powrót. Miałem zamiar odwiedzić Symboliczny Cmentarz ale przy tej warstwie śniegu nie miało to sensu. Ruszyliśmy w dół, mijając sporo osób idących nogami i na nartach w górę. Tatry dla turystów !

W sielankowy sposób wracamy na parking.
























I tak oto tatrzański, rześki spacer udał się na 100 %. Polecam.

W drodze powrotnej porobiłem trochę zdjęć przez szybę auta. Smog panował, Ruzemberok wręcz był przez niego zjedzony.

Dziękuję za uwagę.




















_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-01-09, 09:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 10:04   

Ale, ale...nie użyłeś koni! Ha mamy Cię! Nie jesteś turystą.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 10:05   

No chyba, że miałeś czerwoną kurtkę, bądź jechaliście czerwonym autem :zso
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-09, 10:09   

Prawdziwy Turysta dałby zimą odpocząć tatrą i zwierzętą.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 10:45   

Qni nie było, kurtkę miałem czarną, auto też podobne, Prezes jest z założenia Ciemnym Typem.

Sokole ... wiem, pamiętam, wstyd mi ...
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-09, 12:29   

Na krótkim fragmencie nasze drogi się skrzyżowały tj. wylot Żarskiej tylko Ty byłes w Nowy Rok a ja tydzień później tj wczoraj. Tam nie ma bryczek, pewnie byś skorzystał jakby były? Zdjęcia ładne trzeba przyznać. Jaka marka i model focidła?
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
Ostatnio zmieniony przez Wolf 2017-01-09, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 12:33   

Wolf napisał/a:
tylko Ty byłes w Nowy Rok a ja tydzień później tj wczoraj.


Coś Ci się pomyliło. "Nowy Rok nastąpił" - w sensie 2017 rok. Byliśmy tam wczoraj.

Wolf napisał/a:
Tam nie ma bryczek, pewnie byś skorzystał jakby były?


Tam nie.

Wolf napisał/a:
Zdjęcia ładne trzeba przyznać?


Sam sobie zadajesz pytanie ? O ! widzę, że zlikwidowałeś pytajnik.

Wolf napisał/a:
Jaka marka i model focidła?


Co to jest focidło ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-01-09, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-09, 12:48   

No właśnie, pisałeś o świętowaniu Nowego Roku wiec wycieczka w Nowy Rok mi się nasuneła. Ja wczoraj u wylotu Żarskiej byłem około 12 ale było pusto w zasadzie, tylko dwóch takich paliło cygarety, nic ino sieknąc w pysk. I widzę że jesteś użytkownikiem specjalnej troski stąd tak elementarne pytania zadajesz. Ale chętnie pomogę, focidło to aparat fotograficzny. Uprzedzając Twoje kolejne pytanie, aparat fotograficzny, to w skrócie, przenośne urządzenie do wykonywania zdjęć. :)
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2017-01-09, 12:53   

Wolf napisał/a:
nic ino sieknąc w pysk


Widzę, że przemawia przez ciebie prawdziwy polski katolik. Tak trzymaj.

Wolf napisał/a:


I widzę że jesteś użytkownikiem specjalnej troski stąd tak elementarne pytania zadajesz.


Mistrzu ! Mało kto odgadnie sens słów, które używasz. Pomijam już pospolite błędy. Tak trzymaj.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-09, 13:10   

Dobromił napisał/a:
Wolf napisał/a:
nic ino sieknąc w pysk

Widzę, że przemawia przez ciebie prawdziwy polski katolik.
A co ma piernik do wiatraka? Szusujemy od Raczkowej, wjezdzamy na parking od wylotu Żarskiej w chmurę dymu z fajek. Uważasz że palenie na terenie PN to chwalebne? Takich to powinni nie wpuszczać, bo robią syf i za nic mają wartości przyrodnicze.
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2017-01-09, 13:11   

Dobromił napisał/a:
Wolf napisał/a:
nic ino sieknąc w pysk

Widzę, że przemawia przez ciebie prawdziwy polski katolik.
A co ma piernik do wiatraka? Szusujemy od Raczkowej, wjezdzamy na parking od wylotu Żarskiej w chmurę dymu z fajek. Uważasz że palenie na terenie PN to chwalebne? Takich to powinni nie wpuszczać, bo robią syf i za nic mają wartości przyrodnicze.
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang