Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich (ze wspominek 2013)

Autor Wiadomość
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-12, 13:07   Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich (ze wspominek 2013)

Rzecz o trawkach szeroko- jaworzyńskich
26.X.2013


Zawsze mówiłam, że nie lubię trawek. I nie żebym miała coś przeciwko zielonemu, ale trawki zdradzieckie są, o czym już nie raz miałam okazję się przekonać. Latem zwykle gad jakiś w nich siedzi, albo nogi w nich w dziurska wpadają, albo człowiek się stresuje, że na stromiźnie przez podstępną, złośliwą trawkę buziol sobie porysuje, bądź co gorsza czasem na takiej trawce to i życie ryzykuje.
Szerokie jaworzyńskie tereny trawiaste utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że trawki są be, fe i czy suche, czy mokre, czy zielone, czy też złociste - takie jakie zastaliśmy podczas naszego jesiennego wypadu, wszystkie bez wyjątku są obrzydliwie zdradzieckie! :rol7 Cała bonanza trawkowa zaczęła się w sumie po dotarciu do Zielonego Stawu Jaworowego, gdzie po małym wypoczynku ruszyliśmy w kierunku szczytu, po stromych, śliskich choć wysuszonych trawach porastających wschodnie zbocza Szerokiej Jaworzyńskiej.
W skrócie można opowiedzieć: drapała się Paula w górę drapała, trawki się kurczowo rękami i zębami trzymała, a gdy trawka się urwała, to razem z trawką w dół pojechała, po czym znowu się mozolnie w górę drapała i paskudne trawki brzydkimi epitetami obrzucała. :ops
Gdy na szczyt wreszcie się wygramoliłam widoki wynagrodziły cały trud podejścia. Przyszedł czas sjesty, podziwiania boskich pejzaży, focenia i ogólnego szczytowego rozanielenia. :oku Na drogę powrotną wybraliśmy ścieżkę biegnącą dnem Doliny Szerokiej. Tam nieco powyżej Cichego Plesa odnaleźliśmy wejście do Cichej Dziury oraz Ciche Źródło (Źródło Kolbenheyera, Kolbenheyerov prameň, 1770 m).
Zejście na stronę Szerokiej Doliny też trawiaste lecz łagodne, misiów brak, filancy i innych gadów też, więc całościowo wycieczkę można podsumować i uznać za udaną, godną polecenia i powtórzenia.

I kilka fot:




Przy Zielonym Stawie Jaworowym







I widoczki ze szczytu Szerokiej Jaworzyńskiej:































Ciche Źródło (Źródło Kolbenheyera, Kolbenheyerov prameň, 1770 m)

Wejście do Cichej Dziury




I by było na tyle, dzięki za uwagę :usmi
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-08-12, 13:18, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-08-29, 13:08   

Paula napisał/a:
Zawsze mówiłam, że nie lubię trawek.


Pamiętasz trawki na trawersach na Pośrednią Grań ? :)

Piękne ujęcia Bialskich.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group