Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Rysianka-na nartach

Autor Wiadomość
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-08, 14:15   Rysianka-na nartach

30 listopada wybrałam się na Rysiankę na nartach sprawdzić czy nie oszukują z ilością śniegu w relacjach schroniska. Muszę przyznać, że się nie rozczarowałam, byłam wręcz zaskoczona, bo jadąc przez Milówkę wątpiłam, że w ogóle dam radę wejść na górę bez wnoszenia nart. Śniegu było jak na lekarstwo na pobliskich górkach. Ale jak dojechałam do Żabnicy- Skałka, bo stamtąd startowałam było rewelacyjnie. Gruba warstwa śniegu już na asfalcie, że od razu mogłam wskoczyć na narty i ruszyć na górę. No i tak też zrobiłam. Dość późno weszłam na szlak, bo przed 11. Znajomi, których miałam po drodze spotkać ruszyli po 9 czarnym szlakiem, a potem czerwonym w stronę Rysianki. Ja wraz ze znajomym (który postanowił wbiec na szczyt) ruszyliśmy za grupą. On się poruszał oczywiście szybciej niż ja, więc w efekcie maszerowałam sama. Na Hali Boraczej okazało się, że pomyliliśmy szlaki. To był czarny, ale nie w tym kierunku co trzeba :) . Przez to niestety trochę trasa się wydłużyła, przede wszystkim czasowo. Nie miałam ze sobą czołówki, więc przed nocą musiałam być na dole, a ja jeszcze nie dotarłam na górę. Szło mi ogólnie całkiem nieźle na warunki jakie panowały i na fakt, że to była moja 4 tura w życiu i pierwsza w tym sezonie. Do samego szczytu było mocno mgliście, a ten kto chodził zimą wie jak to jest. Przy dużym jeszcze wysiłku i ogłupiającej dookoła bieli niejednokrotnie musiałam walczyć z zawrotami głowy no i utrzymywać tempo, żeby osiągnąć cel. Po dojściu do Boraczej ruszyłam dalej czarnym szlakiem w kierunku Hali Redykalnej, a potem żółtym na Lipowską i stamtąd na Rysiankę. Miałam małe opóźnienie, bo w jednym miejscu zbłądziłam, ale nadrobiłam to nie robiąc po prostu żadnych postojów na herbatkę i kanapki :) . Na Rysiankę dotarłam po 14, tam od ponad godziny czekał mój znajomy. Szybki posiłek i zjazd na dół. Miał być szybki zjazd, ale moje umiejętności jeszcze nie są tak dobre, więc część szlaku pokonałam pieszo. Co niektórzy wiedzą jak mi idzie zjazd wąskimi ścieżkami (pozdrowienia dla Visiona :) ). Zdjęć niewiele, bo nie bardzo miałam czas na ich robienie, no i ciągle było mgliście. Dopiero przed zachodem słońca jak miałam zjeżdżać na dół pogoda pozwoliła popodziwiać góry. (Kilka zdjęć mojej osoby z uwiecznienia wyprawy, słaba jakość bo robione telefonem)
Profil Facebook
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2013-12-08, 17:18   

Ładnie, ładnie :D wygląda jakby to była pełnia sezonu zimowego :-o
Tą trasę to ja zawsze pokonuję na początku stycznia...tak na rozpoczęcie roku :D
Lawena, jestem pod wrażeniem ;) Fajnie tak pobrodzić w białym puchu :) już nie mogę się doczekać :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-08, 19:52   

I pogoda przyjemna, bardzo fotogeniczna :) dzięki tym przejaśnieniom.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 22:29   

No prześwity bardzo ładne, no i gratulacje za rozpoczęcie nowego sezonu tak szybko. ;)
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2013-12-08, 23:13   

Tak patrzę na fotki z tela....i powiem, że nie odbiegają od tych robionych aparatem :P Ty to jednak masz oko .. :-o
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-09, 21:26   

Tamten rejon jest super, a przy takiej pogodzie bardzo mi się podoba. Fajnie, że chcialo Ci się wkleić te kilka fotek. Dzięki.
Profil Facebook
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-12-09, 21:45   

Piękna TURA .Foty Miazga GRATY :D
_________________
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-09, 22:12   

forse napisał/a:
Ty to jednak masz oko .


ale wazelinka.... no no :lol

ale choinki faktycznie, kapitalne
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-12-09, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-09, 22:17   

sokół,

Nie sądziłam, że tak będą wyglądać po pierwszym opadzie :)
Profil Facebook
 
 
Ania 

Wiek: 45
Dołączyła: 08 Gru 2013
Posty: 12
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2013-12-09, 23:28   

świetne rozpoczęcie sezonu, brawa za zdjęcia :)
_________________
pozdrawiam
Ania
Profil Facebook
 
 
apaula 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Oława / J-Laskowice
Wysłany: 2013-12-10, 12:07   

Ale fajowo :D Piękne widoczki :)
 
 
aranea 


Wiek: 110
Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 476
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-10, 13:16   

no no dla mnie bomba!! :co7
_________________
idę w góry cieszyć się życiem..
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-11, 20:31   

Te oświetlone góry - piękne! Czy możesz napisać, na czym jeździsz? Potrzeba mi punktu widzenia osoby, która niedawno zaczęła, bo mam plany, by kiedyś też spróbować.
 
 
Lawena 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-12-12, 12:15   

Narty BD Crescent Ski Women's
Buty Dynafit Women one px
Wiązania Dynafita
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime