Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Rowerowy Żar tropików...

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-08, 20:25   

A możesz zalinkować coś? Choćby na PW?
Bo nie mogę w tej cenie znaleźć.
Jakby co szukam na 77.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-09, 13:30   

Sorry za wprowadzenie w błąd. Ale miałem te filtry 4 lata temu i wtedy po tyle stały. A teraz wszedłem na pierwszą stronę jaka mi się wyświetliła i tam akurat podobne ceny:

https://www.fotoamigo.pl/...-132_133_7.html

I już nie szukałem dalej, a to jedyna taka strona i jest ich tam parę na krzyż w jakiejś promocji. Teraz dopiero widzę, że trochę podrażały i cena za sztukę wynosi od 100 zł na allegro do 130 zł w sklepach. Ale i tak wg mnie warto, bo dużo bardziej funkcjonalny ten filtr i w sumie pasuje do każdego obiektywu.

W tej cenie 70-80 zł są oryginalne z firmy Cokin, ale ja ich nie miałem. Więc nie wiem jak się sprawują, czytałem, że te Hitech są jednak dużo lepsze.

Do tego trzeba sobie jeszcze dokupić adapter + holder i tu jest rozbieżność cenowa też duża, bo taki zestaw zaczyna się od 15 zł, a oryginał z firmy Cokin kosztuje 80 zł. Ten holder to w sumie kawałek plastiku, w który wkłada się filtry, ale też te tańsze są gorsze, mają ponoć większe luzy i potrafią filtry z tego wypadać. A adapter już dokupujesz pod rozmiar obiektywu i nakręcasz go na obiektyw.

Mimo wszystko i tak bym się zastanowił na Twoim miejscu, czy w ogóle Ci taki filtr potrzebny, bo wszystkie filtry połówkowe mają inną zasadniczą wadę i wg mnie nie nadają się do wszystkiego, tylko do konkretnych zastosowań. Sprawdzają się świetnie tam gdzie między tym co chcesz przyciemnić jest w miarę prosta linia. Np. do gór z oddali czy łagodnych szczytów i raczej terenach nizinnych, gdzieś nad jeziorami, lasami itp. Bo gdy Ci coś wystaje, to automatycznie to miejsce będzie dodatkowo przyciemnione. Już samo w sobie będzie bez filtra, bo jak obiekt jest na jasnym tle, czy w dużym świetle to już i tak wychodzi z reguły ciemniej, a taki filtr jeszcze to będzie potęgował. I wyjdzie mniej więcej taki efekt. Tu właśnie kiedyś robiłem zdjęcie z tym filtrem i zobacz jaka ciemna się zrobiła góra tego zamku.



Wiadomo, że są różne moce, ale i tak będzie to trochę widać.

No ale do konkretnych zastosowań to warto, poza tym można zawsze też filtry normalne wkładać cały szary i uzyskać dłuższe czasy naświetlania i fajne efekty... ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2017-08-09, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-09, 15:08   

O dzięki za podpowiedź, z tym zamkiem. Muszę się zastanowić, chyba jednak nad tym czy połówkowe czy cały. Jak połówkowy to te polecone przez Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group